فواید و مزیت های انگور برای تقویت مو

فواید و مزیت های انگور برای تقویت مو

فواید و مزیت های انگور برای تقویت مو: آیا این را می دانستید که انگور های سیاه برای موی سر می توانند مفید باشند و  این قابلیت را دارد که موهای شما را به حالت لَخت ، مقاوم و براق در آورد . این ماده که به صورت طبیعی وجود دارد این امکان را دارد که مشکلات موی شما را حل کند.

 

استفاده از انگور برای کاهش ریزش مو

طبیعتاً کسی دوست ندارد که ریزش مو و آن هم به صورت زیاد داشته باشد و ریزش مو باعث نگرانی بسیاری از افراد شده است از راه های جلوگیری از ریزش مو می تواند استفاده از انگور باشد.

طریقه استفاده از آن به این شکل هست که مقداری از انگور بدون دانه را له کرده و به آرامی به روی موی سرتان بکشید بعد از ماندن چند دقیقه بر روی سر خود آن را شست و شو دهید در انگور ماده ای به نام لینولئیک اسید و روغن هسته انگور وجود دارد که می تواند با تقویت فولیکول های مو ، سلامت مو را تضمین کند.

انگور برای جلوگیری از ریزش مو

حجم دادن مو ها با انگور

یک ماده طبیعی برای حجم دادن به مو  هسته انگور هست برای افرادی که موهای کم و یا موهای بیش از حد نازک دارند استفاده از هسته انگور برای پرتر نشان دادن و حجم دادن موها می تواند بسیار موثر باشد.

طریقه ساخت :

پنجاه گرم هسته انگور ، پنجاه گرم هسته زغال اخته ، یک قاشق چایخوری فلفل را با هم ترکیب کرده و آسیاب کنند و  یک ترکیب به صورت پودری ایجاد خواهد شد و پس از آن مقداری روغن گرم به آن اضافه کرده و بعد مو را با این مخلوطی که درسته کرده اید ماساژ دهید و بعد از ماندن مدت 10 دقیقه بر روی موی سر آن را شست و شو دهید این عمل را  در هفته دو بار انجام دهید تا سریع تر و بهتر نتیجه از آن داشته باشید.

 

درمان شوره سر با انگور

انگور سیاه از به وجود آمدن شوره و همچنین خارش سر می تواند جلوگیری کند با له کردن مقداری انگور سیاه و مالیدن آن به روی سر و نگه داشتن 15 دقیقه بر روی  آن و سپس شست و شوی آن می توان از خشکی پوست سر را از بین ببرید.

در انگور سیاه ویتامین E و آنتی اکسیدان به صورت زیاد وجود دارد و همین می تواند در کاهش مشکلات مو سودمند باشد و علاوه بر این می تواند جریان خون  را در سر افزایش داده و همین باعث سالم تر ماندن پوست مو و در نتیجه مو خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =