دارو های جلوگیری و درمان ریزش مو

دارو های جلوگیری و درمان ریزش مو

دارو های جلوگیری و درمان ریزش مو: اگرچه ریزش مو امری است که افراد به ندرت درگیر آن میشوند اما روش های درمانی زیادی برای پیشگیری از آن وجود دارد. در بسیاری ار موارد پزشکان با آزمایشات و معایناتی که بر روی فرد مبتلا به ریزش مو انجام میدهند، انواع مختلفی از دارو را برای درمان ریزش مو پیشنهاد میکنند که باعث از بین رفتن ریزش مو و یا کمتر شدن علائم آن میشوند. نوع و الگوی ریزش مو اساس انتخاب داروهای درمان ریزش مو میباشند.

دارو های پیشگیری و رفع ریزش مو

قرص اکوفان: به جرأت میتوان گفت که داروی اکوفان با ترکیبات مرتبطی که دارد کارآمد ترین روش برای درمان ریزش مو میباشد. قرص اکوفان باعث جلوگیری از دفع آهن با کمک جذب بهتر آهن و نگه داشتن آن در بدن می شود. همین امر موجب شده است که قرص اکوفان بهترین روش برای درمان ریزش مو در زنانی که از فقر آهن رنج میبرند شود.

حذف شرط: داروی جلوگیری ریزش مو داروی جلوگیری ریزش مو

ماینوکسیدیل: یکی از مؤثر ترین دارو های درمان ریزش مو ماینوکسیدیل است. که برای دو مشکل مختلف و به دو شکل تولید شده است. هم برای افرادی که بیماری فشار خون دارند و هم برای درمان ریزش مو تجویز میشود. اما برای درمان ریزش مو روشی مؤثر و همیشگی نیست.

برای درمان فشار خون بالا از ماینوکسیدیل خوراکی استفاده میشود و ماینوکسیدیل بیشترین استفاده را در درمان ریزش مویی که باعث خالی شدن سر میشود دارد. در صورتی محلول ماینوکسیدیل می تواند موجب توقف ریزش و در برخی موارد نیز رویش دوباره مو شود که روزانه روی پوست سر ماساژ داده شود.

کرم دیترانول: تأثیر کرم دیترانول در بعضی از افراد در مدت زمان طولانی و به صورت چشم گیری نمایان میشود. این کرم شبیه به سلول های بنیادی تولید شده است و پیش از مصرف حتما باید ناحیه مورد نظر بر روی سر شستشو داده شود.

فیناستراید: باعث جلوگیری از ریزش مو شده و همچنین به رویش دوباره موهای ضعیف شده و تقویت آنها کمک میکند. با مصرف مقدار کمی از فیناستراید مثلا 1 میلی گرم در روز تأثیر مثبت این دارو را در روند ریزش مو مشاهده خواهید کرد. ولی بهتر است پیش از مصرف داروی فیناستراید یا پروپشیا به عوارضی که این دارو ایجاد میکند مثل مشکلات جنسی در اقایان توجه فراوان کرد و در نظر داشتن روش مصرف آن نیز الزامی است.

 

کلینیک های متعددی وجود دارد که راه حل هایی برای درمان تقویتی به منظور جلوگیری از ریزش مو ارائه میدهند که بعضی از این روش ها بسیار مؤثر و سریع واقع میشوند. از برخی از این روش ها میتوان لیزر سرد کم توان یا همان لیزر درمانی را نام برد. که در جهت ضخیم شدن تارهای نازک مو، تقویت و همینطور درمان موهای اسیب دیده انجام میشوند که باعث افزایش گردش جریان خون و تحریک رویش موها به کمک تابش مستقیم به پوست سر می شود. روش دیگری که در برخی از کلینیک ها انجام میشود پی آر پی میباشد که گفته میشود همان پلاسمای غنی شده از پلاکت است. مقداری خون از فرد برای تهیه پلاکت غنی شده گرفته شده ،سانتریفیوژ میشود که این ماده با تزریق در ناحیه مورد نظر باعث بالارفتن فعالیت سلولی و تولید مثل یا تکثیر آن ها میشود. از دیگر روش ها میتوان مزوتراپی را نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =