بررسی سفید شدن مو در زیر 40 سالگی

بررسی سفید شدن مو در زیر 40 سالگی

یک متخصص طب سنتی درباره ی سفید شدن موها در سنین زیر 40 سالگی که ما آن را با اصطلاح سفیدی زودرس می شناسیم می گوید که این سفیدی می تواند نشان دهنده ی یک بیماری باشد و شما باید هنگامی که با چنین چیزی مواجه شدید هرچه سریع تر برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

دکتر ” بهمن یار ” در این باره اضافه می کند که سفیدی مو پیش از سن 40 سالگی یک فرآیند غیرطبیعی است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این عوامل استرس است. شاید سفیدی موی شما از کاهش قوای جسمی نشات گرفته باشد و یا همچنین به دلیل خشکی ماده ی تشکیل دهنده ی مو هم سفیدی زودرس موی سر می تواند اتفاق بیفتد.

سفید شد موها

راه هایی برای بازگشت به حالت قبل

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) یکی از این راه ها استفاده از روغن نارگیل و یا روغن سیاه دانه می باشد. برای استفاده از این روغن ها باید آن ها را روی سر قرار دهید و موها را خوب ماساژ دهید تا علاوه بر اینکه باعث بازگشت رنگ موهای شما شود از سفیدی بقیه ی موهای شما جلوگیری کند و این روند را به تاخیر بیاندازد

همچنین با آبکشی موهای خود با جوشانده سیاه دانه و آب می توانید روند سفیدی موهای خود را به تاخیر بیاندازد.

 

از ریزش موی خود جلوگیری کنید

افرادی که دارای ریزش مو هستند می توانند برای جلوگیری از این ریزش از موارد طبیعی استفاده کنند. از گیاهان طبیعی که می تواند از ریزش موهای شما جلوگیری کنند می توان به سدر ،حنا ، مورد و یا گیاه رزماری اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =