فواید گیاه جینسینگ برای سلامتی بدن

فواید گیاه جینسینگ برای سلامتی بدن

برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز از گیاه جینسینگ استفاده نمایید : 

برخی از افراد با حواس پرتی و کاهش تمرکز مواجه هستند و با افزایش سن و پا گذاشتن به دوره ی میان سالی این مشکلات افزایش نیز می یابد. با استفاده از گیاه جینسینگ می توانید به مقابله با این مشکلات بپردازید و با تاثیرگذاری روی سلول های مغز خود سلامت آن را افزایش و آن را تقویت نمایید.

نحوه ی استفاده :

می توانید برای بهره بردن از این خواص گیاه جینسینگ می توانید یک کپسول 0.3 گرمی از آن را به مدت 45 روز مورد استفاده قرار دهید. این کپسول ها را هر روز و ناشتا میل کنید تا تاثیرات آن را به وضوح مشاهده نمایید.

جینسینگ برای تقویت مو

گیاه جینسینگ می تواند قوای جنسی را تقویت کند :

برای جلوگیری از کاهش قوای جنسی می توانید از جینسینگ کمک بگیرید و تحقیقات نشان می دهد که اگر به ناتوانی جنسی نیز مبتلاهستید با استفاده از این گیاه می توانید مشکل خود را برطرف سازید. این تحقیقات روی 45 مرد در کشور کره انجام شده و مشکل نعوذ این افراد با مصرف این گیاه برطرف شده و لذت جنسی آن ها نیز افزایش یافته است. نتایج این تحقیق در سال 2002 در Journal of urology  به چاپ رسیده است.

نحوه ی استفاده :

برای مدت زمان کمتر از 90 روز ریشه ی خشک شده ی آن را به اندازه ی یک گرم به غذاهای خود بیفزایید. استفاده ی آن بیش از این مدت ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد.

 

خشکی پوست را با جینسینگ درمان کنی

چین و چروک ها، لک و پیری زودرس بیشتر در افرادی اتفاق می افتد که پوست  خشکی دارند و با استفاده از گیاه جینسینگ می توانید به مقابله با خشکی پوست خود بپردازید.

نحوه ی استفاده :

مخلوطی از عصاره خشک جینسینگ، جینکو و بومادران ( هر کدام به اندازه 15 میلی گرم در یک کپسول ) می تواند راه حل مناسبی باشد. این روش درمانی هم مانند قبلی نباید بیش از 90 روز به طول بینجامد.

 

خستگی خود را با مصرف جینسینگ برطرف کنید :

با گیاه جینسینگ می توانید قوای جسمی خود را افزایش داده و انرژی خود را بالا ببرید و همچنین با خستگی و ضعف حاصل از فعالیت های سنگین روزمره به مقابله بپردازید.

نحوه ی استفاده :

برای بهره بردن از این خاصیت گیاه جینسینگ روزانه 4 عدد کپسول پودر عصاره ی خشک ( 25 تا 50 میلی گرم ) را در دو وعده صبح و ظهر ( هر وعده 2 عدد ) مصرف نمایید. توجه کنید که در هنگام مصرف این کپسول ها آب زیادی بنوشید.

 

سیستم ایمنی بدن خود را تقویت نمایید :

با استفاده از این گیاه می توانید به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک کنید. کسانی که واکسن آنفولانزا زده اند با استفاده از این گیاه می توانند تاثیر این واکسن را افزایش دهند. این مورد توسط یک تحقیق در کشور ایتالیا به اثبات رسیده است.

نحوه ی استفاده :

برای بهره بردن از این خاصیت از جوشاندن دو قاشق چایخوری از ریشه ی خرد شده ی این گیاه در 4 لیوان آب سرد استفاده کنید. پس از جوشیدن اجازه دهید که یک ربع تا نیم ساعت دم کشیده و از آن را صاف کنید و بعد از غذا هر صبح و بعدازظهر یک فنجان از آن را به مدت حداکثر 90 روز بنوشید.

 

برای جلوگیری از ریزش موهای خود از جینسینگ کمک بگیرید :

ریزش مو به دلیل کمبود برخی مواد غذایی در بدن صورت می گیرد که با استفاده از گیاه جینسینگ می توانید این کمبودها را در بدن جبران نموده و در نتیجه جلوی ریزش موی خود را بگیرید.

نحوه ی استفاده :

عصاره ی روغنی جینسینگ، عصاره روغنی رازک، روغن ذرت و روغن سویا را به اندازه ی 1 قطره از هرکدام با هم مخلوط نموده و به شامپویی که همیشه از آن استفاده می کنید اضافه نمایید و تنها تغییری که در نحوه ی شست و شوی موهایتان باید ایجاد کنید این است که باید هنگامی که موهای خود را به شامپو آغشته کردید اجازه دهید شامپو برای تاثیرگذاری این مواد حدود یک ربع روی موهای شما بماند و سپس سر خود را بشویید. این روش درمانی را نیز 3 ماه انجام دهید.

 

استرس و اضطراب را از خود دور کنید :

این گیاه باعث آرامش بخشی شده و استرس های روحی و فیزیولوژیکی را از انسان دور می کند.

روش مصرف

برای بهره بردن از این خاصیت گیاه جینسینگ روزانه 4 عدد کپسول پودر عصاره ی خشک ( 25 تا 50 میلی گرم ) را در دو وعده صبح و ظهر ( هر وعده 2 عدد ) مصرف نمایید. توجه کنید که در هنگام مصرف این کپسول ها آب زیادی بنوشید.

 

موارد منع مصرف گیاه جینسینگ :

بر اساس باور عموم استفاده از گیاهان دارویی اغلب کم عارضه و حتی بی عارضه می باشد اما افراط در استفاده از هرجیزی می تواند عواقب ناگوار و عوارضی را در پی داشته باشد که گیاه جینسینگ از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است مصرف این گیاه را به اندازه و درست پیش ببرید تا به عوارض آن گرفتار نشوید. مصرف این گیاه برای زنان باردار و شیرده و هچنین کودکان و نوجوانان به هیج عنوان توصیه نمی شود و این گروه ها باید از مصرف آن پیش از مشورت با پزشک متخصص بپرهیزند. همچنین مصرف این گیاه برای افرادی که با مشکلات حاد عصبی، بیخوابی، چاقی زیاد و سرطان  مواجه هستند نیز توصیه نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =