خطرات رنگ کردن مو و مصرف کرم ضد آفتاب در دوران حاملگی

خطرات رنگ کردن مو و مصرف کرم ضد آفتاب در دوران حاملگی

در این مطلب به تاثیر کرم های ضد آفتاب بر مادران باردار و جنین می پردازیم و مشخص می کنیم این تاثیر چگونه است و متخصصین زنان و زایمان چه راهکارهایی را در این باره بیان می کنند و چگونه باید از پوست زنان در زمان بارداری محافظت کرد.

مو یک بستر ایزوله نیست و هنگامی که شما موهای خود را رنگ می کنید مقداری از رنگ که از مواد شیمیایی تشکیل شده به سر و در نتیجه به جریان خون خود وارد میکنید. در مورد این مواد شیمیایی روی حیوانات آزمایشاتی انجام شده که خبر از ایجاد فرزندان ناقص را به همراه داشته است.

حال که احتمال ناقص شدن جنین وجود دارد و شما نیز قبل از بارداری به رنگ کردن موها و به طور واضح تر ورود مواد شیمیایی به جریان خونتان پراداخته اید آیا فرزند شما حتما ناقص الخلقه خواهد بود ؟

معایب رنگ کردن مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) پاسخ قطعی برای این مورد وجود ندارد ولی اگر تعداد دفعاتی که از این مواد شیمیایی استفاده میکنید خیلی زیاد باشد احتمال اختلال در وضع جسمانی جنین نیز افزایش می یابد.  تحقیقات نیمه کاره ی انجام شده در این زمینه مسئله ای خلاف این را بیان می کند و می گوید این رنگ ها برای جنین بی خطر هستند ولی فعلا نمی توان جواب قطعی برای این سوال داد. در هر صورت توصیه می شود که حتی الامکان خانم های باردار تا سه ماهه دوم یا سوم از رنگ کردن موهایشان صرف نظر کنند.

در زمان های ابتدایی بارداری جنین بسیار آسیب پذیر است و بهتر است بگوییم با یک سلول آسیب پذیر سروکار داریم تا یک جنین. در این زمان همانطور که گفته شد از مواد شیمیایی تا جایی که می توانید استفاده نکنید ولی اگر مجبور شدید به روش هایی متوصل شوید که ماده ی شیمیایی را وارد پوست شما نمیکند یا این ماده بسیار ناپچیز باشد. ( مانند هایلایت کردن موها )

آیا کرمهای ضدآفتاب برای زنان باردار مشکلی ایجاد نمی کنند ؟

هنوز در این مورد مدرکی وجود ندارد دال بر اینکه موادی که از طریق این کرم ها وارد پوست شوند بر وضعیت جنین تاثیرگذار باشند و به آن آسیب برسانند اما احتیاط شرط عقل است و تا جایی که می توانید در هنگام حاملگی از استعمال مواد شیمیایی تا حد امکان دوری کنید و اگر لازم است در مورد کرم های صد آفتاب نیز از نوع طبیعی آن را در این دوران استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =