توصیه های مفید برای درمان ریزش مو

توصیه های مفید برای درمان ریزش مو

برای درمان ریزش مو چه کنیم؟ اگر به دنبال درمان ریزش مو هستید باید این را هم بدانید که روش های قدیمی و سنتی دامنه درمانی وسیع تری نسبت به درمان دارویی دارند. ضمن این که در روش های سنتی عوارض کمتری را شاهد هستیم.

به طور مثال استفاده از محصولاتی مانند بادام و شیره بادام ضرری برای موهای شما ندارد که هیچ بسیار هم مفید است. روش استفاده از بادام و تهیه شیر بادام به این صورت است که می باید بین بیست تا چهل عدد بادام را در آب خوب بخیسانید و بعد از بلند شدن پوستش به راحتی آن را بکنید.

 

مغز سفید بادام را به همراه یک لیوان متوسط آب در میکسر قرار داده و خوب هم بزنید. آن قدر این کار را ادامه دهید تا به صورت شیر درآید. به مایع به دست آمده شیر بادام می گویند. همچنین برای تامین کردن ویتامین بدن می توانید از سبوس برنج و گندم در غذا هایتان استفاده کنید. البته ذکر این نکته هم لازم است که اگر در روز حداقل یک مقدار آب هویج و مقداری هم زیتون مصرف کنید بدن شما گرم شده و به کمتر شدن ریزش مو هایتان کمک می شود.

یک راه دیگر برای از بین بردن ریزش مو هم این است که روزانه بین پنج تا هفت عدد انجیر مصرف کنید. ولی بهتر است قبل از مصرف انجیر ها را بخیسانید و مصرف کنید.

نکاتی بسیار مهم برای درمان ریزش مو

شربت ها و ریزش مو

اگر می توانید بهتر است آب سیب و خاک شیر را هم مصرف کنید زیرا در بهبود مقاومت مو هایتان موثر است. شربت حاصله از آب و عسل و لیمو ترش و شربت رضوی هم بسیار مفید فایده اند.

می توانید شربت رضوی را به میزان یک تا دو قاشق غذا خوری با عرقیات فرح بخش مثل گل گاو زبان و عرق بهار نارنج و کیالک و عرق اسطوخودوس و بادرنج بویه و غیره مخلوط کنید و بخورید.

 

غذا ها

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) به خاطر داشته باشد که هیچ گاه از روغن جامد استفاده نکنید. گرچه اخیرا کم تر یافت می شود ولی ذکر این نکته هم لازم است. از رو غن های مایع به جای جامد استفاده کنید. همچنین روغن های مایع کنجد و زیتون و روغن هسته انگور استفاده کنید.

اگر تهیه این روغن ها برای تان دشوار است استفاده از روغن حیوانی هم خوب است. در واقع می خواهیم بگوییم هر روغنی به غیر از روغن جامد گیاهی. می توانید از مویز و کشمش و توت و شکر سرخ و شیره انگور و عسل به جای تمام شیرینی های مصنوعی استفاده کنید.

شیرینی های مصنوعی شامل تمام قند های مصنوعی و شکلات ها و آب نبات ها هستند. هرگز غذاهای مانده مصرف نکنید. همچنین از غذا های فریز شده هم مصرف نکنید. چون مصرف این قبیل مواد غذایی می تواند منجر به بیماری شود.

ولی اگر به جای آن ها از سبزی های خشک و گوشت ها و غذا های تازه استفاده کنید سلامت تان تضمین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =