روغن بچه و تأثیر آن بر زیبایی موها

روغن بچه و تأثیر آن بر زیبایی موها

روغن بچه ماده‌ای ارزان و در دسترس و از طرفی معجزه‌ای برای زیبایی موهاست. همچنین بسیاری از این روغن‌ها مواد دیگری مانند روغن اسطوخودوس و آلوئه ورا نیز در خود دارند که خواص و تأثیر آن‌ها را دوچندان می‌کند.

این روغن‌ها که معمولاً در خانه‌هایی که نوزاد دارند به راحتی یافت می‌شود، به شدت مرطوب کننده هستند و به همین دلیل کمک می‌کنند تا موهایی براق داشته باشید.

گرچه رشد موها به عواملی چون رژیم غذایی، سن، نوع موها و سلامت فرد بستگی دارد، اما می‌توانید با استفاده از روغن بچه به رشد موها کمک کنید. در واقع این روغن از خشکی و شکننده شدن و همچنین ایجاد موخوره پیشگیری می‌کند و علاوه بر اینها اگر آن را به ریشه موی خود بزنید از ایجاد شرایط محیطی که منجر به شکنندگی و خشک شدن موها می‌شود نیز جلوگیری می‌کند.

روغن بچه و مو

خواص فوق العاده روغن بچه برای زیبایی پوست و مو 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) زمانی که روغن بچه را به ریشه موی خود می زنید، چند دقیقه ای آن را روی پوست سرتان ماساژ دهید. این کار موجب افزایش جریان خون در پوست سر می‌شود که مواد مغذی را به راحتی به فولیکول مو می‌رساند. همچنین این کار موجب می‌شود که با تحریک تولتید روغن طبیعی و به دنبال آن رطوبت روی پوست سر ایجاد شود و موهایی سالم و شاداب و به دور از شکنندگی و دوشاخه شدن داشته باشید. البته توجه داشته باشید که این کار فقط برای افرادی مناسب است که موهایی خشک یا معمولی دارند. کسانی که موهای چرب دارند باید از این روغن فقط در پایین ساقه مو استفاده کنند که موجب جلوگیری از موخوره می‌شود.

در صورتی که از روغن بچه برای مراقبت از موهایتان استفاده کردید -مخصوصاً کسانی که از این روغن برای ریشه مو استفاده می‌کنند- حتما موهایتان را با آب گرم و شامپوی مناسب بشویید، زیرا ماندن روغن روی سر موجب تجمع مواد مضر روی موها می‌شود. پس از شست‌وشو دقت داشته باشید که نباید موهایتان را با سشوار خشک کنید بلکه تنها یک حوله روی موها قرار دهید تا هم آبشان گرفته شود و هم رطوبت روی موها باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفده =