درمان آسان ریزش مو و راه حل های آن

درمان آسان ریزش مو و راه حل های آن

می توانید از طریق طب سنتی هندی های باستان بدون روش های کاشت مو موهای خود را پر پشت کنید و از ریختن موهای خود جلوگیری کنید.

درمان ریزش مو و پرپشت کردن مو با طب سنتی هندی و پیاز :

امروزه تقریبا تمامی افراد تا حدودی ریزش مو و کم پشتی موی سر خود را تجربه کرده اند.یکی از علت های اصلی ریزش مو تغییر در الگوی رفتاری و رژیم غذایی انسان های دنیای امروزی و مدن نسبت به پیشینیان است. برای حل این مشکل ها نسخه های طب سنتی و خانگی وارد میدان شد و برای درمان کردن ریزش مو استفاده شد چرا که این موردها تاثیر هایی ثابت شده و بدون عارضه جانبی بر روی رشد مو و تقویت مو داشتند.

ریزش مو در زن ها و مرد ها

درمان ریزش مو آلوپسی در زن ها و مرد ها :

چرا برای درمان ریزش مو و پر پشت شدن موی سر از پیاز استفاده می شود؟

آنچه که به مقدار قابل توجهی در پیاز موجود می باشد گوگرد است.برای رشد مو در هر شرایطی میزان بالای گوگرد موجود در پیاز کمک بسیاری می کند. در حالت نرمال و طبیعی پروتئین و کراتین موجود در بافت های داخلی مو آن را تقویت می کند و بسته به میزان وجود این مواد در بافت مو موی شما محکم و استحکام کافی را خواهد داشت.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) به طور کلی می توان گفت کمبود این دو ماده یعنی پروتئین و گوگرد در این قسمت از بدن عامل اصلی ریزش موی سر می باشد. تحقیق هایی که اخیرا انجام شده است نشان می دهد که برای جلوگیری از ریزش مو و پر پشت شدن مو و هم چنین رشد فوق العاده ی مو آب پیاز با ترکیباتی که در خود دارد گزینه ی مناسبی می باشد.

اگر می خواهید آلوپسی و یا طاسی منطقه ای خود را درمان کنید حتما سراغ آب پیاز بروید.اکنون شما با خصوصیات و ویژگی های آب پیاز کمی تا قسمتی آشنا شدید و نقش آن را در درمان ریزش مو و پر پشت کردن موها فهمیدید نوبت آن است که نسخه هایی که با ترکیب پیاز و آب برای درمان ریزش مو استفاده می شوند و تجویز می شوند آشنا شوید.

 

بهترین ماسک مو برای درمان ریزش مو و پر پشت کردن سریع موهای سر :

بسیاری از سایت های خارجی در میان صدها مطلب و مقاله در رابطه با رشد کردن موها و درمان ریزش موی سر این گزارش را در بالاترین قسمت قرار داده است که شامل ماسک موی پیاز است که برای پرپشت کردن مو و توقف ریزش موی سر توصیه های عالی و درخشانی دارد.

 

درمان کردن ریزش مو با آب پیاز با خیساندن موی سر با آن :

ابتدا پوست پیاز را بکنید و خوب پیاز را بشوئید.به کمک چاقو پیاز را به هشت قسمت مساوی تقسیم کنید و داخل میکسر بریزید. بعد از این که این کار را انجام دادید آن را روی یک صافی قرار دهید و آب آن را بگیرید. بعد از این که آب پیاز را جدا کردید اکنون وقت آن است که ریشه و ساقه ی موهای خود را با آب پیاز ماساژ دهید.به مدت 30 الی 45 دقیقه اجازه دهید تا آب پیاز بر روی سر شما و موهای شما استراحت کند بعد از این مدت با آب و شامپو موهای خود را به خوبی بشوئید.این یک روش کاملا طبیعی برای درمان ریزش موی شما است و توصیه می شود که هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

بهترین ماسک برای درمان ریزش موی شما آب پیاز می باشد.

 

1) درمان ریزش مو با روغن نارگیل و پک پیاز

به اندازه ی 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل و 1 قاشق غذا خوری آب پیاز تهیه کنید.

 

طرز تهیه ی ماسک موی پرپشت کننده :

ابتدا روغن نارگیل و آب پیاز را به خوبی با هم ترکیب کنید و مخلوط کنید.چند قطره روغن دیگر مانند روغن زیتون را به مواد ماسک اضافه کنید. پوست سر خود را کاملا با مخلوطی که تهیه کرده اید ماساژ دهید بعد از این که ماسک کاملا جذب موها و ریشه های آن شد به مدت یک الی یک ونیم ساعت می توانید صبر کنید و اجازه دهید ماسک روی موهای شما استراحت کند.

بعد از طی شدن این مدت می توانید موهای خود را با آب گرم و شامپو آبکشی کنید و به خوبی بشوئید.اگر می توانید این ماسک را حتما در هفته بیشتر از یک بار تکرار کنید.

 

2) درمان ریزش مو با آب پیاز و ماسک موی عسل

در این روش 2 قاشق غذاخوری از اب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل با هم مخلوط  می کنید.موی سر خود و پوستتان را به طور کامل اغشته به این ماسک کنید و  دقیقه صبر کنید تا ماسک جذب موهایتان شود بعد از این مدت با آب و شامپو موهای خود را آّبکشی نمایید .این ماسک نیز هفته ای یک بار در هفته استفاده شود مفید واقع خواهد شد.

برای درمان ریزش موی سر ماسک پیاز و عسل بهترین گزینه و ماسک خانگی می باشد.

 

درمان سریع ریزش موی سر با یک ماسک دیگر از پیاز و عسل :

یک چهارم فنجان اب پیاز خام را تهیه کنید و با یک قاشق غذا خوری عسل آن را با هم مخلوط کنید و موهای خود را با این ماسک که مانع ریزش موها می شود ماساژ دهید.هندی از  این ماسک در بیشتر موارد برای درمان ریزش موی خود استفاده می کنند.

 

3) مخلوطی از پیاز و روغن زیتون برای ممانعت از ریزش موی سر

مواد مورد نیاز ما برای تهیه ی این ماسک :

  • یک عدد پیاز کوچک
  • 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون
  • به مقدار 1 فنجان آب جو

 

و اما روش و طریقه ی تهیه ی ماسک :

پیاز را داخل میکسر انداخته و کاملا میکس کنید تا له شود بعد از این روغن زیتون را اضافه کنید و کاملا با همم مخلوط کنید و در انتها آب جو را هم به مخلوط خود اضافه کتید و مخلوط کنید حال ماسک شما اماده است مو و سر خود را کامل با ماسکی که تهیه کردید ماساژ داده و آغشته کنید. مدت زمانی که ماسک بایستی روی سر بماند 1 ساعت می باشد تا مواد آن کامل جذب سر شود.بعد از این مدت موهای خود را می توانید بشوئید.

 

نکته :

افرادی که به پیاز حساسیت دارند ممکن است مصرف موضعی آن نیز یک واکنش با خود به شما به ارمغان بیاورد پس حواستان به این مورد باشد.

و حتما یک تست قبل از این که از پیاز برای درمان خود استفاده کنید انجام دهید تا مطمئن شوید. حتی مصرف یک سری از دارو ها نیز می تواند شدت حساسیت شما را نسبت به پیاز بیشتر کند یکی از این دارو های مضر آسپیرین می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =