خواص روغن گل ختمی برای سلامت مو

خواص روغن گل ختمی برای سلامت مو

ویژگی های جالب گل ختمی برای سلامت و بهبود پوست و مو بسیار تعجب آور و شگفت آور است. گل ختمی یک گل بسیار زیبا است که خاصیت های فراوانی دارد. این گل گونه ای از گیاه است که محل اصلی رشد آن آفریقا است و معمولا برای ساخت دارو و هم چنین زیور آلات از آن استفاده می شود. نام دیگر این گل آلتئا  افیسینالیس  ولی ما معمولا آن را همان با نام گل ختمی ( مارشمالو ) می شناسیم.

 

این گل برگ هایی بسیار لطیف و مخمل مانند و محکم دارد و موهای این گل مانند یک الگوی ستاره ای درخشنده چیده شده اند. این گل ویژگی های زیادی دارد و از آن به عنوان یک ماده ی دارویی و یا به عنوان ماده غذایی در فعالیت های روزانه استفاده می شود اگر می خواهید پوست و موی سالم و قوی داشته باشید چکیده ی ریشه ی این گل و ساقه ی این گل را مصرف کنید.

گل ختمی برای مو

ویژگی های گل ختمی برای مو :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) رویای بسیاری از مردم داشتن موهای براق و درخشنده و در عین حال نرم است چرا که موی انسان رابطه ی مستقیمی با ظاهر و قیافه ی انسان دار و در واقع قسمتی از زیبایی و لطافت است. روغن گل ختمی چندین قرن برای حفظ سلامت موها مورد استفاده قرار گرفته است.

1) روغن گل ختمی مانند یک ضد شکننده عمل می کند در عین حال این روغن جلوی ریزش مو را می گیرد و ریزش مو را کاهش می دهد و در تسریع بخشی به رشد موها کمک می کند

2) اگر پوست سر شما خشک است و یا دچار خارش پوست هستید این روغن بسیار توصیه می شود زیرا که این روغن رطوبت سر را حفظ می کند و مانع خشک شدن سر می شود هم چنین روغن گل ختمی دارای یک سری ترکیبات است ک موی شما را صاف و لطیف می کند و زیبایی را به موی سر شما به ارمغان می آورد.

3) برای تنظیم کردن و برای از بین بردن باکتری ها و دیگر آلوگی هایی که ممکن است در پوست سر شما باشد مایع لزج مانندی که در روغن گل ختمی وجود دارد تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =