نکات مهم برای مراقبت از موهای رنگ شده

نکات مهم برای مراقبت از موهای رنگ شده

نکات مهم برای مراقبت از موهای رنگ شده: موی رنگ شده علاوه برصرف هزینه و وقت احتیاج به مراقبت ویژه دارد تا بتوانید زیبایی و درخشش آن را حفظ نمایید. یکی از مشکلات مربوط به موهای رنگ شده حفظ دوام رنگ آن است ما در زیر راه هایی برای تداوم رنگ مو به شما پیشنهاد میکنیم:

مراقبت از موی رنگ شده

1) شستشوی موها با شامپوی مخصوص موهای رنگ شده
جهت شستشوی موهای رنگ شده بهتر است از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده که ی که در بازار موجود هستند استفاده کنید، رنگ مو به دلیل وجود ترکیبات آمونیاک و اتاتولامین موجود در آن باعث آسیب پذیری موها شده و می توان باعث سست شدن ریشه موها گردد. وجود ترکیبات قوی در برخی شامپوها باعث آسیب بیشتر به موی رنگ شده میشود، بنابراین ما توصیه می کنیم از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

 

2) محدود کردن استفاده از حالت دهنده های حرراتی
استفاده مکرر از حالت دهنده های حرراتی مثل اتوی مو و سشوار باعث آسیب مو میشود این امر در مورد موهای رنگ شده به مراتب بیشتر است چون موهای رنگ شده از موهای معمولی آسیب پذیرترند. بهتر است استفاده از حالت دهنده های حرارتی مثل اتو و سشوار را در مورد موهای رنگ شده محدودتر کنید.

 

3) آبرسانی به موها
موی رنگ شده تا حدودی آب موجود در خود را از دست داده و خشک تر از حالت معمول می شوند بهتر است علاوه بر استفاده از نرم کننده ها برای موهای رنگ شده آنها را بعد از شستشو با استفاده از اسپری های آبرسان مرطوب کنید، مرطوب نگه داشتن مو باعث کم تر آسیب دیدن آن ها میشود.

 

4) محافظت در مقابل نور آفتاب
تابش مستقیم نور خورشید و برخورد اشعه ی آن به موها باعث آسیب دیدگی و رنگ پریدگی مو میشود لذا بهتر است در جاهایی که در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار دارید از کلاه برای پوشاندن موها استفاده نمایید.

 

5) زمانبندی رنگ کردن موها
بهتر است بعد از مدتی که ریشه مو رشد کرد برای همرنگ کردن موهایتان اقدام و به آرایشگرتان مراجعه نمایید و این زمان را به تعویق نیندازید و زیر نظر ایشان از رنگ مو استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =