عوارض کاشت ریش و سبیل

عوارض کاشت ریش و سبیل

عوارض کاشت ریش و سبیل: ریزش ریش و سبیل در مردان باعث کاهش زیبایی و ایجاد نقص در آن می شود و همچنین باعث کاهش اعتماد به نفس در افرادی که دچار این مشکل هستند میشود. زیرا ریش و سبیل یکی از فاکتورهای مهم زیبایی در مردان میباشد. کسانی که دچار ریزش ریش و سبیل شده اند در صدد آن هستند که درمانی با جواب دهی بالا در بازه زمانی کم را بیابند تا برای درمان مشکل ریزش ریش و سبیل خود توسط آن اقدام کنند. اما این نکته هم بسیار مهم است که تنها روش درمان و بهبود این مشکل کاشت ریش و سبیل میباشد.

کاشت ریش سبیل

عوامل دخیل در ریزش ریش و سبیل

1. سوانح سوختگی، ضربه، عمل های جراحی، بریدگی، جای زخم، جای اسکار، دلایل فیزیکی و…

2. نداشتن ریش و سبیل و طاسی از ابتدا به دلایل ارثی، مادرزاد یا هیپوتریکوزیس(وجود نداشتن فولیکول مویی).

3. کمبود یا نداشتن هورمون مردانه (آندوژن) و مشکلات آن پیش از سن بلوغ و به همین دلیل وجود بیماری های شایع مانند آلوپیسی، آکنه چرکی، عفونت قارچی، لنفوم پوستی، لینکن پلان و…

4. ملتهب بودن فولیکول های مو در قسمت مورد نظر.

 

ترمیم و کاشت ریش و سبیل

تنها راه درمان برای کسانی که از ریزش و یا نقص در ریش و سبیل خود رنج میبرند کاشت ریش و سبیل میباشد که این نوع کاشت یکی از شاخه های کاشت مو می باشد. در کاشت ریش و سبیل و کاشت موی سر از اصول و قانون های یکسانی پیروی میشود. ابتدا از قسمت بانک مو گرافت ها برداشت شده و در نواحی که کم پشت و یا کاملا خالی می باشند کاشت ریش و سبیل انجام میشود.

 

عوارض و معایب کاشت ریش و سبیل با روش های سنتی و مرسوم

کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش های قدیمی و سنتی در دنیا دیگر رایج نیست به علت اینکه این روش ها عوارض جانبی و عیب های به نسبت زیادی دارند، از رده خارج شده اند. از جمله برخی از عوارض کاشت ریش وسبیل به شرح زیراست:

  1. یکی از عوارض مهم کاشت ریش و سبیل انجام عمل های طولانی و خسته کننده می باشد.
  2. از دیگر عوارض کاشت ریش و سبیل میتوان به بیهوشی و خونریزی اشاره کرد.
  3. تراکم و نخ نما بودن مو های کاشت شده ریش و سبیل از علل های اصلی در منسوخ و قدیمی شدن روش های سنتی است.
  4. مشکلات و عوارض دیگری که در کاشت ریش وسبیل به روش سنتی و قدیمی وجود دارد درد، تورم، دوران نقاهت و… است که تا مدتی در فردی که کاشت ریش و سبیل انجام داده وجود خواهد داشت.
  5. از معایب دیگر کاشت ریش وسبیل که افرادی که این عمل را انجام داده اند آنرا بیان کرده اند خواب نامناسب موها است که در صورت توسط روش های سنتی و منسوخ شده وجود خواهد داشت.
  6. و در آخر باید گفت که دلایل نام برده شده تعدادی از عوارض و مشکلات کاشت ریش و سبیل به کمک روش های سنتی و قدیمی می باشد که همین علل ها باعث از رده خارج شدن این روش ها شده اند.

 

استفاده از روش SUT برای کاشت ریش و سبیل

روش SUT بهترین و مدرن ترین روش و تکنیک برای کاشت ریش و سبیل در حال حاضر می باشد. در روش SUT خبری از جراحی، درد، خونریزی، عوارض جانبی و… نمی باشد. خط خواب و رویش موها به صورت کاملا طبیعی می باشد. با کمک این روش کاشت ریش و سبیل در یک جلسه قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =