آموزش نحوه رنگ کردن موهای سفید

نحوه رنگ کردن موهای سفید

نحوه رنگ کردن موهای سفید: ممکن است شما دارای موهای سفید باشید و جهت زیباتر کردن موهایتان خواسته باشید آنها را رنگ نمایید و لازم است که به این نکته دقت کنید که رنگ کردن موهای سفید در هر سنی احتیاط بیشتری را طلب می کند و انجام این کار نیازمند توجه و دقت بیشتری است.

آموزش نحوه رنگ کردن موهای سفید

رنگ کردن موها با دقت و توجه کافی باعث می شود که موهایتان طبیعی تر و با ماندگاری بیشتری جلو کند و همچنین به ریشه ی مو آسیبی وارد نشود. برای رنگ کردن موها لازم است ابتدا موهایی که سفیدی دارند ابتدا با درصد کمی اکسیدان به مدت زمان 10 دقیقه کمی تحریک شوند تا بدین ترتیب در جذب و پذیرش رنگ مو کمک شود البته اگر میزان درصد سفیدی مو کم است نیاز به چنین کاری نیست.

پس از این کار باید از رنگ هایی استفاده شود که ماندگاری و پوشانندگی بالایی دارند که بهترین نمونه رنگ ها مخلوط دو رنگ با شماره ی ۴ و۵ از گروه N و یا مخلوط ۳و۴ از گروه M است که هر دوی این رنگ ها بهتر این است که با اکسیدان 9 درصد مخلوط شوند. سپس سر را به چهار قسمت تقسیم می کنیم از دو سمت گوش ها و پیشانی تا قسمت پشت سر و سپس عملیات رنگ کردن را از جلو سر شروع می نماییم و اجازه می دهیم که رنگ به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت بر روی سر بماند تا موهای سفید رنگ طبیعی و زیبایی را به خود بگیرند.

بسیاری از افراد از این موضوع نگرانند که پوست آنها بیشتر از سن واقعیشان به نظر برسد اما از این موضوع غافلند که موها و رنگ ها ها تا چه میزان می تواند بر روی زیبایی و سنشان تاثیر گذار باشد.

رنگ کردن مو

پوشش مو و نوع رنگ آنها می تواند یک فرد را تا 10 سال جوان تر نشان دهد و امروزه انجام عملیات رنگ زدن موها کاری بسیار سهل و آسان شده و با کمی آموزش هر فردی می تواند خود اقدام به رنگ کردن موهایش کند.

پیش از اینکه بخواهید تصمیم به رنگ کردن موهایتان بگیرید نیاز است که در ابتدا انواع رنگ موها را بشناسید و جهت رنگ کردن موهای سفید ابتدا باید رنگ موی مناسب را بشناسید و با رنگ مناسب می توانید کاری کنید که موهای شما رنگ طبیعی خود را بدست آورد. چنانچه موهای شما 25 درصد و یا کمتر سفیدی دارد می توانید رنگ موهای نیمه دائمی را مورد استفاده قرار دهید. این نوع رنگ ها تغییری در حالت طبیعی مو ایجاد نخواهد کرد و رنگ را به لایه های بیرونی مو اضافه می کند و تا چیزی در حدود 15 بار شستشو با شامپو می تواند مقاومت داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که رنگ موهای نیمه دائمی ملایمتر هستند و به موها آسیب کمتری را خواهند زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =