علت رشد موهای زائد و شیوه درمان آن

علت رشد موهای زائد و شیوه درمان آن

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم ” دکتر عزیزی ” علاوه بر تاکید بر درمان به موقع مشکلات تیروئیدی از قبیل کم کاری یا پرکاری اضافه می کند که پرمویی مو در کشورهایی مثل اسکاندیناوی وجود ندارد و در جنوب اروپا و خاور میانه و ایران پرموئی وجود دارد اما همیشه این پرمویی از نژاد برگرفته نشده است و اگر به سفیدی مو و یا افزایش موهای زائد خود کمی مشکوک شده اید می توانید برای بررسی پرکاری تیروئید به پزشک مراجعه کنید.

علت رشد موهای زائد و شیوه درمان آن

بیشتر پرموئی‌ها ژنتیکی هستند

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) دکتر عزیزی اضافه می کند که اکثر پرموئی ها حتما بر بیمار بودن شما دلالت ندارند و اگر می می خواهید خودتان آن را تشخیص دهید توجه به مرتب بودن عادات ماهیانه است. در این صورت پرموئی شما به دلیل مشکلات هورمونی شما پدید نیامده است و گاهی اوقات علی رقم منظم بودن عادات ماهیانه به دلیل جنبه ی وراثتی و و وجود گیرنده های قدرتمند، پرموئی نیز می تواند اتفاق بیفتد.

وی برای جلوگیری از این پرموئی اضافه کرد که با توجه به شرایط هر فرد این راهکارها متفاوت است و تأهل و یا بارداری باعث ارائه راهکارهای متفاوتی می شود. برای از بین بردن موها می توان از داروها استفاده کرد اما این روش به صورت کامل موهای شما را از بین نمی برد و برای از بین بردن کامل آن می توانید از لیزر به صورت مداوم استفاده کنید.

 

سفیدی مو نیز گاهی اوقات خبر از تیرویئد می دهد

دکتر عزیزی در مورد رابطه ی بین سفیدی مو و تیروئید می گوید که گاهی اوقات می تواند سفیدی مو یکی از دلایل پرکاری تیروئید باشد و اگر با توجه به این علامت شما بیماری تیروئید خود را تشخیص و به درمان آن بپردازید پرکاری تیروئید به حالت نرمال خود باز می گردد ولی اگر به آن بی توجه باشید می تواند خطرناک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =