7 تصور اشتباه در مورد رشد مو و ریزش مو

7 تصور اشتباه در مورد رشد مو و ریزش مو

7 تصور اشتباه در مورد مو: تصورات و برخی اطلاعات کاملا اشتباهی نسبت به موها سر وجود دارد که همین تصورات اشتباه باعث می شود به منظور جلوگیری از ریزش و یا افزایش رشد مو اقدامات نا درستی را انجام دهیم، که در این قسمت به بررسی اجمالی این موارد می پردازیم.

نکات مربوط به رشد مو

مورد اول: کوتاه نمودن زود به زود موها باعث می شود که رشد موها بیشتر گردد
واقعیت: موهای یک انسان در طول یک ماه به طور میانگین 1 تا 1/5 سانتی متر رشد می کند، حال چه آنها را کوتاه کنید و یا اینکه موها را به حال خود رها نمایید. البته سرعت رشد موها در فصل های مختلف متفاوت است برای مثال ممکن است در فصل تابستان سرعت رشد موهای شما بیشتر باشد. به هر حال شما با استفاده از قیچی آرایشگری نمی توانید شرایطی را ایجاد کنید تا سرعت رشد موهای شما بیشتر گردد. تنها کاری قیچی کردن موها انجام می دهد این است که با حذف انتهای خراب موها باعث می شود موهای شما ظاهر بهتری داشته باشد.

 

مورد دوم: در صورتی که موی سفید خود را بکنید به جای آن دو سه تار موی سفید جدید ایجاد در خواهد آمد
واقعیت: این مورد یک تصور کاملا اشتباه است و حقیقت ندارد، اما به حال کندن مو یک عادت بسیار اشتباه است و می تواند به ریشه های مو آسیب بزند و همچنین می تواند باعث ایجاد عفونت و یا ایجاد اسکار گردد.

 

مورد سوم: شستشوی موها با آب سرد و پس از شامپو زدن می تواند باعث درخشندگی موها گردد
واقعیت: انجام این کار تاثیری در درخشندگی موها ندارد و فقط تنها کاری که می کند این است که کمی شما را سر حال می کند

 

مورد چهارم: به منظور تمیز شدن بیشتر موی سر لازم است که آنها را چندین بار شامپو بزنید و بشویید.
واقعیت: شما با یک بار شامپو زدن درست و مناسب نیز می توانید به همان نتیجه برسید

 

مورد پنجم: برس زدن زیاد موها می تواند باعث تقویت موها گردد
واقعیت: برس زدن موها تنها برای این مورد مفید است که می توانید موهای خود را حالت دهید، برس زدن زیاد موها می تواند باعث آسیب به فولیکول های مو و در نتیجه تضعیف آنها گردد، علاوه بر این برس زدن زیاد برای موهای چرب نیز می تواند نامناسب و باعث چرب شدن بیشتر آنها گردد.

 

مورد ششم: با استفاده از برخی موارد آرایشی بهداشتی می توان انتهای دو شاخه موها را ترمیم نمود.
واقعیت: هنگامی که موهای شما دو شاخه می شوند راهی جهت برگشت آن وجود ندارد و تنها راه حل این است که با استفاده از قیچی سر موهای مورد نظر را کوتاه نمایید. البته در برخی ارایشگاه ها و مراکز با استفاده از موم های خاصی می توانند انتهای موها را به هم بچسبانند تا ظاهر مو حفظ شود اما بهترین کار برای این مورد استفاده قیچی است.

 

مورد هفتم: استرس دلیل ریزش مو است
واقعیت: موهای یک فرد در حالت عادی به صورت نتاوبی در حال ریزش هستند و یک فرد به طور طبیعی در روز 50 تا 120 عدد از موهایش ریزش می کنند، اما این امکان وجود دارد که در اثر استرس بالا موها دچار شک شده و مقداری ریزش مو افزایش یابد.

مصرف برخی داروها و آنتی‌بیوتیک‌ها و همچنین دوره بارداری می تواند اثری مشابه داشته باشد که پس از گذشت چند هفته شرایط به حالت اول بر می گردد و موها مجددا رشد طبیعی خود را بدست خواهند آورد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 3 =