خاصیت های شگفت انگیز و جالب در مورد عسل

خاصیت های شگفت انگیز و جالب در مورد عسل

عسل یک ماده با ویژگی های خیلی زیاد و اعجاب انگیز می باشد از ماسک های عسل گرفته تا درمان و بهبود زخم در این مقاله با شما همراه خواهیم بود.

عسل در نقش یک ماسک برای موها شما :

کاملا کار درستی است که از عسل به عنوان یک ماسک استفاده شود چرا که می توانید با ماسک های متنوع و مختلفی که با عسل درست می کنید درخشندگی و براقیت و مقاومت موهای خود را زیاد کنید و از این ماسک  های مفید برای موهای خود استفاده کنید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) علاوه بر این موردها می توانید از روش های مختلفی استفاده کرده و حتی از عسل برای پوست خود نیز استفاده کنید. نگران نباشید بابت این که عسل به خاطر چسبندگی اش برای موها خوب نباشید چرا که با روش و راه حلی که ما ارائه خواهیم داد شاهد چنین قضیه ای نخواهید شد و موهای شما گره نخواهد خورد.

عسل برای بدن

ابتدا مقداری عسل را با روغن زیتون ترکیب کنید البته مرغوب بودن روغن زیتون نیز موثر خواهد بود و از سمت ریشه موها تا انتهای ساقه ی مو ماسک تهیه شده را بمالید بعد از تمام شدن این کار موهای خود را با یک حوله که استفاده نمی کنید و یا کلاه مخصوص حمام بپوشانید اجازه دهید ترکیب بر روی موهای شما استراحت کند و بعد از یک زمان مشخص حمام کنید و موهای خود را خوب ابکشی کنید. مطمئنا نتیجه ی بسیار خوبی از این ماسک خواهید گرفت و راضی خواهید بود.

 

برای کاهش وزن می توانید از عسل استفاده کنید.

بله حرف شما صحیح است و بدون این که رژیم های سخت در برنامه ی خود نداشته باشید و بدون ورزش های مستمر و سخت امکان کم کردن وزن و از بین بردن چربی ها وجود ندارد ولی خب بد نیست و کار سختی هم نیست که یک بار هم عسل را در منوی خود قرار دهید و از ان استفاده کنید چرا که شکر و یا شکر قهوه ای در صورتی که بیش از اندازه و در حد متعادل استفاده و مصرف نشود باعث می شود که وزن اضافی داشته باشید در نتیجه عسل به عنوان یک شکر طبیعی می تواند جایگزین این نوع شکر ها شود.

اگر می خواهید انرژی بدن خود را بالا برده و افزایش دهید می توانید یک ترکیب با عسل و آبلیمو درست کنید و به صورت ناشتا  آن را بنوشید تا متابولیسم بدن را زیاد کنید به عبارتی سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند.

 

به عنوان یک درمان و بهبود بخش برای زخم هایتان می توانید از عسل استفاده کنید.

اگر می خواهید جای یک زخم و محل بریدگی و هم چنین نشانه های کشیدگی ناشی بیش از اندازه پوستتان و درمان خود زخم یک داروی موثر و طبیعی استفاده کنید به سراغ عسل بروید یقینا موثر خواهد بود.برای تهیه و درست کردن ماسک های عسل می توانید ترکیب های متنوعی از آن را فراهم کنید که بسیار آسان و کاربردی است مانند زرد چوبه و دارچین و جوز هندی و لیمو و حتی نمک خوراکی.

علت این که این مواد را توصیه می کنیم به خاطر این است که ویژگی کم رنگ کنندگی زخم را دارند. این مخلوط ها را می توانید تهیه کرد و به محل مورد نظر خود بمالید همان قدر که نیاز است این کار را براساس تشخیص خود تکرار کنید تا به نتیجه ی مطلوب و بهینه برسید.

 

برای درمان آفتاب سوختگی  می توانید به عسل مراجعه کنید.

همان طور که در جریان هستید عسل یک ضد التهاب قوی می باشد پس واضح و روشن است که می تواند قرمزی ناشی از آفتاب سوختگی و ورمی که از آن حاصل می شود را می تواند تسکین بخشیده و آرام کند. دو نکته ی مهمی که در اینجا قابل مطرح شدن است این است که اولا برای این که جواب بهتری از پروسه ی درمان خود بگیرید حتما عسل خود را با زل آلوئه ورا مخلوط کنید.نکته ی بعدی این که کرم ضد آفتاب را حتما همراه خود داشته باشید و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =