جلوگیری از ریزش مو با ماسک عسل

جلوگیری از ریزش مو با ماسک عسل

دلایلی که سبب ریزش مو می شوند : سوال هایی که اکثر مواقع با آن ها روبه رو هستیم مانند این که یک درمان مفید و تاثیر گذار می توان برای نریختن موها کجا می توان پیدا کرد؟

یا این که عسل چگونه می تواند مانع ریزش موها شود؟ و یا اصلا علت ریزش مو در چیست؟

 

چرخه ی رشد مویی که بلند می باشد معمولا بین دو الی شش سال طول می کشد و این که هر تار موی سر در هر ماه تقریبا به اندازه ی یک سانتی متر بلند می شود. اما این که از کجا می توان فهمید دچار ریزش مو شده اید این است که طبق تحقیق هایی که صورت گرفته ریزش نرمال و طبیعی بین 20 الی 100 تار مو در یک روز می باشد اما خب هستند افرادی که ریزش موی بیشتر هم دارند.

درمان ریزش مو با عسل

مو یکی از اصلی ترین عامل ها در زیبایی اشخاص به حساب می آید و زن و مرد ندارد و در بسیاری از شخص ها از دست دادن موها باعث می شود که شخص اعتماد به نفسش کاهش پیدا کند و یا حتی سبب منزوی شدن طرف می شود و عمده ترین حسی که شخص دچار آن می شود این است که فکر می کند پیر شده است.ولی ریزش مو در آقایان به اندازه ی خانم ها حساس و حیاتی نیست.

 

دلیل هایی که سبب ریزش مو می شوند :

1) در صورتی که بهداشت رعایت نشود و شرایط پوست کف سر در وضعیت نامساعدی باشد می تواند یک عامل برای ریزش موی سر شود مثلا با یک بیماری قارچی بر روی پوست سر می تواند دلیل ریزش مو و از بین رفتن ریشه های  تار های مو شود.

 

2) یک دلیل دیگر که سبب ریختن موهای سر می شود استرس و اضطراب است.معمولا افرادی که دچار یک شوک عصبی و استرس بعد از فوت نزدیکان یا یک اتفاق و حادثه و یا یک بیماری و مریضی می شوندبعد ان دچار ریزش مو می شوند.

 

3) ممکن است حتی یک سری بیماری و مشکلاتی در بدن شما باشد که شما از آن ها مطلع نباشید و در بدن پنهان باشند مثل بیماری های مربوط به کم خونی و دیابت و نارسائی تیروئید و… که سبب ریختن موهای سر شما می شود.پس نتیجه می گیریم که اگر ریزش موی شدید داشته باشیم نشانه ای از یک بیماری در بدن می باشد.بنابراین باید ابتدا علت ریزش مشخص گردد و بعد در راستای دلیل آن درمان و بهبود صورت گیرد.معمولا کسانی که کم کاری تیروئید دارند و یا تیروئید آن ها پرکار است به ریزش موی شدید مبتلا می شوند.

 

4) اکثرا دارو هایی که برای بهبود بخشی فشار خون و یا استرس و اضطراب نسخه پیچی می شوند به مقدار زیادی حاوی ویتامین a می باشند که ازیاد این ویتامین هم سبب ریزش مو می شود.

 

5) دلیل دیگری که وجود دارد ژنتیک می باشد که سبب ریزش موی زود رس در افراد می شود.این قضیه ی ژنتیک هم در مرد ها و هم در خانم ها وجود دارد که مردهاا در نهایت دچار طاسی می شود و خانم ها نیز موهایشان کم پشت خواهد شد.

 

6) هورمون های زنانه و مردانه که به نام های استروژن و آندروژن آن ها را می شناسیم در صورتی که متعادل نباشند سبب ریزش مو می شوند. بر فرض مثال خانم ها اکثرا بعد از زایمان و پروسه ی شیر دهی با یک ریزش موی شدید مواجه می شوند البته این ریزش موقتی می باشد و بعد از مدتی مجددا موها به روال عادی خود برمی گردند.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) در صورتی که پزشک بخواهد برای ریزش موی شما دارویی و درمانی در مورد هایی که غیر ژنتیکی هستند تجویز کند بایستی یک سری اطلاعات تکمیلی از رزیم غذایی و دارو هائی که استفاده می کنید در اختیار دکتر باشد.در موردهایی هم دکتر برای این که تشخیص صحیحی انجام دهد باید از بیماری اخیر شخص و شرایطی که در خانواده حاکم است و نحوه ای که شخص از موهایش مراقبت می کند و حتی گاها لازم است تا از آزمایش خون و آزمایش هایی که برای پوست سر وو ریشه ی مو انجام می شود مطلع باشد.

ماسک عسل چند موردش خوب است که باعث می شود پوست سر جوان بماند و رشد موها تقویت شود و مانع ریزش مو می شود. در هر صورت این را هم بدانید که عسل طبیعی و یا حتی داروهای دیگر نمی توانند به طور قطعی کچلی را درمان کنند و یا معجزه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =