فواید گیاه گزنه برای درمان ریزش مو

فواید گیاه گزنه برای درمان ریزش مو

گیاه گزنه دارای فواید بسیار زیادی می باشد و علاوه بر اینکه می توانید آن را به عنوان خوراکی مورد استفاده قرار دهید و برای سلامتی و درمان بسیاری از بیماری ها می توانید از آن استفاده کنید. از این گیاه می توانید در غذاهای خود استفاده کنید و یا اگر لازم می دانید آن را در رژیم غذایی خود وارد کنید ( به دلیل مواد مغذی موجود در آن و فیتوکمیکال ) می توانید از شکل های دیگر این گیاه به صورت کپسول، عصاره و یا چای استفاده کنید.

 

گیاه گزنه ماده ای نیست که به تازگی مورد توجه قرار گرفته باشد و از گذشته های بسیار دور برای مصارف درمانی در سراسر جهان و فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. از این گیاه برای پیشگیری و درمان اکثر بیماری ها از جمله آرتروز، درد مفاصل، حساسیت فصلی، اگزما و ریزش مو، ریزش مو به دلیل کم خونی، مشکلات ادرار و کلیه،اسهال و هموروئید مورد استفاده می شود.

خواص گیاه گزنه برای رشد مجدد مو

 

خواص فوق العاده گیاه گزنه

گزنه گیاه خودرویی است که حداکثر ارتفاع آن به یک متر با ساقه های چهارگوش و برگی خشن و زبر می رسد که در مناطق مرطوبی که در مسیر عبور چهارپایان می باشد می روید و دست زدن به آن می تواند باعث خارش و گزش زیادی برای پوست شما شود. ریشه های این گیاه به سرعت کل منطقه را می گیرد و در صورتی که کمی از این گیاه در جایی بروید ممکن است با سرعت زیادی کل منطقه پوشیده از این گیاه شود.

 

حفظ سلامت مو با گیاه گزنه

گیاه گزنه از ریزش موهای شما جلوگیری می کند و علاوه بر این که از ریزش موها جلوگیری می کند مانند جنسینگ می تواند در مواردی باعث رشد موهای شما نیز شود. برای استفاده از این خاصیت برگ های گزنه و یا چای گزنه را روی پوست سر خود به صورت مرتب استفاده کنید.

گزنه به دلیل این که منبعی از سولفور و سیلیکاست می تواند باعث سلامتی موهای شما شود. شامپوهایی که از گزنه تولید می شوند می توانند باعث افزایش زیبایی و کیفیت موهای شما شود و همچنین برای کسانی که موهای کم پشتی دارند باعث افزایش حجم موها نیز می شود.

از گزنه می توان برای از بین بردن شوره ی سر نیز استفاده کرد. برای استفاده از خاصیت از بین برندگی شوره توسط گزنه باید روغن برگ آن را با روغن نارگیل مخلوط کرده و پوست سر خود را پیش از خواب با آن ماساژ دهید و صبح پس از آن که از خواب بیدار شدید آن را آبکشی نمایید. برای تاثیرگذاری بیشتر این کار را به طور مرتب انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 9 =