بهترین روغن مو که حتی طاسی سر را درمان می کند

بهترین روغن مو که حتی طاسی سر را درمان می کند

روغن مویی قوی که حتی برای درمان طاسی سر نیز از آن استفاده میشود. در طبیعت می توان گیاهان بسیار گوناگونی را برای کاربرد های مربوط به مو مشاهده نمود، که هر یک عملکرد خاصی را بر روی موها دارند، و از این گیاهان می توان به شکل های گوناگون عصاره تهیه کرد که در ادامه به بررسی نمونه ای از آنها می پردازیم.

 

آیا می توان از روغن کرچک برای درمان طاسی سر و تقویت موی سر استفاده کرد؟

معمولا استرس بیش از حد سبب ریزش مو میشود اما بعد از اینکه افراد متوجه ریزش مو میشوند استرس بیشتری دارند و فشار زیادی را متحمل میشوند و در نتیجه این وضع ریزش موی آن ها را چندین برابر می کند. استفاده از برخی از لوازم آرایشی و شیمیایی علت اصلی بسیاری از مواردی است که افراد را با ریزش مو مواجه می کند. در این موارد این لوازم شیمیایی با ضعیف کردن ریشه های موی سر و فولیکولهای آن ریزش مو ها را به همراه می آورند.

مناسب ترین روغن برای مو

چگونگی درمان طاسی

به طور کلی طاسی سر دو نوع است که عبارتند از :

1) طاسی در قسمت بالای سر که مختص آقایان است.
2) طاسی در مرکز سر که هم در آقایان و هم در خانم ها رایج است.

 

در وهله ی اول جهت جلوگیری از ریزش مو از نسخه های طب سنتی و قدیمی بهره ببرید که علاوه بر اینکه از نظر سلامتی مطمئن تر از مواد شیمیایی هستند از لحاظ تاثرگذاری نیز در بسیاری از مواقع بهتر عمل می کنند. تغذیه مناسب نیز یکی از راهکارهایی است که می تواند شما را از دست ریزش موهایتان در امان نگاه دارد. داروهای تقویت کننده نیز همانطور که از نام آن ها پیداست باعث تقویت موهای شما ( با تقویت فولیکول های آن ) می شود.

در برخی از مواقع این طاسی می تواند از نوع ژنتیکی باشد که شاید نتوان به طور کلی آن را درمان کرد ولی می توان روند پیشروی آن را کند و کندتر نمود.

روغن کرچک از گذشته های دور برای درمان طاسی مورد استفاده قرار گرفته است و یک راه حل بسیار مناسب محسوب می شود. برای آشنایی با این روغن و تاثیرگذاری آن در ادامه با ما همراه باشید تا با این روغن و خواص آن آشنا شوید.

راهنمایی کامل جهت تقویت موی سر از ریزش موی ساده تا درمان طاسی سر با روغن تقویت کننده ی کرچک

به دلیل تاثیرگذاری روغن کرچک در تقویت فولیکول های مو می توان از روغن کرچک استفاده نمود که در ادامه به خواص موجود در این روغن پرداخته می شود.

 

خاصیت ها و فایده های روغن کرچک :

در مواجهه با عفونت های پوستی می توان از روغن کرچک که دارای خاصیت های ضد میکروبی وضد قارچی و ضد باکتری است و مانع ریزش مو و طاسی سر میشود استفاده کرد.

از این روغن نیز می توانید در مواقعی که با شوره ی سر مواجه هستید استفاده کنید و نمی توان از این خاصیت روغن کرچک به سادگی چشم پوشی کرد.

افزایش گردش خون در پوست سر شما باعث بهبود کیفیت موهای شما می شود. از روغن کرچک می توان برای ماساژ پوست سر که به افزایش گردش خون در پوست سر می انجامد، استفاده کرد. این عمل باعث می شود تا میزان ph فولیکول های موجود در پوست سر شما متعادل شود.

 

با نقش آنتی اکسیدانی که این روغن می تواند بازی کند و با حمایت از تولید پروتئین کراتین می تواند از ریزش موی سر شما و خشکی پوست سرتان جلوگیری کند. برای تغذیه ی موهای خود و جلوگیری از خارش و سوزش پوست سر و حتی جلوگیری از شکنندگی موها می توانید از از این روغن ( به عنوان یک مرطوب کننده ی قوی ) نیز استفاده کنید.

ویتامین های موجود در این روغن عبارتند از امگا شش و برخی پروتیین ها و ویتامین E که باعث تسکین پوست سر میشوند علاه بر این موارد استفاده از این روغن برای بازگرداندن رنگ طبیعی مو بسیار عالی است و مو را تقویت میکند.

این روغن دارای اسید ریسینولئیک ( ricinoleic acid )  میباشد که به تولید پروستاگلاندین ( Prostaglandi ) کمک کرده و در نتیجه باعث کاهش ریزش مو می شود.

 

نحوه استفاده از روغن کرچک برای درمان طاسی :

نحوه استفاده از آن روشهای مختلفی دارد و موردی که بسیار حائز اهمیت است استفاده ی منظم از آن میباشد که در درمان طاسی بسیار موثر است و موی شما را درخشنده میکند.

 

نسخه تقویت موها و درمان طاسی سر با روغن کرچک :

حالت چسبناک بودن این روغن و خاصیت هایی که در قسمت فوق ذکر شد میتواند بسیار موثر باشد وسبب رشد سریعتر موها را به همراه می آورد.

به مقدار دو یا سه قاشق غذاخوری از روغن کرچک را به مدت ده الی پانزده ثانیه در تمامی قسمتهای پوست سر موی خود ماساژ دهید .دقت کنید این مقدار را در قسمتهایی که از پوست سر خود که ریزش دارید استفاده کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر یک کلاه حمام یا حوله روی موهای خود قرار دهید و اجازه دهید تا 30 دقیقه این روغن روی موهای شما قرار داشته باشد و سپس با آب و شامپوی به صورت ملایم آبکشی نمایید. می توانید استفاده از این روغن را هفته ای یک بار انجام دهید تا تاثیر آن بیشتر معلوم شود.

 

درمان ریزش شدید و طاسی با روغن کرچک و نارگیل :

روغن کرچک به همراه روغن نارگیل میتواند در ریشه مو بیشتر نفوذ کند که بطبع سبب تقویت بیشتر موی سر و رشد آن میشود.

از اختلاط دو قاشق غذاخوری روغن کرچک به همراه چهار قاشق غذاخوری روغن و کمی حرارت دادن این آن مخلوطی پدید می آید که برای تقویت موهای شما بسیار موثر است. به مدت ده الی پانزده دقیقه روی پوست سر خود ماساژ داده و بعد به مدت سی دقیقهه منتطر بمانید تا تاثیرگذار واقع شود و در انتها موی خود را با آب گرم وشامپو شستشو دهید. این عمل را سه بار در هفته بایستی انجام دهید.

 

پرپشت کردن موها و معالجه طاسی با روغن درخت چای و کرچک :

علاوه بر  روغن درخت چای میتوان از روغن بادام و روغن آووکادو و یا آرگن استفاده کرد و نتیجه مشابه را گرفت.

میتوانید چهار الی پنج قطره روغن درخت چای را دو قاشق غذاخوری روغن کرچک و نارگیل مخلوط کنید سپس مانند روالهای قبلی ده الی پانزده دقیقه ماساژ داده و سپس بعد از نیم ساعت استراحت موهای خود را بشویید. این عمل را سه بار در هفته تکرار نمایید تا نتیجه ی آن را روی موهای خود به وضوح ببینید.

استفاده منظم از روغن رزماری برای تقویت فولیکولهای مو  و سالم ماندن موهایتان می تواند بسیار عالی و تاثیرگذار باشد. چهار الی پنج قطره روغن رزماری را دو قاشق غذاخوری روغن کرچک و نارگیل مخلوط کنید و به مدت سی ثانیه ماساژ داده و در انتها موهای خود را با آب و شامپو آبکشی نمایید.

 

درمان قوی ترکیب روغن کرچک با روغن اسانس لیمو :

روغن اسانس لیمو حاوی ویتامین سی است که به افزایش کلاژن کمک میکند که یک مرطوب کننده قوی به حساب می آید و سبب رشد مو میشود.

یک قاشق غداخوری اسانس لیمو را با دو قاشق غذاخوری روغن کرچک ترکیب نمایید و چند ثانیه صبر کنید تا گرم شود به مدت چند دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید. بعد از سی الی چهل و پنج دقیقه آن را بشویید به طور منظم دو الی سه بار در هفته تکرار نمایید.

درمان طاسی و کم پشتی موی سر

نسخه ای عالی در درمان طاسی و کم پشتی موی سر :

ترکیب روغن کرچک  با گیاه هیبیسوس

گیاه هیبیسوس را به روغن کرچک بیفزایید تا کارایی آن افزایش یابد. استفاده منظم از این محلول سبب تقویت فولیکولهای مو میشود و مانع شکستگی موهای شما میشود. برای تاثیر بیشتر متوانید از روغن نارگیل و بادام استفاده کنید. به مخلوط دو قاشق غذاخوری روغن ویتامین  Eبه همراه ده الی پانزده گلبرگ هیبیسوس اضافه نمایید و سپس یک شب اجازه دهید مخلوط بماند. صبح به مدت ده الی پانزده دقیقه مخلوط حاصله را روی سر خود ماساژ دهید و سی الی چهل پنج دقیقه صبر کنید و سپس بشورید. برای نتیجه بهتر سه بار در هفته این عمل را تکرار نمایید.

 

دستوری جهت رشد مو :

اگر می خواهید به رشد موهای خود کمک کنید می توانید به ادامه ی مطلب توجه کنید تا به هدف خود برسید.

یک قاشق غذاخوری روغن زیره را به همراه پانزده قطره روغن اسطوخودوس و نصف قاشق چای خوری روغن رزماری و یک چهارم فنجان روغن کرچک را در یک بطری شیشه ای بریزید و مخلوط را بهم بزنید تا کامل حل شوند. پس از ترکیب شدن اجزای این مخلوط می توانید آن را در یک ظرف اسپری بریزید و به مانند یک اسپری از آن استفاده نمایید. بعد از اسپری کردن آن بر روی موهای خود، موها را ماساژ دهید و به وسیله حوله و یا یک کلاه حمام موهای خود را گرم نگه دارید. در صورتی که می توانید این کار را پیش از خواب انجام داده و اجازه دهید تا تمام طول شب روی موها شما قرار گیرد. برای تاثیرگذاری بیشتر و گرفتن نتیجه این کار را دوبار در هفته  تکرار نمایید.

همچنین می توانید از روش دیگری استفاده نمایید. از اختلاط پنج الی هفت قطره روغن چای و سه و نیم قطره روغن زیتون و هشت قطره روغن رزماری و ده الی پانزده قطره روغن بادام و نصف قاشق غذاخوری ویتامین E و یک قاشق چای خوری روغن کرچک استفاده نمایید. مخلوط حاضر شده را روی سر خود بمالید و سپس به مدت بیست الی سی دقیقه روی سر خود ماساژ داده و برای تاثیرگذاری بیشتر این کار را دو الی سه بار در هفته تکرار نمایید.

 

نکته ها و راهنمایی ها :

برای مرطوب کردن و تقویت ریشه موهای خود می توانید از اضافه کردن چند قطره روغن کرچک به روی پوست خود استفاده کنید.

برای جلوگیری از اختلال در رشد موهایتان می توانید یک رژیم غذایی سالم از آهن، کلسیم و مواد معدنی و ویتامین و امگا 3 و6 استفاده نمایید.

همیشه و همیشه به استفاده ی آب توصیه می شود. این عمل می تواند مواد مضر موجود در بدن شما را دفع کند و همچنین باعث شود تا مواد غذایی نیز به خوبی هضم شوند. البته برخی از متخصصین نیز استفاده ی بیش از اندازه از آب را نیز توصیه نمی کنند.

حتما اگر از یکی از بیماری های پوست و موی سر که گفته شد رنج می برید از روش های بالا استفاده کنید تا نتیجه ی معجزه آسای این روغن را خودتان با چشمان خود ببینید.

2 دیدگاه برای “بهترین روغن مو که حتی طاسی سر را درمان می کند

  1. وحید گفته:

    کرچک من خودم خیلی استفاده کردم، وقتی با روغن نارگیل قاطی میشه خیلی به موهام حس خوبی رو میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =