جلوگیری از ریزش موی شدید با مصرف چای سبز

جلوگیری از ریزش موی شدید با مصرف چای سبز

یکی از مهم ترین مواد در چای سبز که دارای آنتی اکسیدان است، ماده ای است به نام کاتشین. اغلب مردم دنیا به این گیاه دسترسی دارند و آن را مصرف می‌کنند. این گیاه اولین بار در کشور چین کشف شده است ولی امروزه در اکثر کشورهای ناحیه شرق آسیا نظیر ژاپن و هند به عمل می‌آید.

 

مواد تشکیل دهنده چای سبز: آلکالوئیدهایی همچون کافئین، تئوبرومین و تئوفیلین

خواص چای سبز

کاتشین: بیشترین میزان کاتشین در چای سبز اپیگالوکاتشین-۳- است. این مواد سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف و از مهم ترین عوامل مقابله با سرطان است. آنتی اکسیدان ها محل تجمع رادیکال های آزاد هستند و آن ها را خنثی می‌کنند. رادیکال های آزاد آثار مخربی برای بدن دارند و موجب از بین رفتن سلول های بدن می‌شوند. از جمله آسیب هایی که رادیکال های آزاد به بدن می‌زنند می‌توان امراض قلبی، سرطان و پیری را نام برد.

 

خواص چای سبز: پلی فنل های موجود در چای سبز، چندین برابر ویتامین ث و ویتامین ای دارای خواص آنتی اکسیدانی است و به همین دلیل از پیری زودرس پوست و بدن جلوگیری می‌کند. اپیگالوکاتشین های موجود در چای سبز می‌تواند کنترل آنزیم ۵- آلفاردوکتاز را به دست بگیرد و از این طریق جلوی ریزش موی بی رویه را می‌گیرد و سبوره را درمان می‌کند.

چای سبز شتاب تکثیر سلولی آنزیم کاپساز ۱۴ را کاهش می دهد. این آنزیم سلول های اپیتال را متفرق می‌کند؛ از این رو می‌تواند عاملی موثر در درمان شوره سر باشد.

 

برای درمان مشکلات مربوط به موی سر از محصولات حاوی چای سبز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =