بهترین برس مناسب موی خود را انتخاب کنید

بهترین برس مناسب موی خود را انتخاب کنید

بهترین برس مناسب موی خود را انتخاب کنید: برس موی که می خواهید خریداری کنید باید متناسب با طول، بافت و نوع موی شما و حالتی که به آن داده باید باشد و این موارد، نوع برس موی شما را تعیین خواهد خواهد کرد.

به گفته وب سایت راچه ( Racheh ) در انتخاب برس مو باید زیاد دقت داشته باشید و این انتخاب بستگی به مدل موی شما دارد و این در حالی است که برس مو می تواند باعث ریزش موهای شما شود بنابراین باید بدانید از چه نوع برس مو و چگونه استفاده کنید در این مطلب با ما همراه شوید تا به این موضوع بپردازیم.

بهترین برس

برس صاف و پهن

این نوع برس یک طرف آن صاف و پهن بوده و برای شانه و هموار کردن موهای بلند در زمانی که خیس هستند مناسب است در صورتی که اندازه آن بزرگتر باشد باعث زیاد شدن حجم موهای شما شده، و این در حالی است که برس مو به شما کمک خواهد کرد که موهای صاف و همواری داشته باشید این نوع برس باعث کم شدن مدت زمان خشک شدن مو ها می شود و دلیل آن اندازه زیاد تعداد موهای است که در هر بار شانه می کند این برس ها به طور استاندارد باید 3 اینچ عرض را دارا باشند.

 

برس بالش دار

در این نوع برس دارای یک بالشتک لاستیکی که زیر آن هوا بوده و دندانه های برس از این بالشتک لاستیکی بیرون آماده اند دندانه ها در این نوع برس به طور معمول گرد است با استفاده از این نوع برس می توانید برای موهای بلند استفاده کنید تا موهایتان پس از برس کشیدن با آن نرم تر و حالت پذیر تر خواهد شد.

 

برس ماسوره ای

از این برس ها برای مدل دادن به مو ها استفاده خواهند کرد این نوع برس دارای پایه مستطیلی برای دندانه ها است و بسیار کاربردی خواهد بود این نوع برس برای حجم دادن به موهای کوتاه هم کاربردی خواهد بود.

 

برس های گرد

در این برس ها دندانه هایی در شعاع برس قرار گرفته است که از آن بیشتر برای مدل دادن به مو استفاده خواهد شد برس های گرد برای یکنواختی موهای معمولی بسیار سودمند خواهد بود و هنگامی که با آن موهای خود را برس می کنید خواهد چرخید و به سمت انتهای می رود این برس حالت گرد بوده و در 360 درجه آن دندانه وجود دارد.

 

برس های حرارتی

این نوع برس ها برای سشوار کشیدن ایده ال خواهند بود چون هنگام سشوار کشیدن حرارت سشوار را به موها منتقل داده و علاوه بر سطح های بالای مو حرارت را به قسمت های پایینی نزدیک به کف سر رسانده و سبب خشک شدن بهتر مو ها خواهند شد فقط در استفاده از این نوع برس ها مواظب باشید که بیش از حد گرم نشوند که باعث آسیب رساندن به موها شود این نوع برس ها در انواع صاف و دوار موجود هستند.

انتخاب برس مو

برس های موی نظامی

این برس ها دارای دسته نبوده و فقط یک پایه دارد که دندانه ها روی آن قرار گرفته و در داخل کف دست قرار خواهد گرفت و موها را با آن صاف خواهند کرد معمولاً کسانی از برس های نظامی استفاده خواهند کرد که دارای موهای کوتاه هستند به همین دلیل این نوع برس را انتخاب می کنند بعضی از این برس ها ساده بوده اما بعضی دیگر دارای بالشتک هوا هستند و انواع مختلف پلاستیکی، ضد زنگ و… را دارا هستند.

 

 برس های دریچه دار

در این برس ها دریچه هایی وجود دارد که حرارت را در حین خشک کردن موها هدایت خواهد کرد هنگامی که گردش گرما صورت پذیرد باعث زیبایی موهای شما خواهد شد و مدل موی شما بهتر شکل بگیرد.

 

برس های دندانه دار

برس های دندانه دار از قدیمی ترین برس ها هستند که از آن برای شانه کردن موها استفاده می کنند در ساخت این نوع برس ها مواد مختلفی مانند پلی اتیلن یا چوب راش، پلاستیک ABS استفاده شده است.

 

سخن آخر

اکنون که همه مدل های برس را شناختید یکی از آن ها که مناسب شما هست را انتخاب کنید و در صورتی که به درستی آن را انتخاب کنید باعث جلوگیری از شکستگی مو، افزایش رشد مو، کاهش سایش مو و افزایش حجم مو شود.

و از فواید دیگر برس های مو می توان به زیاد کردن گردش خون اشاره کرد که این خوب باعث افزایش رشد مو خواهد شد برای تمیز کردن برس مو هم می توانید در خانه با شامپو و آب آن را شستشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =