گیاه بنفشه چیست و ویژگی های آن

گیاه بنفشه چیست و ویژگی های آن

گیاه بنفشه چیست و ویژگی های آن: این که شما اکنون تصمیم به جمع آوری اطلاعات در مورد گیاه بنفشه گرفته اید به این معناست که از فواید بسیار زیاد این گیاه مطالب مختلفی را شنیده اید در این قسمت سعی شده اطلاعات مناسبی در مورد این گیاه در اختیار شما قرار دهیم.

از گل ها و برگ های گیاه بنفشه استفاده های دارویی زیادی می شود در واقع گل ها و برگ های این گیاه سرشار از خواص دارویی می باشند از جمله  آلکالوئیدی و به همراه مقداری اسید سالیسیک. گیاه بنفشه گونه های بسیار زیادی دارد که تاکنون بیش از 500 گونه ی مختلف از این گیاه در سراسر دنیا کشف شده است و در این بین تعداد 19 گونه مربوط به ایران می باشد. گل های بنفشه دارای رنگ های مختلفی هستند از جمله زرد، سفید، بنفش، ارغوانی تا مخلوطی از رنگ‌ها

 

بنفشه معطر  –  SWEET VIOLET
VIOLA ODORATA : نام علمی
  VIOLACEAE  – بنفشگان : خانواده
اروپا و آسیا : بومی منطقه
English Violet, Ordinary violet, Common blue violet, Garden Violet : نام های دیگر

 

 گیاه بنفشه چیست

گیاه نفشه سابقه بسیار طولانی ای دارد و از گذشته های بسیار دور این گیاه مورد توجه طبیبان قرار گرفته، و از نظر طبی فواید بسیار زیادی را برای این گیاه مثال زده اند، علاوه بر این در روایات زیادی از پیامبر گرامی و ائمه بزرگوار، در مورد این گیاه سخن گفته شده است و در کتب طبی مختلفی می توان مطالب بسیار زیادی در مورد این گیاه مشاهده کرد.

نوع طبی گیاه بنفشه در اوایل فضل بهار گل می دهد، گلهای این گیاه به رنگ آبی مایل به بنفش است و به ندرت سفید یا گلی می باشد.  میوه گیاه به صورت پوشینه و حاوی تعدادی دانه های زرد رنگ است. بنفشه طبی که در کاربرد های طبی مورد استفاده قرار می گیرد عموما در قسمت های سایه دار و مرطوب رشد می کند و جهت استفاده های درمانی طبی در سطح وسیعی کشت داده می شود. گل های گیاه بنفشه در فصل بهار به بار می نشینند و در فصل تابستان خالی از گلبرگ خواهند بود.

در ایران گیاه بنفشه را می توان در قسمت های گوناگونی از کشور مشاهده کرد که پرورش داده می شوند اما این گیاه بیشتر در مناطق شمالی که رطوبت مناسب دارند کشت می شود و بهترین زمین برای کشت این گیاه اراضی  سبک، خاک برگ دار و رسی و آهکی است.

نکته ی مهمی که در مورد این گیاه وجود دارد این است که از تمام قسمت های این گیاه از جمله گل، دانه، ریشه، سرشاخه های گل دار آن می توان در کاربرد های طبی استفاده نمود، حتی رایحه و بوی این گیاه در درمان بعضی از بیماری ها موثر است.

چنانچه نیازمند اطلاعات بیشتری در مورد این گیاه هستید پیشنهاد می کنیم فایل قرار گرفته در این قسمت را دانلود بفرمایید:
( کلیک کنید ) گیاه بنفشه چیست؟

 

در همین زمینه بیشتر مطالعه کنید:

خواص روغن بنفشه و گیاه بنفشه

فواید روغن بنفشه برای ریزش مو و پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پنج =