نحوه استفاده از روغن رزماری برای موی سر

نحوه استفاده از روغن رزماری برای موی سر

نحوه استفاده از روغن رزماری برای موی سر: گیاه رزماری را می توان به شکل های گوناگونی مورد استفاده قرار داد، علاوه بر این در هنگام استفاده از این گیاه باید یک سری شرایط ویژه را مورد توجه قرار دهید.

به شکل های گوناگونی می توان از خواص منحصر به فرد رزماری بهره برد، شما می توانید به شامپوی خود مقدار کمی روغن رزماری و میزان اضافه شده به این صورت باشد که به ازای هر اونس شامپو، مقدار 2 قطره روغن رزماری اضافه شود. سپس شامپو را به طور کامل تکان دهید، در هنگامی که موهای خود را شامپو می زدید اجازه دهید که شامپو برای 2 دقیقه بر روی موهای شما بماند و سپس ابکشی کنید. شامپوی استفاده شده برای انجام این کار بهتر است که شامپو بچه باشد.

این روش به افرادی پیشنهاد می شود که حوصله و زمان کافی برای استفاده از سایر روش ها را ندارند.

استفاده از روغن رزماری

 

 استفاده مستقیم روغن رزماری

رزماری را می توانید به صورت روغن مورد استفاده قرار دهید که برای این منظور می توانید این روغن را با سایر روغن ها از جمله روغن نارگیل (Coconut)، جوجوبا (Jojoba)، کرچک (Castor) و یا سایر روغن ها ترکیب نمایید. به عنوان مثال می توانید 3 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را با یک قاشق غذا خوری روغن رزماری ترکیب نمایید و سپس ترکیب بدست آمده را با هم ترکیب کنید و به پوست سر بمالید و اجازه دهید برای چند دقیقه بر روی پوست سر بماند تا روغن به خوبی توسط پوست سر جذب شود و سپس می توانید سر خود را شستشو دهید.

این نکته را به یاد داشته باشید که نباید بیش از ۳ بار در هفته از روغن های گیاهی جهت تقویت موهای سر و یا ابرو استفاده کنید.

3 دیدگاه برای “نحوه استفاده از روغن رزماری برای موی سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهارده =