بهترین روغن تقویت کننده و رشد مو ابرو و مژه

بهترین روغن تقویت کننده و رشد مو ابرو و مژه

روغن های تقویت کننده های مو از جمله بحث هایی هستند که تنوع های فراوانی دارد و افرادی که از این روغن ها استفاده کرده اند نتیجه های بسیار جالبی در راستای تقویت مو و ابرو و مژه گرفته اند.

اما قبل از این که به ویژگی ها و خاصیت های مختلف گیاهی بپردازیم به چند نکته ی بسیار مهم و حیاتی در رابطه با با روغن های تقویت کننده های مو اشاره می نماییم تا به صورت راحت تر و بهتر بتوانید در رابطه با روش های تقویت مو تصمیم بگیرید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) همان طور که می دانید هر بیماری یک منشا خاصی در بدن دارد و برای این که بیماری را از بدن دفع کنید لازم است که علت بیماری را بدانید تا بتوانید آن را به صورت ریشه ای و همیشگی درمان کنید.

مشکل های مربوط به پوست و مو مانند ریزش موهای سر و ابرو و مژه و…از این قاعده مستثنی نیستند و بایستی طبق همین فرمول آن ها را نیز درمان کرد.

استفاده از روغن ها برای درمان ریزش مو

اگر برای درمان خود قبل از هر کاری پیش یک عطاری بروید طبق تجربه های خود و بدون اطلاعات پزشکی برای تقویت مو و ابروی شما صرفا به چند روغن و یا شامپوی گیاهی بسنده خواهد بود اما اگر با یک پزشک حاذق و ماهری در زمینه ی طب سنتی مراجعه کنید می داند که هر بیماری منشا و عامل های مختلف و متنوع دارد که در همه شخص ها یکسان نیست و برای هرکسی براساس طبیعتش و مزاج غالبش و نوع بیماری اش داروهای مختلفی و متنوعی را تجویز می کنند و این موارد طبیعتا در همه ی اشخاص یکسان نیست.

 

و اما اکنون ما به معرفی کردن بهترین روغن های تقویت کننده ی مو و ابرو و مژه در ادامه ی مقاله مان خواهیم پرداخت

1- روغن زرده ی تخم مرغ

روغن زرده ی تخم مرغ یک روغنی است که تقویت کننده ی مو می باشد و اگر می خواهید موهای خود را پرپشت کنید و رشد موهای خود را افزایش دهید می توانید از این روغن استفاده نمایید و فایده های زیاد آن را شاهد باشید.

ترکیب روغن تخم مرغ با ریشه ی یک گیاه دارویی به نام کندوش سبب افزایش سرعت رشد مو و هم چنین قوی شدن مو می شود و جلوی ریزش مو را می گیرد.

برای اینکار می توانید ۶۰ سی‌سی روغن زرده تخم مرغ را به همراه ۱۰گرم کندوش آسیاب شده ترکیب
و سپس آن را با فاصله بر روی موی خود بمالید. اگر کندوش نداشتید می توانید روغن زرده تخم مرغ را تنها به موی خود بمالید.

 

تخم مرغ دارای پروتئین به مقدار زیاد و انواع ویتامین B,A,D و املاح معدنی می بشاد و فایده های موثری در بدن شما دارد.روغنی که از زرده ی تخم مرغ حاصل می شود در تقویت مو بسیار مفید و موثر می باشد.

توجه: روغن کندوش یک روغن با قدرت بسیار زیاد است بنابراین قبل از مصرف آن توصیه ی ما این است که با یک متخصص طب سنتی حتما مشورت کنید تا احیانا دچار اسیب های پوستی نشوید.

 

2- روغن زیتون

این روغن یک روغن گیاهی مقوی برای موی شما می باشدکه برای پوست و موی شما فایده های بسیار زیادی دارد. روغن زیتون دو کار عمده ای که بر روی موهای شما انجام می دهد این است که ا.لا به طور عمیقی در ساقه و ریشه ی موهای شما نفوذ می کند و سبب می شود که موهای شما مرطوب و نم دار باقی بماند و هم چنین موجب می شود که موهای شما حالت دار شود.

از دیگر فایده های این روغن این است که تا حد زیادی اگر دچار خشکی مو هستید خشکی موها را کم می کند.از ریزش موی شما و هم چنین نازک شدن آن با آنتی اکسیدانی که در خود دارد جلوگیری می کند و با آن ها مبارزه می کند.این روغن یک روغن تقویت کننده ی مو تمام معنی می باشد.

 

این روغن می تواند جای بسیاری از محصول هایی که نقش حالت دهنده به موهای شما را دارند را بگیرد چرا که خیلی خوب می تواند در موهای شما نفوذ کرده و آن ها را مرطوب نگه دارد.

این روغن به کوتیکول های تشنه مو آب می رساند و تا حدی از خشکی و زبری و زمختی موهای شما می کاهد. به همین علت است که این روغن را بیشتر به کسانی تجویز می شود که از خشکی موهایشان در عذاب هستند. حتی این روغن با انتی اکسیدانی که در خود دارد به مبارزه با ریزش مو و نازک شدن مو می رود.

 

بهترین روغن زیتون

بکر بودن روغن زیتون را همیشه در نظر بگیرید وقتی می خواهید روغن زیتون بخرید با کیفیت و مرغوب بودن آن را در نظر بگیرید اولین روغنی که در اثر فشردن زیتون از آن خارج می شود با کیفیت ترین و بهترین آن است.این روغن بدون مواد افزودنی و نگه دارنده ی شیمیایی و حرارت ندیده است و دارای یک طعم و مزه ای قوی می باشد.رنگ این نوع روغن زیتون معمولا سبز یا زرد تیره است.

اگر روغن زیتونی دید که رنگ روشنی دارد بدانید که آن یک روغن زیتون با کیفیت پائینی است که تصفیه شده و کیفیت و مرغوبیت روغ زیتون اولیه و یا بکر را ندارد.

 

3- روغن نارگیل

یکی دیگر از گزینه های روی میز برای ما در راستای تقویت موی شما روغن نارگیل می باشد

و اما این که این روغن از گوشت داخل میوه ی نارگیل استخراج می شود.از نشانه های روغن نارگیل ایناست که در دمای معمولی این روغن به صورت مایع می باشد اما در دماهای پائین این روغن به صورت جامد می باشد.

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن‌ها در رابطه با رطوبت بخشیدن به و نمناک کردن پوست و مو و رفع خشکی پوست و مو می باشد و برای تقویت مو و پوست استفاده می شود.

 

روغن نارگیل بوی بسیار خوبی دارد و مطبوع است و در عین حال قدرت نفوذ پذیری بالایی هم دارد و اگر موهای شما از کمبود پروتئین رنج می برد قطعا گزینه ی مناسبی برای برای تامین پروتئین موی شما می باشد.

از دیگر فایده های این روغن که می توان اشاره کرد این است که به شما در راستای ضخیم شدن موهایتان کمک بسزایی می کند و هم چنین رطوبت موهای شما را بیشتر می کند و این که باعث می شود آب بیشتری به ریشه ی موهای شما برسد از موخوره شدن و اسیب دیدن موها و شکسته شدن موهای شما ممانعت می کند. این روغن پوست‌ریزی کف سر را کاهش می دهد و برای حالت دادن موها هم مفید است.

 

طریقه ی مصرف روغن نارگیل برای دفع و نابود کردن شوره ی شر :

یک قاشق مربا خوری روغن نارگیل را تهیه کنید و آن را به کف سر خود بمالید و به طور کامل روغن را در کف سر خود ماساژ دهید اگر که می خواهید نتیجه بهتر و خوبی بگیرید این کار را شب قبل خواب انجام دهید و بگذارید تا صب روی سر شما باقی بماند و صبح سر خود را بشوئید

توصیه ی ما این است که هفته ای حداقل یک بار این نسخه را انجام دهید.

اگر مقداری ابلیمو را با روغن نارگیل با هم ترکیب کنید و سپس این دو را به خوبی با هم مخلوط کنید و مخلوط را به پوست سر خود بمالید این ترکیب سریع و زود برفک های سر و خارش پوست کف سر شما را بهبود می بخشد.

 

4- روغن برگ مورد

از زمان های قدیم از مورد و برگ مورد و بعدتر از آن روغن مورد برای تقویت موی سر استفاده شده است.عامل های تخریب کننده مانند باکتری ها و قارچ ها و عامل هایی که سبب حساسیت پوستی می شوند و پوست را تخریب می کنند و سبب ملتهب شدن پوست و خارش و ضعیف شدن مو شده و ریزش مو و به صورت خشکی موخوره همراه خواهد بود.

از برگ گیاه مورد روغن مورد به دست می آید و دارای ویژگی ضد باکتریایی و ضد قارچی بیماری زا می باشد.

روغن مورد رشد و رویش این میکرو ارگانیسم ها را مانع می شود وسبب ممانعت از اثرهای مخرب آن ها بر سطح پوست و پیاز مو  می شوند.

 

5- روغن بادام تلخ

از روغن بادام برای نرم کردن پوست های خشک و هم چنین چرب کردن موها در آقایان استفاده می شود. روغن بادام تلخ را به راحتی می توان به دست آورد.پروتئین موجود در روغن بادام تلخ به بازسازی و ترمیم سطح پوست تاثیر به سزایی دارد.روغن بادام تلخ با پروتئین موجود در آن به بازسازی سطح پوست شما کمک فراوانی می کند و حالت الاستیکی و منعطفی به پوست شما به ارمغان می آورد.

روغن بادام تلخ بدون تردید از مشهورترین و خوب ترین روغن ها برای چرب کردن موهای آقایان و نرم کردن و لطیف کردن پوست های خشک در خانم ها می باشد که از همه جا می توان آن را تهیه کرد چرا که این روغن دارای پروتئین است و همین خاصیت به آن ها کمک می کند و حالت انعطاف پذیری برای پوست شما را می دهد.

 

اگر می خواهید اثر بخشی بیشتری از این روغن را تجربه کنید این روغن را با محصولات شوینده ترکیب کنید اگر نتوانستید با چیزی مخلوط کنیدبه تنهایی هم می توانید آن را مصرف کنید و موهایی درخشان و چرب و محکمی داشته باشید. اگر می خواهید برای پوست این روغن را استفاده کنید روغن بادام شیرین را امتحان کنید ولی اگر می خواهید برای موی خود این روغن را استفاده کنید از روغن بادام تلخ استفاده کنید.

 

6- روغن آووکادو

اگر سراغ یک تقویت کننده ی موی بسیار عالی هستید توصیه ی ما به شما روغن آووکادو است.

کسانی که موهایی ضعیف و نازکی دارند و یا اینکه پوست کف سر آن ها التهاب دارد پیشنهاد ما به ان ها استفاده از این روغن است. اگر موهای شما آسیب دیده است برای ترمیم موهای خود از روغن آووکادو استفاده کنید. از جمله مواردی که روغن آووکادو از آن ها جلوگیری می کند موخوره ی ناشی شده از شکستگی مو و خشکی مو در قسمت انتهایی تار مو ها است.

از جمله ویژگی های این روغن این است که آب مو را در مو نگه می دارد در واقع مانع از بین رفتن رطوبت موها می شود نتیجه این وضعیت این است که آب رسانی به ساقه موها و ریشه ی موها بهبود پیدا می کند. از فایده های اصلی روغن آووکادو این است که دارای spf است.

 

یعنی این که دارای یک سری ماده های حفاظتی در مقابل نور آفتاب است و در مقابل ضرر های ناشی از اشعه ماورا البنفش خورشید از موهای شما محافظت می کند و مانع ضرر رسیدن به موهای شما می شود.فولیک اسید و ویتامین هایی مانند b6 , a, d,e در روغن آووکادو وجود دارد.هم چنین این روغن به عنوان ماسک مو و برای نم کردن و رطوبت بخشی عمقی به موها نیز استفاده می شود.

روغن آووکادو به راحتی و آسانی جذب پوست و موی سر می شود و این به خاطر فرمولایسون سبک این روغن می باشد. این روغن مقوی و مغذی به کسانی که پوست کف سر آن ها التهاب دارد و یا این که موهای ضعیف و نازکی دارند پیشنهاد می شود که مصرف کنند.

سخن آخر این که این روغن به خوبی می تواند آب و رطوبت را در خود نگه دارد به همین علت هم گزینه ی مناسبی برای شماست چرا که به آّب رسانی موهای شما تاثیر بسزایی دارد.

 

7- روغن کرچک

اگر دنبال یک روغن با ویژگی ها و خاصیت های درمانی و در عین حال زیبایی هستید روغن کرچک روغنی است که ما به شما توصیه می کنیم از ویژگی های درمانی آن به مواردی مانند تقویت مژه و ابرو و تقویت مو و رشد بهتر مو و چین و چروک پوست و از بین برنده ی خشکی دست و پا و ترک دست و پا و مسکن درد مفصل ها و از بین برنده ی موخوره اشاره کرد.

 

این روغن می تواند چربی پوست کف سر خود را تامین کند و به حالت گرفتن موهای شما تاثیر داشته و موثر است.این روغن یک ضد قارچ و آنتی باکتریالی بسیار قوی است و موها و پوست کف سر به این ترتیب از آلودگی ها و عفونت ها در امان می ماند.

این روغن دارای اسید های چرب امگا 9 دارد که عامل اصلیه ممانعت از خشکی پوست کف سر شما می باشد و هم این که رشد موها را به مقدار اندکی هم که شده تحریک می کند.روغن کرچک به خوبی رطوبت و آب را در خود نگه می دارد در نتیجه می توان از این روغن به عنوان یک ابرسان که مانع خشکی پوست و مو می شود و مانع از دست رفتن آب موهای می شود استفاده می شود.

 

8- روغن هفت مغز

یکی از بهترین روغن ها برای تقویت موی سر شما یک گیاه به نام روغن هفت مغز است.اجزای روغن هفت مغز عبارت است از : بادام تلخ و بادام شیرین و فندق و سیاه دانه و پسته و کنجد و کرچک است که تک تک این مورد ها بهترین تقویت کننده ها است .این روغن برای تقویت موهای شما حتما مفید خواهد بود.

 

9- روغن آمله

این روغن از یک میوه به نام امله که در جنگل های مرطوب هندوستانی ها و در یک سری از ناحیه های سیستان و بلوچستان  می روید به دست می آید و نام های دیگر آن آملا و آملج است این میوه شباهت زیادی به آلو دارد و این که دارای مقدار زیادی ویتامین C می باشد.

از میوه آمله یک روغنی استخراج می وشد که هندی ها در تمام مراسم های مذهبی ویژه خود از آن برای تقویت مو و سر خود استفاده می کنند این روغن سبب تیره شدن موها و در عین حال درخشنده شدن موهای سر و صورت می شود.

در ایران نیز در ایام قدیم و در دوران صفویه برای تقویت سبیل و ریش از روغن آمله استفاده می شود.

 

10- روغن رزماری

تاثیر این روغن را به خصوص زمانی می توانید لمس کنید گه پوست کف سر به شدت خشک شده باشد و یا این که پوست کف سر پر از شوره شده باشد مطمئنا تاثیر فراوانی خواهد داشت. این روغن یک گیاه مدیترانه ای است و علاوه بر این که خاصیت های مقوی و مغذی فراوانی دارد بعد از این که برای اولین بار از این گیاه استفاده کردید متوجه خواهید شد که موهای شما چقدر نرم تر از قبل شده است و صافی موها قابل مشاهده است.

نام دیگر رزماری اکلیل کوهی می باشد این گیاه خاصیت دارویی دارد و بسیار خوش بو و قابلیت نفوذ پذیری بسیار بالایی دارد خاصیت دارویی این گیاه در کمتر گیاه دیگری قابل یافت است در عین حال این روغن یک روغن تحریک کننده می باشد. این روغن بوی گرم و نفوذ کننده ای دارد و به همین علت هم تاثیر مستقیم بر اعصاب مرکزی انسان دارد. این روغن موهای ضعیف و سست و شکننده را خیلی خوب تقویت می کند.

این روغن با تامین ویتامین  B، کلسیم و آهن که همگی عوامل ضروری در حفظ سلامت موها هستند باعث زیبایی بیشتر موهای‌تان خواهد شد.

 

11- روغن جوجوبا

جوجوبا یک دانه به مانند بادام زمینی است که در گذشته ها در منطقه های مکزیک و آمریکا رشد می کرد که محقق های کشور ما موفق به تهیه و زیاد شدن این روغن در منطقه ی خودمان نیز شدند. این روغن که از آن به عنوان یک روغن تقویت کننده ی مو یاد می کنند مانند چربی پوست انسان می باشد منتهی غلظت این روغن از چربی پوست انسان بیشتر است.روغن جوجوبا ویژگی جذب سریع نیز دارد و از این روغن در تهیه ی بسیاری از محصول های آرایشی نیز استفاده می شود.

اگر مقداری در رابطه با این موضوع تحقیق و پژوهش کنید متوجه خواهید شد که این روغن تاثیرات و فایده های زیادی در زمینه پوست و مو دارد از جمله فایده های این روغن :

♦ مرطوب کننده و نرم کننده پوست و مو، شفافیت پوست و مو، جلوگیری از ریزش مو
♦ به دلیل دارا بودن مواد معدنی و ویتامین‌ها ی B,E ، مفید در ضخیم و پرپشت شدن مو ،
♦ برطرف کننده خشکی و ترک لب ، مفید برای پوست‌های مستعد آکنه و ضد چین و چروک بودن می باشد این روغن هم چنین دارای ویتامین هایی مانند :a , b , e وماده های معدنی مانند سلنیوم نیز می باشد.

 

12- روغن کنجد

یکی از قدیمی ترین روغن های گیاهی روغن کنجد می باشد که متخصصین تغذیه و رژیم غذایی مصرف این روغن را به تمام قشرهای جامعه و در هر سنی توصیه می شود.

روغن کنجد علاوه بر مصرف پخت و پز که فقط به آشپزخانه محدود می شود در صنعت ارایشی و در صنعت بهداشتی به خصوص برای تهیه ی انواع مرطوب کننده ها و ترمیم کننده و نرم کننده و روغن تقویت کننده ی مو کاربردهای فراوانی دارد.

13) یکی دیگر از قدیمی ترین طعم دهنده ها که حتی امروزه نیز در نان ها و ترشی های محلی مورد استفاده قرار می گیرد سیاهه دانه است که به آن سیاه تخمه و یا در عربی به آن شونیز هم می گویند.روغنی از سیاه دانه تهیه می شود که به جرات می توان گفت این روغن یکی از بهترین روغن ها  در رابطه با پوست و مو می باشد.

 

13- روغن شتر مرغ

یک درمان دارویی و یک محصول زیبایی که جای خود را در بین خانواده ها باز کرده روغن شتر مرغ می باشد که یک پدیده ی تقریبا جدید و نوپایی می باشد که چندین سال نقل و نبات تمام مجلس های زنانه ای که در آن صحبت از زیبایی پوست و مو و روش های تقویت آن ها بوده می باشد. اگر می خواهید ناخن های شکننده خود را تقویت کنید و یا این که موی ابرو و مژه ی خود را تقویت کنید و یا پوست صورت و بدن خود را تقویت کنید برای خود روغن شتر مرغ تهیه کنید.

 

14- روغن فندق

حدودا 60 درصد از مغز فندق دارای روغن است که عطر بسیار مطبوعی دارد و روغن فندق به روش ها و ترفندهای مختلفی به دست می آید و تهیه می شود.روغن فندق با گذشته ای درخشان و خوبی در رابطه با زیبایی و پوست و مو و روغن تقویت کننده ی مو و ابرو است که تقریبا هر شخص از هر رده ی سنی با این خاصیت ها و ویژگی ها با این خواص درمانی و زیبایی روغن فندق آشنا هستند.این روغن در تمامی موارد پاسخ گوی نیاز های افراد می باشد و در اکثر آرایشکاه های زنانه نیز می توان این روغن را پیدا کرد.

 

15- روغن هسته ی انگور

همان طور که از نام این روغن نیز معلوم است این روغن از هسته ی انگور به دست می آید. میزان و سطح اسیدهای چرب غیر اشباع در این روغن به 90 درصد می رسد و این روغن فاقد سدیم و کلسترول می باشد. این روغن نیز خاصیت انتی اکسیدانی دارد و جالب این که خاصیت انتی اکسیدانی عصاره ی انگور 50 برابر بیشتر از ویتامین  e و 20 برابر بیشتر از ویتامین c می باشد. اگر دنبال یک ترکیب فووق العاده موثر برای فعال کردن مجدد رشد پیاز مو هستید روغن خالص دانه انگور انتخاب شما خواهد بود. این روغن را به پوست سر خود می مالید و از فایده های آن بهره مند می شوید. یکی از بهترین مورد های استفاده ی این روغن برای بهبود شوره سر و از بین بردن شوره سر می باشد.

 

16- روغن آویشن

این روغن چون ترکیبیات خاص و ویژه ای دارد بنابراین عطر تند و بوی تندی دارد.عمل کرد این روغن به این گونه است که جریان خون در کف سر شما را زیاد کرده و تحریک می کند و باعث می شود تا پیاز موی شما جوان گردد و در آخر رشد موی شما را بهبود می بخشد .به غیر از این موارد روغن آویشن ریزش مو و شوره سر را هم درمان می کند.

 

17- روغن آرگان

این روغن با عنوان روغن معجزه گر معروف و شناخته شده است.

اگر این روغن به طور متوالی و منظم استفاده شود موهای اسیب دیده ی شما را درمان و ترمیم می کند و از موها و پوست کف سر در مقابل تشعشعات خورشیدی نیز محافظت می کند هم چنین به موهای شما کمک می کند تا رشد و رویش بیشتر از قبل داشته باشند و هم این که نرم تر شوند و مانع فر شدن موها نیز می شود.

 

18- روغن هسته ی انار

این روغن را از انار تهیه می کنند و یک داروی گیاهی و طبیعی برای درمان موهای اسیب دیده و ترمیم موها می باشد و موهای شما را تقویت می کند.اگر شما طرف دار استفاده و مصرف داروهایی گیاهی برای پوست و موی سر خود هستید قطعا اینن روغن را می شناسید.

 

19- روغن درخت چای

عالی ترین گزینه برای کسانی که دچار خارش های اذیت کننده ی کف سر هستند این روغن می باشد.مقداری از این روغن را در شامپوی خود بریزید و با شامپو مخلوط کنید و به سرتان بزنید به محض این که شروع به استفاده از این روغن کردید شاهد تاثیر های موثر و مفید و شگفت آور آن بر روی موهای خود خواهید بود. این روغن خاصیت ها و ویژگی های زیادی دارد که برای پوست و موی شما خوب است از جمله این که این روغن شوره سر رتا از بین می برد و برای شما رشد و سلامتی موی شما را تضمین می کند در عین این روغن جلوی ریزش موی شما را می گیرد.

طریقه ی استفاده از این روغن به این صورت است که 10 قطره از روغن درخت چای را با 56 گرم روغن زیتون مخلوط کنید و با انگشت های خود به کف سر خود ماساژ دهید.اگر می خواهید برای همیشه شوره سر را دفع کنید و موهای بلند و پرپشت وحجم داری داشته باشد این دارو را هر هفته یک بار استفاده کنید و به مدت یک ماه ادامه دهید.

 

20- روغن بابونه

اصلی ترین ویژگی این روغن ضد التهاب بودن این روغن است اگر می خواهید خارش پوست و خشکی پوست خود را رفع کنید از این روغن استفاده نمایید. علاوه بر تمام این ها روغن بابونه آماس و ملتهبی پوست و پسوریازیس و شوره سر را بهبود بخشیده و درمان می کند.

 

21- روغن مریم گلی

این روغن نیز از دسته روغن هایی است که برای تقویت موی سر از آن استفاده می شود و در عین حال این روغن یک متعادل کننده برای هورمون ها می باشد وقتی این اتفاق می افتد طبیعتا رشد موهای شما افزایش پیدا کرده و بیشتر می شود و از ریزش مو و طاسی زود رس سر جلوگیری می شود.

خاصیت دیگر این روغن این است که اگر این روغن را به کف سر خود بمالید شوره سر را از بین می برد.

 

22- روغن اسطوخودوس

اگر دنبال یک روغن بی خطر هستید که در عین حال این روغن ملایم ترین نیز باشد روغن گیاهی اسطوخودوس را برای پوست و موی خود تهیه کنید. از این روغن معمولا برای درمان مشکل های مربوط به پوست و مو استفاده می شود و این روغن هیچ گونه عوارض جانبی و منفی ندارد.

مثلا از این روغن می توانید برای درمان ریزش موی خود استفاده کنید.براساس تجربه های صورت گرفته و تحقیق هایی که اثبات شده اند به این نتیجه رسیده شده است که ماساژاین روغن بر روی پوست سر به کاهش ریزش مو و هم چنین به رشد موهای شما کمک فراوانی می کند.

 

23- روغن برگ بو

اگر می خواهید به رشد موهای سر خود سرعت دهید تا زودتر بلند شوند استفاده از روغن رنگ بو توصیه و پیشنهاد می شود.

و اما روش و طریقه ی استفاده از این روغن این است که 6 قطره از این روغن را با 6 قطره روغن اسطوخودوس و 113 گرم روغن زیتون با هم مخلوط کرده و ویک ترکیب بسیار تقویت کننده و مغذی برای خود تهیه کنید سپس این مخلوط را به کف سر و موهای خود بمالید و ماساژ دهید بعد از آن اجازه دهید که به مدت نیم ساعت مخلوط روی سر شما استراحت کند بعدد از این مدت موهای خود را با یک شامپوی گیاهی شست و شو داده و آبکشی کنید. اگر که می خواهید نتیجه ی بسیار خوبی بگیرید این کار را هر هفته دوبار تکرار کنید و به مدت سه ماه ادامه دهید طول درمان را هم قطع نکنید. اگر درد های عصبی دارید و یا از زخم های پوستی رنج می برید مجددا این روغن گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود.

 

24- روغن مربع

این روغن بر پایه ی روغن تن ماهی ساخته شده است و یک ترکیب از روغن های گیاهی مختلف و متفاوتی است و خلوص به میزان بالایی دارد. این روغن یک مقوی مو و ترکیبی است که برای انواع مختلف پوست ها مناسب و مفید و موثر است.

گزارش هایی و پژوهش ها نشان می دهد که این روغن نسبت به تمام روغن های رایج و موجود در بازار که به برخی از آن ها در 27 مورد قبل اشاره شد اثر سه برابری دارد. البته چون این روغن یک روغن قوی است مطمئنا قبل مصرف آن بایستی پوست و موی شما مورد بررسی قرار گیرد تا ببینید که مناسب شما است یا نه!

 

25- روغن مار

مار یک حیوانی است که همه ی ما آن را می شناسیم خطرناکی یک مار را منطقه ای که در آن است تعیین می کن. مثلا سمی ترین مارهایی که در ایران است در منطقه های کویری است و نکته ی مهم این است که بین شدت خشک بودن و گرم بودن منطقه با سمی تر بودن مار رابطه ای مستقیمی وجود دارد.یعنی این که یک منطقه هرچقدر گرم تر باشد مار آن منطقه سمی تر است.

روغن مار گران ترین روغن موجود در جهان است و از لحاظ خاصیت و ویژگی اگر خالص و مرغوب باشد و از مار تهیه شده باشد دارای تاثیر و قدرت شفابخشی خیلی بالایی  دارد ولی متاسفانه 90 درصد روغن مارهای که در بازار موجود هستند اصل نیستند و تقلبی می باشند.

 

مرغوب ترین روغن ها از برخی مارها که جثه های بزرگ دارند و به روش مخصوصی استخراج می شود این روغن معمولا در زیر پوست مار و در انتهای دم آن قرار دارد که بعد از کشتن مار و جدا کردن پوست آن با حرارتی غیر مستقیم این روغن را از پوست و گوشت مار فراوری می کنند.

اگر موهای شما به مرور زمان کم پشت شده است و یا این که دچار ریزش مو شده اید و می خواهید موهای خود را پرپشت کنید و آن ها را تقویت کنید بهترین روغنی که می توانید استفاده کنید و نتیجه بگیرید روغن مار می باشد. اگر این روغن را با روغن رزماری و مورد با هم مخلوط کنید و استفاده کنید موجب تقویت بهتر موها و ابروهایتان می شوید و پرپشتی آن ها را خواهید دید.

توجه: دقت کنید که روغن مار را به هیچ وجهی به تنهایی و منفرد استفاده نکنید چرا که سبب خسارت های جدی از جمله سوختگی پوست ممکن است شود و این که ممکنن است جوش بزنید

 

برای ریزش مو به نکات زیر توجه کنید

1) اگر دچار ریزش مو هستید و در عین حال موهای بسیار چربی دارید که ممکن است علت اصلی ریزش موهای شما می باشد پیشنهاد ما به شما این است که به جز استفاده از روغن های گیاهی و درمانی درصدد بهبود بخشی ریزش مو و تقویت موهای خود باشید و بعد از طی کردن مدت درمان خود مجاز به استفاده از روغن هی گیاهی برای مقوی کردن موهای خود و پرپشتی آن ها استفاده کنید.

 

2) اگر مشکل هایی مانند ریزش مو و شوره سر و وخارش و مورد هایی از این قبیل دارید قبل از این که به استفاده از انواع روغن های گیاهی روی بیاورید حتما به یک پزشک پوست مو مراجعه کنید و یا این که با یک مرکز مشاوره پارسی طب تماس بگیرید تا عامل اصلی ابتلا به بیماری بررسی شود و بعد آن بنا بر مزاج و نوع بیماری تان روغن مناسب و بهتر را برای خود انتخاب کنید

 

3) نکته ی آخر در این مقاله این است که اگر از شامپو و یا یک شوینده ی مناسب  و ملایم برای شستن موهای خود استفاده نکنید نتیجه ها و زحمت ها استفاده از  روغن های تقویت کننده را از بین می برید علت این است که ماده های شیمیای و خشن موجود در شامپوهایی که ارزان قیمت هستند به مراتب تاثیر های تخریب کننده تر بر روی ساختار مو و سریع تری خواهند داشت و تمام اثرهای روغن های گیاهی را از بین خواهند برد بنابر احتیاط واجب است که برای این که اثر و خاصیت روغن های گیاهی و درمانی را حفظ کنید بعد از استفاده از آن ها از شوینده های ملایم و مناسب موهای خود استفاده کنید تا نتیجه را مشاهده کنید.

از این که ما را در این مقاله همراهی کردید متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =