مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت

مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت

مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت: اکثر افرادی که دارای موهای پرپشت وضخیم هستند بر این باورنده که موهایشان نیاز به مراقبت و رسیدگی چندانی ندارد. اما این افراد باید در انتخاب محصولات بهداشتی و آرایشی حتی در کوتاه کردن موهای خود بیشتر دقت کنند.

بیشتر افرادی که موهای کم پشت و ظریفی دارند به حال کسانی که موهای ضخیم و پرپشت دارند غبطه می خورند زیرا افرادی که موهای ضخیم و پرپشت دارند کمتر نگران مراقبت و رسیدگی موهای خود هستند و همین اسودگی خیال باعث میشود اشتباهاتی را در نگه داری موهای خود مرتکب شوند و باعث اسیب دیدیگی موهای خود شوند. برخی از این اشتباهات به شرح زیر هستند.

موی ضخیم و پرپشت

صاف کردن مو با مواد شیمیایی

اکثر کسانی که موهای ضخیم دارند برای نازک تر کردن موها و آسان تر شدن نگه داری از موهای خود به استفاده از صاف کننده های شیمیایی مو اقدام می کنند. ولی مواد شیمیایی که در این صاف کننده ها وجود دارد باعث میشود بافت طبیعی مو دچار آسیب شود و موها حجم بیشتری پیدا کنند. چنانچه می خواهید موهای خود را صاف کنید از کراتینه کردن برای این کار استفاده کنید. با کمک کراتین کوتیکول های مو فشرده شده و در نتیجه مراقبت از آن آسان تر می شود و همچنین پس از گذشت مدتی مو به حالت اولیه خود باز می گردد.

 

موهای کوتاه

کوتاه کردن بیش از حد موهای ضخیم یکی دیگر از معضلات این نوع موهاست. اکثر افراد بر این باورند که موهای کوتاه کمتر نیاز به مراقبت دارند و با کوتاه کرده موها کار آنها راحت تر می شود اما این یک تفکر غلط است به این دلیل که آرایش موهای کوتاه مشکل تر از موهای بلند است و نیاز به توجه خاص دارد. بهترین مدل کوتاهی مو برای افرادی که موهای پرپشتی دارند مدلی است که در آن موهای جلوی سر بلند تر از پشت سر می باشند به کمک این مدل موها به اسانی عقب می روند همینطور صاف تر و مرتب تر به نظر می رسند.

 

شامپوها و نرم کننده های نامناسب

استفاده از محصولات نامناسب از دیگر اشتباهات مراقبتی در خصوص موهای ضخیم است. هرگز نباید موهای فر را با موهای ضخیم اشتباه بگیریم. بنابراین در انتخاب شامپوی مناسب باید دقت لازم را داشته باشیم. موهای ضخیم روغن بیشتری در مقایسه با موهای نازک دارند و این افزایش روغن باعث بی حالتی و کدر شدن موها میشود و درخشندگی را از این نوع موها می گیرند. با انتخاب شامپوی مناسب می توان این مشکلات را برطرف کرد. باید از شامپوهای شفاف کننده و نرم کننده های ملایم استفاده کنید تا تمام روغن ها ی اضافی مو و محصولاتی که روی موهای خود استفاده کرده اید کاملا پاک شوند و طراوت و شفافیت به موها باز گردد.

 

پرهیز از مدل لایه ای

بیشتر کسانی که موهای ضخیم و پرپشت دارند وقتی برای کوتاه کردن موهای خود اقدام میکنند می ترسند ونمیدانند که چه مدل موها را  کوتاه کنند. به همین علت اغلب مدل های ساده و یکدست را انتخاب می کنند. مدل لایه ای برای این افراد بسیار مناسب است. اگر موهای خود را به صورت لایه ای بلند کوتاه کنند کم حجم تر و زیبا تر به نظر می رسد البته از مدل لایه ای کوتاه باید اجتناب کنند.

 

توخالی کردن بیش از حد مو

توخالی کردن مو یکی از روش های مقابله با موهای پر پشت است. توخالی کردن مو علاوه بر این که ممکن است موها را زیبا تر کند و نگه داری آن راحت تر شود اما گاهی هم باعث بد تر شدن وضعیت این گونه موها می شود به این شکل که وقتی شما با کمک قیچی یا تیغ موهای خود را تو خالی میکنید ممکن است لایه های زیرین و کوتاه تر مو پرحجم تر شوند و حجم مو نیز بیشتر به نظر برسد بنابراین باید موها را اصولی تو خالی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =