روغن گیاه بابا آدم برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو

روغن گیاه بابا آدم برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو

استفاده از گیاه بابا آدم برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو : از مهترین عوامل در سلامت مو سر در مرحله نخست تغذیه سالم و داشتن جریان گردش خون مناسب در پوست سر است.

استفاده کردن از ماساژ و مواد مفید بر روی پوست سر باعث تسریع در رشد و محفاظت و مراقبت از مو خواهد شد و از ریزش غیر طبیعی موها جلوگیری می کند. ریشه گیاه بابا آدم از زمان های گذشته برای تقویت و رشد مو مورد توجه متخصصین طب سنتی در کشورهای مانند ایران، چین و هند بوده است و استفاده از این گیاه را برای رفع ریزش و همچنین چربی پوست سر به افراد دارای این علایم پیشنهاد کرده اند.

خواص گیاه بابا ادم برای مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) در ریشه گیاه بابا آدم ترکیبات آهن، کلسیم، قند، رزین، تانن، ویتامین c، روغن فرار و ماده ای به نام اینولین موجود است و دانه این گیاه  نیز روغنی با رنگ زرد داشته و طعم تلخی دارد.

راه ساده برای بهره گرفتن از خواص گیاه بابا آدم تهیه کردن عصاره بابا آدم از فروشگاه های گیاهان داروی و ماساژ دادن پوست و موی سر با استفاده از این عصاره است از ویژگی های مهم عصاره ریشه گیاه بابا آدم بهبود دهنده گردش خون می باشد و همین عامل باعث رسیدن تغذیه به فولیکول های مو شده و مو را تقویت و رشد بهتری به آن می بخشد. ماساژ دادن سر با این عصاره در هفته 3 الی 4 بار برای جلوگیری از ریزش مو پیشنهاد شده است.

 

خواص گیاه بابا ادم برای مو

گیاه بابا آدم دارای خواص دارویی زیادی است که از موثرترین تصفیه کننده های خون است و باعث تمیز کردن خون و دفع سموم از بدن، حذف جوش های صورت ، ادرار آور ،پاک سازی سیستم لنف بدن، برطرف کننده بیماری های پوستی زخمها- اگزما- گلم مژه و  حذف تورم و تقویت بدن خواهد شد.

با تهیه جوشانده تخم گیاه بابا آدم می توان به خواص درمانی آن مانند ضد عفونی کننده، درمان ذات الریه، کاهش تب ناشی از بیماری مخملک، درمان یبوست، درمان نقرس، کاهش درد سیاتیک، از بین بردن کمر درد، کاهش آب آوردن بدن،

افزایش سرعت هضم غذا و درمان کهیر دست یافت و تهیه جوشانده برگ های گیاه بابا آدم در درمان رماتیسم و سرگیجه موثر است برای برطرف کردن کورک یا اگزما، ریشه گیاه بابا آدم را به صورت له شده یا جوشانده در آورده و به آن بمالید همچنین برای تقویت مو و کاهش ریزش مو باید جوشانده ریشه گیاه بابا آدم را به صورت غلیط تهیه کرده و موی سر را به آن آغشته کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 19 =