سوال جواب و اطلاعات درباره ماینوکسیدیل

سوال جواب و اطلاعات درباره ماینوکسیدیل

سوال جواب و اطلاعات درباره ماینوکسیدیل: محلول های ضد ریزش و رویش مجدد موی بسیاری در بازار است که هر کدام ویژگی های خاصی دارند در میان محلول ماینوکسیدیل به عنوان یکی از تقویت کننده ها و ضد ریزش هایی است که بین بسیاری از مردم شناخته شده می باشد، در این مبحث به برخی از سوال ها و پرسش های مربوط به این محلول پاسخ می دهیم.

 

آیا این امکان وجود دارد که مصرف ماینوکسیدیل باعث افزایش ریزش موها گردد؟

در ماه اول مصرف محلول ماینوکسیدیل این امکان وجود دارد که در برخی از افراد ریزش موها بیشتر شود اما پس از گذشت 30 الی 35 روز ریزش موها متوقف می شود.

نکته ی مهم: در صورتی که شما از جمله افرادی هستید که با گذشت 40 روز از استفاده ی محلول ماینوکسیدیل دچار افزایش ریزش مو نسبت به قبل شده اید، نباید استفاده از ماینوکسیدیل را ادامه دهید و باید مصرف آن را متوقف کنید. در بعضی از افراد استفاده از ماینوکسیدیل باعث افزایش ریزش مو خواهد شد و تاثیرات منفی نیز به دنبال خواهد داشت، که این مورد در بانوان بیشتر دیده می شود.

ایا ماینوکسیدیل موثر است

آیا مصرف ماینوکسیدیل باعث عادت شده و با قطع مصرف آن ریزش موها مجددا آغاز می گردد:

استفاده ی ماینوکسیدیل در طول درمان باعث عادت موها به این محلول نمی گردد، اما این پرسش مطرح می شود که چرا با قطع مصرف ماینوکسیدیل برخی از افراد دچار ریزش موی بیشتری نسبت به قبل می شوند، در دیگر مقالات مربوط به ماینوکسیدیل در وب سایت راچه (Racheh ) بیان شد که محلول ماینوکسیدیل به عنوان درمان کننده علت ریزش مو نیست و در صورتی که علت ریزش مو تشخیص داده نشود و درمان مناسب تری برای ریزش موها اتخاذ نگردد آنگاه با قطع مصرف ماینوکسیدیل ریزش موها مجددا شروع می گردد، که این مسئله باعث می شود که افراد به طور اشتباه تصور کنند که مصرف محلول ماینوکسیدیل باعث عادت موها به آن شده و با قطع مصرف ریزش موها افزایش یافته است.

علاوه بر این برخی از افراد بیان می کنند که پس از مدتی از مصرف ماینوکسیدیل، این محلول اثر بخشی خود را از دست می دهد، که این مورد نیز یک تصور اشتباه است، و علت آن مربوط به عدم تشخیص صحیح دلایل ریزش مو و ریشه یابی آن است، که با گذشت زمان علت های دخیل در ریزش مو، قدرت بیشتری می یابند و به دلیل عدم توازن مواد معدنی در بدن باعث می شود که حتی ماینوکسیدیل نیز اثری بر کاهش ریزش موها نداشته باشد.

تجویز ماینوکسیدیل باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد و در صورتی که پزشک شما این تشخیص را دهد که ماینوکسیدیل برای بیماری فعلی شما مناسب است آنگاه با قطع مصرف آن نیز شاهد ریزش مجدد موها نخواهید بود، البته پزشکان در موارد محدودی اقدام به تجویز ماینوکسیدیل می کنند.

در مواردی که بنده برای بیماران خود ماینوکسیدیل تجویز نموده ام از آنجا که علل ریزش مو با انجام تست های تخصصی ریشه یابی و برنامه درمانی کاملی تجویز گردیده بعد از قطع مصرف ماینوکسیدیل هیچ گونه ریزش مجدد مو مشاهده نشده است و البته متذکر می شوم بنده به ندرت ماینوکسیدیل را برای بیماران تجویز می کنم مگر در مواردی که در این مقاله به آن اشاره شد.

2 دیدگاه برای “سوال جواب و اطلاعات درباره ماینوکسیدیل

 1. hamid گفته:

  سلام
  کسی اگه میدونه جوابم بگه
  من۳۲سالمه کلا آدم کم مویی هستم غیرسرم
  ریشمم تنکیه ناقص درآومده
  میخوام ببینم واقعاماینوکسیدیل 5 درصد خوب جواب میده؟
  ماینوکسیدیل قطره بهتره یااسپری؟کدوم راحتتره
  اینم جواب بدهید

 2. hamid گفته:

  ماینوکسیدیل 5 درصد
  اسپری بهتره یاقطرش؟
  ۳۲سالمه ریش کامل ندارم خیلی کمه وناقصه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =