مدل های مختلف موخوره و روش های درمان آن

مدل های مختلف موخوره و روش های درمان آن

موخوره یک آسیب شایع به موهاست که برای موهای بلند بیشتر اتفاق می افتد. موخوره شکل ها و درمان های متفاوتی دارد که برای آشنایی با آن ها با ما همراه باشید.

مدل های متفاوت موخوره باعث خشکی موها و کاهش درخشندگی آن ها می شود. طبق آمار های موجود خانم ها به طور میانگین 1 سال و نیم از عمر خود را صرف موهای خود می کنند.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) موخوره ها به تعریف ساده همان شکافتن و آسیب به قسمت های انتهایی موهای شما هستند که می تواند به دلیل آسیب مواد شیمیایی یا آلودگی هوا ایجاد شوند.

درمان موخوره

نوع اول : موخوره مدل شکاف پایه

مدل های مختلف موخوره و روش های درمان آن

این مدل موخوره شایع ترین نوع آن می باشد که همانطور که در تصویر نشان داده شده است قسمت انتهایی آن به دو قسمت شکافته می شود. سلول های کورتیکال مو در بالا هنوز به یکدیگر چسبیده اند اما در قسمت های انتهایی مو این سلول ها در حال جدا شدن هستند و در درمان این نوع موخره تنها لازم است که انتهای موی شما درمان شود.

 

نوع دوم : موخوره مدل شکاف کوتاه

مدل های مختلف موخوره و روش های درمان آن

این مدل موخوره نیز شایع می باشد و با تغذیه ی مناسب و متعادل در زمان مناسب درمان می شوند.

 

نوع سوم : موخوره مدل سه شاخه

موخوره مدل سه شاخه

خوشبختانه این مدل نسبت به دو مدل قبل کمتر دیده می شود چون زمانی که با آن مواجه شدید باید بدانید که موهای شما با آسیب جدی مواجه است و به رطوبیت بیشتری توسط ماسکک مناسب نیاز دارد تا درمان شود.

 

نوع چهارم : موخوره مدل درختی

موخوره مدل درختی

این مدل آسیب دیدگی بیشتر یک سمت از مو نسبت به سمت دیگر آن را بیان می کند. در این نوع موخوره سلول های کورتیکال که پیش از این چسبیده بودند در قسمت های مختلفی از هم جدا شده اند و مو به شکل یک درخت تبدیل شده است. برای درمان موخوره مدل درختی باید هرچه زودتر موههای خود را کوتاه و از داروها و روش های مناسب در مقابل آلودگی هوا استفاده کنید.

 

نوع پنجم : موخوره مدل شمع

موخوره مدل شمع

همانطور که در شکل مشاهده می شود قسمت های انتهایی مو از قسمت های بالایی نازک تر هستند که در معرض آسیب و شکنندگی بالایی قرار دارند و ممکن است با شکاف نیز مواجه شوند. دلیل نازک شدن قسمت انتهایی از بین رفتن کوتیکول خارجی در این نواحی می باشد. برای درمان این مورد نیز شما نیاز به کوتاه کردن موهای آسیب دیده و استفاده از تغذیه مناسب برای موهایتان هستید.

 

نوع ششم : موخوره مدل گره

موخوره مدل گره

در این حالت هر تار مو با یک گره در قسمت های انتهایی مواجه می شود. این مشکل برای افرادی که دارای موهای فر هستند اتفاق می افتد که در هنگام شانه کردن موهایشان باعث آسیب رسیدن به آن ها می شوند. پس باید در هنگام شانه کردن توجه بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =