علت سفید شدن مو در سنین پایین

علت سفید شدن مو در سنین پایین

به گفته متخصصان پوست و مو : استرس ، اختلال عملکرد تیروئید ، کم خونی ، ژنتیک از عواملی است که در سفید شدن مو ها قبل از سن 30 سالگی موثر هستند.

یکی از متخصصان که دکتر عارفی نام دارد درباره اینکه سفیدی مو ها در افرادی که سن کمی دارند غیر طبیعی بوده و دلایل آن ژنتیکی است و همچنین بیان کردند که بعضی مواقع سفید شدن مو به علت یک بیماری است برای مثال اختلال در غدد تیروئید و کم خونی ( آنمی ) می تواند از عواملی باشد که باعث سفیدی مو می شوند.

سفید شدن موها در جوانان

ایشان به این نکته اشاره کردند که سفید شدن مو قبل از سن 30 سالگی امکان دارد نشانه ای از وجود یک بیماری باشد و باید آن را بررسی کرد شنا کردن در استخر ها به دلیل وجود کلر در آب استخر ، کمبود مس ، استفاده از زیاد از شامپوهای قلیایی می تواند در سفید شدن مو در سنین پایین تاثیر گذار باشد کاهش ویتامین B12 ایجاد کم خونی کرده و در سفید شدن موها تاثیر خواهد گذاشت .

وی که متخصص پوست و مو هستند اضافه کردند که داشتن استرس می تواند عامل اکثر بیماری ها است و از دلایل سفید شدن مو ها است و کسانی که دارای استرس هستند در آن ها این احتمال هست که بیماری های قلبی هم در آن ها افزایش بیابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 9 =