نکات مهم در هنگام خرید رنگ مو

نکات مهم در هنگام خرید رنگ مو

نکات مهم در هنگام خرید رنگ مو: رنگ کردن موها یکی از موارد کاملا طبیعی است که امروزه در بین بانوان مرسوم شده و بر این اساس خانوم ها را می توان بر سه دسته تقسیم بندی نمود:

♦ گروه اول کسانی هستند که خود اقدام به رنگ کردن مو در خانه نمی کنند و این کار را به افراد کاردان می سپارند، و همیشه به منظور رنگ کردن مو و تهیه لوازم مخصوص به فرد متخصص مراجعه می کنند.

♦ گروه دوم افرادی هستند که تمایل زیادی به رنگ کردن موهای خود دارند اما از علم کافی برای این منظور برخوردار نیستند و همواره جهت خرید رنگ به فروشگاه ها مراجعه می کنند و جهت انتخاب رنگ از کاتالوگ رنگ ها استفاده می کنند اما پس از خرید و استفاده از رنگ متوجه می شوند که رنگ مورد نظر شباهتی به رنگ مشاهده شده در کاتالوگ ندارد

♦ گروه سوم کسانی هستند که به اندازه کافی اطلاعات کافی در مورد رنگ مو ها دارند و حتی ممکن است دوره های مربوط را دیده باشند و خود به راحتی در منزل می توانند رنگ موی مورد نظر را تهیه نمایند.

بهترین رنگ مو

در صورتی که تمایل دارید همانند گروه سوم باشید لازم است که اطلاعات و توانایی های شما درباره رنگ موها و اصول مربوط به ان ها به حد کافی باشد که دعوت می کنیم در ادامه مطلب با وب سایت راچه ( Racheh ) همراه باشید.
رنگ مو ها را می توان به دو دسته موقت و اكسیداسیون تقسیم بندی نمود. رنگ هایی که تحت عنوان رنگ موی موقت هستند نیازی به اکسیدان ندارند و دارای دانه های رنگی کوچکی هستند که به همین دلیل به راحتی به کوتیکول مو وارد می شوند و در قسمت زیر پولک ها قرار می گیرند. در این نوع رنگ زدن واکنش شیمیایی صورت نمی گیرد و از همین رو پس از دو یا سه بار شامپو زدن، رنگ ها از روی مو پاک می شوند. این نوع رنگ ها را می توانید به صورت اسپری در بازار تهیه نمایید.

رنگ های اکسیدان نیز خود به دو دسته دایمی و نیمه دایمی تقسیم می شوند. رنگ های نیمه دایمی به صورت ژله ای می باشند و تا 12 ، 15 بار شامپو زدن می توانند مقاومت داشته باشند و پاک نشوند. اما رنگ های دایمی دارای حالت کرمی یا خمیری هستند و در هنگام استفاده کردن با واکنش شیمیایی همراه هستند و وارد ساختمان مو می گردند. دانه های مصنوعی رنگ به کار رفته در این رنگ مو ها با پیگمنت‌های طبیعی مو مخلوط می شوند و بدین ترتیب رنگدانه های بزرگتری را ایجاد می نمایند. این رنگدانه ها به صورت دائمی در مو می مانند. این نوع رنگی که در این جا توضیح داده شد به عنوان پر مصرف ترین رنگ در سراسر جهان شناخته می شود.

 

به چه رنگ مویی می‌گویند مرغوب؟

یک رنگ مو در صورتی مرغوب و با کیفیت است که دارای 6 مشخصه باشد، ایجاد شفافیت و درخشندگی، قابلیت پوشانندگی كامل، خواص پایداری بیشتر، سازگاری با پوست، ایجاد رنگ طبیعی و نرمی در مو. اما یک رنگ موی نامرغوب دقیقا عکس موارد بالا را باعث می شود به طوری که باعث کدورت موها می شود، باعث خشکی موها شده و همچنین تمام سطح مو را نمی پوشاند.

 

چه رنگی بیشتر به شما می‌آید؟

افراد را می توان بر حسب نوع رنگ پوست و ظاهر به دو دسته ی سرد و گرم تقسیم نمود. رنگ مویی را که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که ضد رنگ پوست باشد تا بدین ترتیب آن را خنثی کند و باعث جذاب تر شدن چهره گردد. در حالت کلی می توان گفت که افراد لاغر جزو دسته ی سرد و افراد چاق جزو دسته گرم محسوب می شوند. افراد سرد معمولا دارای پوست تیره هستند و افراد گرم عموما پوست روشن، سفید و سرخ گونه دارند. برای افرادی که جزو دسته سرد هستند رنگ های شرابی، مسی، شاه‌بلوطی، طلایی، فندقی، بادامی و آجری پیشنهاد می شود و برای افراد گرم رنگ های لوند خاكستری، زیتونی، صدفی، قهوه‌ای مات یا بلوند دودی مناسب است.

 

واریاسیون فراموش نشود!

به رنگهای اصلی که دارای غلظت بسیار بالا، خاص و قوی هستند واریاسیون گفته می شود و از همین رو باید در مقدارهای کم مورد استفاده قرار گیرند. واریاسیون ها را می توان در رنگ های  قرمز، زیتونی، آبی، طلایی، خاكستری و بنفش تهیه کرد و هر کدام باید به برخی از رنگ ها افزوده گردند تا بدین ترتیب قرمزی یا زردی رنگ مو کاهش یابد. برای مثال واریاسیون بنفش جهت ترکیب با رنگ های سری A و C می باشد و یا واریاسیون خاکستری مناسب برای رنگ های سرد است. واریاسیون آبی بیشتر جهت رنگ های سری N مناسب است و باعث تشکیل رنگ مات می شود. توجه داشته باشید که واریاسیون قرمز را با رنگ های سری A،C و M نباید ترکیب کنید. واریاسیون طلایی را شما می توانید با تمام سری های رنگ ترکیب نمایید. واریاسیون سبز فقط مناسب رنگ دانه های سری A،C و M است.

 

اكسیدان هم بخرید

بعد از اینكه رنگ واریاسیون مورد علاقه را تهیه كردید، لازم است اكسیدان هم بخرید. برای رنگ معمولی اكسیدان شماره یك و برای دكلره اكسیدان شماره 2 انتخاب كنید. پس از در نظر گرفتن تمام موارد بالا رنگ مو و واریاسیون را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید و سپس اكسیدان را به آن اضافه کنید و در نهایت می توانید با مخلوط تهیه شده موهای خود را رنگ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دوازده =