بهترین راه درمان ریزش مو و علت آن

بهترین راه درمان ریزش مو و علت آن

ریزش مو یک حد معمول برای اشخاص دارد و ریزش آن به اندازه ی معمول هیچ جای نگرانی ندارد اما اگر این ریزش مو بیش از حد تعیین شده باشد باید کمی نگران آن بود و به فکر درمان ریزش موی خود باشید.

به طور معمول ریزش مو برای یک فرد می تواند بین 50 تا 100 عدد در روز طبیعی محسوب شود چون مو دائما رشد می کند و تکثیر پیدا می کند و این ریزش مو را جبران می نماید اما استرس، استعمال دخانیات، مصرف الکل، مشکلات هورمونی و رژیم غذایی نادرست می تواند این تعداد را افزایش دهد.

درمان ریزش مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) فولیکول های مو که همان ساختمان ریشه موهای شما می باشد اصلی ترین قسمت موی شما هستند که در برخی اوقات اگر اسیدهای چرب ترشح شده در پوست سر زیاد باشد تجمع این اسیدها باعث می شوند اکسیژن به ریشه موهای شما نرسد و در نتیجه شما دچار ریزش مو و طاسی شوید.

 

حد نرمال ریزش مو طبیعی چه مقدار است؟

در مرحله ی استراحت شما با ریزش مو مواجه می شوید و به طور طبیعی بین 50 تا 100 تار مو در روز از دست می دهید که البته هیچ جای نگرانی نیست و این تعداد باعث نمی شود که شما طاس شود. زیرا طاسی مو به صورت ملموس اتفاق می افتد. اگر در هنگام شستشوی موها یا مرتب کردن آن ها با ریزش موهای خود به تعداد زیاد مواجه شوید باید کمی نگران موهای خود شوید و به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید زیرا که شما در معرض ریزش مو قرار دارید.

 

شناسایی علل

علت های ریزش مو : در زنان تعداد عواملی که باعث ریزش مو می شود بسیار زیاد است و حتی تا 30 مورد می تواند برای آن نام برد. پس نمی توان برای ریزش مو دلیل مشخصی را بدون آگاهی نام برد و باید توسط آزمایش از دلیل ریزش موی شخص باخبر شد. اما دلیل شایعی که بین زنانی که با ریزش مو مواجه هستند وجود دارد وجود مشکلات در کارکرد غده تیروئید یا مشکل در تعادل هورمون هاست و اگر مشکل حل شود شما دوباره شاهد بازگشت رویش موهای خود خواهید بود.

 

ریزش مو را درمان کنید

طب سنتی همیشه پاسخگوست و می توانید توسط آن تا حد بسیار زیادی برای بازگشت موهای خود امیدوار باشید. گیاهانی چون جوانه گندم، بابونه، رزماری، آویشن در جلوگیری از ریزش مو جوابگو هستند. همانطور که گفته شد تجمع چربی ها در منافذی که برای رویش مو هستند باعث جلوگیری از رویش موهای شما می شود. عصاره ی ترکیبی این گیاهان می تواند باعث از بین رفتن این تجمع چربی ها شده و از ریزش مو جلوگیری کرده و رویش مجدد موی شما را به دنبال داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =