مکانیزم عملکرد روغن رزماری برای موها

مکانیزم عملکرد روغن رزماری برای موها

مکانیزم عملکرد روغن رزماری برای موها: یکی از سوالاتی که در ذهن بسیاری از افراد است این است که نحوه عملکرد روغن رزماری بر روی پوست سر چگونه است که در این مقاله ی آموزشی به این موضوع پرداخته خواهد شد و به این پرسش پاسخ می دهیم که شیوه ی عملکرد روغن رزماری به چه صورت است و چگونه باعث کاهش ریزش مو  و یا رشد مو می گردد.

 

کاهش اثر مخرب هورمون دی هیدروتستسترون (DHT) بر ریشه موها

در مردان زمانی که سن افزایش می یابد، هورمون تستسترون با سرعت بیشتری به هورمون دی هیدرو تستسترون تبدیل می شود و این هورمون به عنوان یکی از عوامل مهم در ریزش مو است و در اصطلاح علمی به آن یزش موی مردانه(Male Pattern Baldness) گفته می شود.

روغن رزماری و رویش مجدد مو

بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که استفاده از روغن رزماری و استفاده موضعی از این روغن بر روی پوست سر و جذب این روغن توسط پوست سر و ریشه باعث کاهش یافتن اثرات مخرب هورمون DHT تا 48 خواهد بود، به همین دلیل است که استفاده از روغن رزماری برای مردانی که علت ریزش موهای آنها هورمونی یا بر اثر هورمون DHT به صورت استفاده ی روز در میان می تواند بسیار مفید و مناسب باشد.

محلول ماینوکسیدیل و قرص فیناستراید از جمله داروهایی هستند که پزشکان برای این نوع ریزش توصیه می کنند اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته می توان گفت که روغن رزماری برای درمان ریزش موی آندروژنیک می تواند انتخاب بسیار مناسبتری باشد.

 

افزایش خون رسانی به ریشه موها

ساختار روغن رزماری به گونه ای است که باعث افزایش خونرسانی به ریشه های مو می شود، از همین رو در صورتی که از روغن رزماری استفاده کنید ممکن است در پوست سر خود احساس گرما کنید. این مکانیزم باعث افزایش اکسیژن رسانی و همچنین تغذیه بهتر موها می شود و بدین ترتیب باعث تبدیل موهای کرکی به موهای ضخیم می شود.

روغن رزماری حاوی  امگا ۶، انواع آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی است که برای سلامت پوست و موها مفید می باشند. علاوه بر این رزماری دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ است که باعث مقابله به شوره ی سر و همچنین قارچ های پوستی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =