عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

بررسی رابطه ی بین کاشت مو و بیماری های قبلی : شاید اگر از افرادی باشید که می خواهید به کاشت مو بپردازید توسط دوستان و آشنایان در مورد اثرات کاشت مو برای بیمارانی که دارای بیماری های قلبی هستند مواردی را شنیده اید.

حال می خواهیم بررسی کنیم که این حرف ها پشتوانه ای دارند که باید شما را بترسانند یا یک سری صحبت های بی اساس و به قولی از دسته شایعاتی هستند که هر روزه بسیاری از آن ها را در گوشه و کنار می شنویم.

 

تحقیقات چه چیزی را بیان می کنند ؟

ابتدا باید بگوییم که هیچگونه مدرکی دال بر ارتباط مستقیم میان کاشت مو و بیماری های قلبی و یا سرطان وجود ندارد. برای کشات مو به یک بی حسی موضعی در همان ناحیه نیاز است و بی هوشی کامل صورت نمیگیرد در نتیجه بر قلب هیچ تاثیری نمی تواند داشته باشد. پس دیگر نگران عوارض ناشی از بیماری های قلبی که برای کاشت مو بوجود میاید نباشید و در پایان اگر بازهم نگران هستید بیماری خود را به دکتر خود اطلاع دهید.

کاشت مو

این شایعه ها از کجا آمده است ؟

اجازه دهید با اشاره به نتایج مطالعات اخیر انجام شده این مورد را توضیح دهیم.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) مطالعات نشان میدهد افرادی که با عقب رفتن موها مواجه هستند و به نوعی در قسمت پیشانی با طاسی مواجه می شوند 36 درصد نسبت به بقیه افراد بیشتر درمعرض بیماری های قلبی قرار میگیرند.

این مطالعات که برای دستیابی به هدف میزان ابتلا به بیماری های قلبی بوسیله ی مردان با توجه به الگوهای مختلف ریزش مو بود بر روی حدود 22000 مرد در طی مدت زمان 11 سال انجام شده که به رابطه ی مستقیمی بین ریزش مو با فشار خون و کلسترل رسیده است. بدین صورت که هرچه میزان فشار خون و کلسترل یک شخص بالا باشد میزان ریزش موی او نیز بیشتر خواهد بود.

 

افرادی که در این مطالعات مورد تحقیق قرار گرفتند دارای بازه ی سنی 40 تا 84 سال بودند. این تحقیقات بیان می کند افرادی که تاج سر آن ها کاملا طاس است 36 درصد بیشتر در خطر ابتلا به بیماری کرونری را هستند و با کاهش این طاسی به نصف این خطر به 21 درصد و در موارد طاسی خفیف به 23 درصد کاهش پیدا میکند.  در افرادی که دارای ریزش در قسمت های جلویی سر خود هستند نسبت به افراد عادی ( در حدود 9 درصد ) بیشتر در خطر ابتلا به کرونری قرار دارند. فشار خون بالا می تواند خطر بیماری های قلبی را دوبرابر افزایش دهد. همچنین در بین افراد با ویژگی مشابه کلسترول بالا آن هایی که طاسی دارند سه برابر بیشتر از بقیه احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را دارند.

تمامی شواهد بر این ادعا صحه می گذارد که در افراد طاس احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی نسب به بقیه وجود دارد.

تقصیر کاشت مو این وسط چیست ؟

خب به این نتیجه رسیدیم که یکی از روش های نمایان شدن بیماری قلبی و بهتر بگوییم علائم نشان دهنده ی بیماری های قلبی طاسی سر است. یعنی این بیماری قلبی است که باعث طاسی سر شما می شود و اگر به طاسی مبتلا شده اید بد نیست به یک متخصص قلب نیز مراجعه کنید.

حال این اتفاق می افتد که اشخاص از بیماری خود بی اطلاع هستند و به سراغ کاشت موی سر می روند و پس از مدتی از کاشت موی سر می فهمند که بیماری قلبی دارند و به اشتباه این بیماری را به گردن کاشت موهای خود می اندازند که کاملا بی ربط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 18 =