نکات مهم مراقبت و تقویت موهای مشکی

نکات مهم مراقبت و تقویت موهای مشکی

نکات مهم مراقبت و تقویت موهای مشکی: برخی از افراد در هنگام تولید دارای موهای روشن و یا خرمایی هستند اما معمولا اکثر افراد در هنگام تولد با موهایی مشکی متولد می شوند و این مسئله به عنوان هدیه خداوند به این افراد می باشد.

در ادامه توصیه هایی را برای افراد با رنگ موی مشکی بیان می کنیم که می تواند برای آنها بسیار مفید واقع گردد و برای اینکه موهای شما شفاف و درخشان باشد لازم است که به این توصیه ها به دقت عمل کنید.

شستشوی مو

صفات و خصوصیات موهای مشکی :
موهای مشکی می توانند به صورت صاف، مجعد، فرفری و موج دار باشند و لازم به ذکر است که نگهداری و مراقبت از موهای مشکی همچون موهای رنگ شده دشوار است چرا که چنانچه از شامپو و یا تقویت کننده ای استفاده کنید که با موهای شما سازگار نباشد آنگاه می تواند باعث شود که موهایتان خشک و بد حالت گردد.

افرادی که از بدو تولد دارای موهایی مشکی هستند، رنگدانه های موهای آن ها خاص است که این امر باعث شفافیت و تمایز موهای آنها با سایر موهای مشکی می شود، البته به این نکته دقت داشته باشید که استفاده ی مداوم از مواد رنگی، مش کردن مداوم موها با استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نامرغوب می تواند باعث شود که این رنگ دانه ها به مرور حالت اولیه خود را از دست دهند.

 

شیوه صحیح شامپو کردن موهایی با رنگ مشکی :

افرادی که دارای موهای مشکی هستند باید موهای خود را با آب ولرم و تا حدی گرم شستشو دهند چرا که آب خیلی سرد یا خیلی گرم می تواند باعث از دست رفتن شفافیت مو شود.

افراد دارای موهای مشکی می توانند به صورت روز در میان و یا هر دو روز یکبار حمام روند و شامپوهایی که این افراد برای موهای خود استفاده می کنند باید با توجه به نوع جنس موهایشان باشد یعنی چنانچه موهای شما چرب است نباید از شامپوی مخصوص موهای خشک را برای موهای خود استفاده کنند چرا که در این حالت موها بیش از حد چرب شده و باعث صدمه به موها می گردد.

 

توصیه ی ما این است که پس از شامپو زدن موها در حمام و آبکشی آن ها بهتر است که از یک تقویت کننده مناسب برای موهای خود استفاده کنید و در طول هفته یک بار موهای خود را با این تقویت کننده ماساژ دهید. چنانچه موهای شما کوتاه است می توانید تقویت کننده را فقط به ریشه های موی خود ماساژ دهید و اگر دارای موهای بلند می باشید بهتر این است که علاوه بر اینکه تقویت کننده را به ریشه های مو میزنید، به نوک مو و انتهای مو نیز بزنید چرا که این عمل مانع از دو شاخه شدن موها و در نتیجه ایجاد موخوره می شود.

زمانی از حمام خارج می شود توجه داشته باشید که نباید موهای خود را با حرارت مستقیم و گرمای بالا خشک کنید، بهتر این است که اجازه دهید 20 دقیقه از زمان خروج شما از حمام سپری شود و در این مدت موهای خود را با حوله بپوشانید تا بخشی از آب موها بدین ترتیب گرفته شود.

در زمان خروج از حمام بهتر است که موهای خود را با آب نسبتا سرد آّب کشی کنید این عمل باعث درخشندگی و شفافیت بیشتر موهای شما خواهد شد. در صورتی که موهای شما آسیب دیده و دچار حساسیت شده اند می توانید از سرم های موی مناسب جهت تقویت کردن آنها استفاده نمایید تا بدین ترتیب موهای شما بیش از این ضعیف نگردند.

استفاده از سرکه سفید می تواند مانع از موخوره در موها شود لذا در هنگام خروج از حمام می توانید با چند قطره سرکه سفید سر خود را شستشو دهید تا بدین ترتیب از شر موخوره راحت باشید.

روغن تقویت کننده بسیاری در بازار هستند که هر کدام عملکرد مناسبی را می توانند بر روی پوست و موی شما داشته باشند همچون روغن بادام، روغن نارگیل، روغن زیتون و … که می توانید از این روغن ها به عنوان ماسک تقویت کننده استفاده کنید و لازم است اجازه دهید این ماسک ها به مدت زمان نیم ساعت بر روی پوست سر شما باقی بماند.

به منظور تاثیر گذاری و جذب بیشتر مواد تقویتی لازم است که موهای خود را با یک حوله مناسب بپوشانید و در مدت زمان نیم ساعت به طور تناوبی موهای خود را ماساژ دهید تا تمام نقاط پوست سر به تقویت کننده آغشته شوند و به خوبی توسط پوست جذب گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =