روش های زیبا سازی مو با استفاده از ترکیب شیر و عسل

روش های زیبا سازی مو با استفاده از ترکیب شیر و عسل

در مقاله ای که پیش روی شماست به شما یاد خواهیم داد که چگونه با ترکیب شیر وعسل موهای خود را زیبا کنید. راحت ترین روشی که اکثریت به اتفاق به آن متوسل می شوند شامپوهایی هستند که در بازار ارائه شده اند که این شامپوها نیز نتیجه ای که مردم می خواهند را ارائه نمی دهند.

در واقع امروزه شامپو تنها راهی نیست که سلامت موهای شما را به شما پس دهد. از جمله ترکیب هایی که طبیعی هستند و می توان از آن استفاده کرد ترکیبی از شیر و عسل می باشد که هم می تواند موهای شما را بازیابی کند و حتی سبب می شود که موهای درخشان و زیباتری داشته باشید.

 

این ترکیب به خاطر این که کم هزینه نیز هست ترجیح خیلی از افراد است و به راحتی در منزل قابل تهیه کردن می باشد و در اشپزخانه اکثر افراد موجود می باشد. اکنون قدم به قدم ما را دنبال کنید تا شما را با بهترین روش ها برای سلامتی و زیبایی موهایتان اشنا کنیم.

تقویت مو با عسل

چه مسیری برای رسیدن به موهای جذاب و زیبا مناسب است یا به عبارتی چگونه با ترکیبی از شیر و عسل به موهای خود حالت دهیم :

سه بخش :

 • – ابتدا نرم کننده تان را ترکیب کنید
 • – در زیر دوش به موهای خود حالت دهید
 • – و از موهای سالم خود حفاظت کنید.

 

بخش اول

مرحله ها و روند کار به این صورت است که :

1) ابتدا محصول مورد نظر انتخاب می شود :

یعنی این که برای مخلوط کردن شیر و عسل که تصمیم بگیرید در کنار آن از چه نرم کننده ای می خواهید استفاده کنید. البته می توانید از خود شیر برای هم برای این که موهای خود را نرم کنید استفاده کنید علاوه بر شیر از ماده های دیگر هم می شود برای نرم کردن موها استفاده کرد و به سادگی و به اسانی این مواد را در اشپزخانه خود فراهم کنید و استفاده کنید.

اگر می خواهید از شیر به عنوان یک نرم کننده ی دائمی برای موهای خود استفاده کنید توصیه می کنیم از شیری استفاده کنید که شیر کامل باشد به عبارتی شیری که خامه اش گرفته نشده است. در این قسمت این موضوع هم مطرح است که مثلا برای موهای نازک می توان از شیر کم چرب و برای کسانی که موهای ضخیم دارند از سرشیر استفاده کنند. هر طور که حس می کنید راحت هستید از این ماده می توانید استفاده کنید فرضا می توانید داخل یک بطری بریزید و به موهای خودتان اسپری کنید و به مدت سی دقیقه صبر کرده و سپس موهای خود را با شامپو بشوئید.

 

2) در مرحله بعد به شیر نرم کننده اتان عسل را اضافه کنید :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) یک از اصلی ترین دلیل ها که عسل را به ترکیب اضافه می کنید این است که عسل به موهای شما کمک می کند تا رطوبت در موهای شما باقی بماند و در کل یک ماده ی محبوبی برای اضافه کردن به شیر نیز می باشد.در حالت کلی این ترکیب برای موهایی که آسیب دیده اند و نیاز به ترمیم و بازیابی دارند بسیار کارا می باشد.

روش کار این است که دو فنجان شیر کاملا گرم شده را تهیه کنید و به مقدار دو قاشق غذا خوری نیز عسل را تهیه کنید و این ذو را با هم ترکیب کنید و هم بزنید تا این که کامل مخلوط شوند.مخلوط را به طریقی به موهای خود بپاشید و اجازه دهید که سی دقیقه بر روی موهایتان باقی بماند و استراحت کند.

 

3) می توانید شیر نارگیل را جانشین شیر معمولی کنید :

برای تهیه و درست کردن یک ماسک برای بهبود بخشی به وضعیت موهای خشک می توانید شیر نارگیل را با یک سری از روغن های ضروری با هم ترکیب نمایید.در صورتی که تمایل داشته باشید روغن های ضروری را بخرید و به ترکیب خودتان آن را افزوده و بعد مصرف نمایید.

اگر می خواهید روغن نارگیل را برای موهای خشک خود استفاده کنید می توانید شیر نارگیلی که البته شیرین نباشد را به یک شب در یخچال نگه کنید بعد صبح ان روز به مدت بیست دقیقه این ماده را روی موهای خود قرار دهید بعد این مدت مذکور موهای خود را ابکشی کنید و با شانه کردن موهایتان روغن نارگیل را از موهای خود بشوئید.

 

4) می توانید حتی در نرم کننده های خود میوه های جدیدی را امتحان کنید :

می توان مانند ترکیب شیر و عسل که برای موهایتان استفاده می شود می توانید از میوه و غذاهایی که به طرز مناسب استفاده می شوند نیز استفاده کنید برای بهبود وضعیت موها از لحاظ خشکی و اسیب دیدگی و چین خوردن موها می توانید از میوه هایی مانند موز و آووکادوو و روغن زیتون استفاده کرد.

 • یک قاشق غذا خوری روغن زیتون یا روغن نارگیل و یا روغن بادام را تهیه کنید و یک موز هم تهیه کنید و این دو را با هم میکس کنید بعد از این که میکس کردید مخلوط حالت خمیری خواهد داشت اکنون زمان استفاده از ان است می توانید بر روی موهای خود ان را استفاده کنید. بعد این که مخلوط را زدید به اندازه ی سی دقیقه مخلوط بایستی بر روی موها باقی بماند تا مواد جذب شوند و اثر بگذارند و بعد طبق عادت موهای خود را ابکشی کنید و از نرم کننده استفاده کنید.
 • یک الی دو قاشق غذا خوری روغنی زیتون را با یک آووکادوی کامل به طور کامل با هم ترکیب کنید و خمیر درست کنید ایم مخلوط را به تمام قسمت موهای خود به کار برده و بزنید و موهای خود را در انتها جمع کرده و یک کلاه حمام بر روی سر خود بگذارید به مدت سی دقیقه بایستی این خمیر روی سر بماند بعد از این مدت موهای خود را می توانید با شامپو و نرم کننده شست و شو دهید.

 

5) به طور طبیعی می توانید یک شامپو برای خود درست کنید :

وقتی به عنوان یک نرم کننده برای موهای خود از ترکیب شیر  عسل و یا فقط خود شیر استفاده کنید ممکن است وسوسه شوید یک شامپوی معمولی مورد استفاده ی خود که شیمیایی هست را نیز با یک شامپوی طبیعی جایگزین کنید. در این صورت بهترین گزینه و انتخاب تخم مرغ و سرکه سیب می باشد.

– دوعدد تخم مرغ تهیه کرده و زرده های آن ها را جدا کنید.قبل از استفاده زرده ها را خوب بهم بزنید بعد به طور کامل به موهای خود بزنید.می توانید اجازه دهید که مدتی مواد روی سر بماند در حد چند دقیقه صبر کنید.موهای خود را می توانید شست و شو دهید.

– وقتی برای شست و شوی موهای خود از شامپوهای طبیعی می خواهید استفاده کنید و شامپو شیمیایی را حذف کنید مخلوط سرکه سیب با اب می تواندانتخاب درستی باشد و به جای نرم کننده ی شیمیایی هم می توانید از ترکیب شیر و عسل استفاده کنید.

– برای این کار می توانید نصف و یا یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را با یک فنجان آب با هم قاطی کرده و دو برابر شده ی این مقدار را به موهای خو بمالید.

 

بخش دوم

1) به تمام موهای خود به طور کامل شیر را بزنید:

مقداری شیر به صورت مساوی با کمک یک بطری به تمام قسمت های موهای خود اسپری کنید.اگر می خواهید که شیر را به طور کامل به موهای خود بخوراند می توانید از یک برس نیز استفاده کنید ولی ممکن است در این حالت به اسپری کردن بیشترتری احتیاج باشد.

 • برای برس کردن ترجیحا از یک برس تمیز استفاده کنید .بعد از هربار استفاده به خوبی موها و هر کثیفی دیگر را به خوبی از برس پاک کنید. علت این تاکید به خاطر این است که ترکیب شیر و مو زود فاسد می شود و می تواند محیطی مناسب برای گسترش باکتری هایی که بیماری زا هستند باشد.

 

2) حداقل سی دقیقه وقت بگذارید:

برای این که شیر نتیجه ی بهتری بدهد اجازه دهید به خوبی به موهایتان جذب می شود.محصول شیری را باید زمان خیلی قبل تر از دوش استفاده کنید. اگر موهایی دارید که ضخیم تر و بلندتر است بیشتر از سی دقیقه باید وقت گذاری شود.

اگر می خواهید موهای شما به شدت به هم نچسبد به مدت طولانی اجازه ندهید که نرم کننده روی موهایتان بماند و سریعا دوش بگیرید.

 

3) دوش بگیرید :

حال وقت آن است که موهای خود را بشوئید و شیر ها رو بشوئید.یک دوش آب گرم بگیرید زیرا راحت  تر است البته این را بگوییم که آب گرم خیلی زیاد می تواند موجب آسیب رسیدن به موهایی شود که شما در راستای ترمیم و قوی تر شدنشان  در تلاش بودید.در انتهای آب موهایتان را با دست بگیرید و سپس با یک حوله ای که از قبل اماده کرده اید موهایتان را خشک کنید.

 • برای پالایش پوست و صورت خود از دوش آب سرد بهره مند شوید.یک عامل اصلی و مثبتی که برای بهداشت موهای شما مهم است دوش آب سرد می باشد.اگر شما دنبال یکی از عامل های طبیعی برای سلامتی موهایتان هستید می توانید از این روش استفاده کنید.

 

4) موهای خود را بشوئید :

اگر شما از ترکیب هایی طبیعی مثل ترکیب شیر و عسل که در راستای قوی شدن موهایتان و درخشنده تر شدن موهایتان استفاده کرده اید امکان دارد جالب به نظر نیاید.چیزی که باید مورد اهمیت باشد این است که ترکیب شیر با هر چیزی را باید به مانند ترکیب شیر وعسل بشویید.و اما این که نهایتا باید سی دقیقه صبر کنید زیرا که در این غیر صورت بعد از این که موهای خود را شستید در آخر کار موهایی چسبنده و بدبو خواهید داشت.

 • البته به جای ترکیب شیر و عسل می توان از ترکیب هایی دیگر هم استفاده کرد و به عنوان شامپو مصرف کرد.یک ترکیب از زرده و سفیده ی تخم مرع را را با هم مخلوط کرده و به هم بزنید و به کل موهای خود بزنید .

و اجازه دهید تا چند دقیقه ای که بقیه ی دوشتان را که قرار است بگیرید به همان حالت بماند.

 

5)  با حوله خشک موهای خود را خشک کنید :

حتی  وقتی می خواهید موهای خود را در حالت خیسی فرم وحالت دهید لازم است که مقدار زیادی از خیسی موهای خود را بکاهید.ولی حتما حواستان باشد که اگر قرار است موهای خود را سشوار کنید مطمئن باشید که قطره آب از نوک موهای شما چکه نکند.

-آنچه که باعث می شود تا موهای شما آسیب ببیند سشوار کشیدن و صاف کردن موها و فر کردن موها می باشد.

 

بخش سوم

1) معمولی حالت دهید :

بعد از این که با ترکیب شیر و عسل یا هر محصول دیگری دوش گرفتید حد المکان سعی کنید که از ابزارهای حرارتی و حالت دهنده استفاده کنید. گرما می تواند سبب آسیب رسیدن به موهایتان شود بنابراین از گرمای بیش از حد خودداری کنید. از برس کشیدن به موهای خودتان وقتی خیس هستند خود داری کنید چرا که موهای خیس به نسبت موهای خشک اسیب پذیرتر هستند.اگر هم می خواهید موهای خود را تقویت کنید می توانید برای صاف کردن موهای خودتان از انگشت های خود استفاده کنید.

 

2) روزانه محصول ها را بر روی موهای خود استفاده نکنید :

موقعی که موهای شما شست و شو می دهید موهای شما دارای یک روغن طبیعی است که از دست می رود.وقتی چربی های موهای شما زیاد می شود موهایتان چرب می شود که خوش آیند و جالب نمی باشد. اما این را بدانید که هر روز حمام بروید زیاد جالب نیست زیرا مقداری از این چربی برای سر شما لازم است. هر روز هنگام دوش گرفتن موهای خود را بشوئید.حتی بعضی وقت ها لازم نیست موهای خود را شامپو بزنید و فقط یک ابکشی کافی است و با دست موهای خود را را مالش دهید و یا از فقط نرم کننده و محصول هایی مانند ترکیب شیر و عسل استفاده کنید.

 

3) به عنوان نرم کننده هر روز از شیر استفاده کنید و ادامه دهید :

حالت صافی و ابریشمی موهای خود را با استفاده کردن از نرم کننده ها  و استفاده مداوم از شیر به عنوان نرم ک     کننده حفاظت کنید. به این ترتیب موهای شما در طول زمان بازیابی می شود و برای زمان طولانی تر نرمی را در موهای شما نگه می دارد. اگر نرم کننده ها را بعد از یک هفته یا بیشتر متوقف کردید و استفاده نکردید و از ترکیب شیر و عسل و یا ترکیب های دیگر فقط استفاده کردید شاید حس کنید که موهای شما چرب یا بد بو شده است اما اگر از نرم کننده ی شیر مداوام استفاده کنید این دوره گذرا خواهد بود.

نکته: تا جایی که می توانید برای دست یابی به نتیجه بهتر باید شیر و یا ترکیب شیر و عسل را روی موهایمان نگه داریم.

الراما نباید از مارک شامپو و نرم کننده و لوسیون مرطوب کننده یکسان استفاده کرد. اما این را بدانید که مصرف از محصول های طبیعی سلامت موهای شما را تضمین و زیاد می کند.

 

نکات مربوط به صاف کردن موها :

 • ممکن است بعد از استفاده ی یک هفته ای و یا دو هفته ای از این ترکیب در حالت کلی حجم موهای شما زیاد شود. این وضعیت به خاطر این است که موهای شما به استفاده از شامپوهای صنعتی و شیمیایی با برند خاص عادت کرده است.این حالت نیز گذرا می باشد و با گذشت زمان رفع می شود و موهای شما ابریشمی و صاف خواهد شد.
 • برای این که ترکیب شیر و عسل شما یک شامپوی نرم کننده بهتری باشد ان را در یک بطری آبمیوه گیری پرسی حل و ترکیب کنید.
 • در حمام در داخل یک بطری سرکه سیب را داشته باشید.یک عدد بطری کوچک دیگری هم داشته باشید که از ان ها به عنوان معیار برای اندازه گیری استفاده کنید. بعد بطری را تا جایی که نشانه گذاری کرده اید پر نمایید و به خوبی بهم بزنید و به عنوان یک شامپوی کاملا طبیعی از آن استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =