مناسب ترین روش صاف کردن موهای فر

مناسب ترین روش صاف کردن موهای فر

مناسب ترین روش صاف کردن موهای فر: افراد زیادی که به صورت طبیعی از موهایی مجعد یا فرفری برخوردار هستند، و در هنگام صاف کردن موها همواره باید به دنبال شیوه های مختلف از جمله استفاده از اتو مو باشند. اتو مو یکی از سهل ترین روش ها جهت صاف کردن موها است اما در طولانی مدت می تواند به موها آسیب بزند.

مناسب ترین روش صاف کردن موهای فر

 

صاف کردن مو

این مورد برای افراد با موهای فرفری ایجاد می شود که صاف کردن موهایشان بسیار سخت است و معمولا موهای خود را در پشت سر گلوله و سپس جمع می کنند، چنانچه موهای خود را کوتاه کنند آنگاه موهایشان پف خواهد کرد که در این حالت موهایشان فرم بدی به خود خواهد گرفت و در صورتی که موهایشان بلند باشد آنگاه از آن لذتی نخواهند برد.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) : موهایی که حالت وز دارند و به صورت فر هستند نیازمند مراقبت های ویژه ای می باشند تا بتوان آن ها را به فرم دلخواه شکل داد، راه حل های مختلفی جهت صاف کردن موهای فر وجود دارد که می توان انجام داد و این کار آنچنان سخت نیست و با اندکی دقت می توان موهایی صاف و لخت داشت که لازم است این موارد را رعایت نمایید:

1- در حمام پس از شامپو و نظافت موها لازم است از نرم کننده مناسب استفاده کنید و در نهایت به خوبی شستشو نمایید.

2- در همان حالت که موهایتان خیس است آن ها را به خوبی و به آرامی شانه نمایید

3- زمانی که آب موهایتان گرفته شد و اندکی رطوبت بر روی آن ها مانده بود لازم است موها را با بزرگترین بیگودی ها و به وسیله جدا نمودن لایه های کم از مو محکم بپیچانید.

4- جهت خشک کردن موها می توان از سشوار استفاده کرد و بر روی بیگودی لازم است سشوار داغ بگیرید تا بدین ترتیب موها به طور کامل خشک گردد.

5- بعد از اینکه موها خشک شد، ارام ارام و تک به تک بیگودی ها را باز کنید و در ضمن کار باید با موپیچ درشت و بزرگ و از روی حوصله موها را یک بار از رو و بار دیگر از زیر صاف نمایید و تنها نوک آنها را اندکی حالت دهید. سشوار را با حرارت ملایم و به صورت مماس بر روی مو پیچ بگیرید و به صورت همزمان با آن به سمت پایین بیاورید تا اینکه روی موهایتان خورده جمع نگردد.

6- زمانی که بیگودی ها را به صورت یک به یک باز کردید و موهایتان آرام و کم کم سشوار زده شد، از واکس مو استفاده کنید و واکس مورد نظر را بر روی موها بکشید تا خورده ها به طور کامل خوابیده شوند.

7- شاینر مو انواع مختلفی دارد و شاینر مو در حالت اسپری می تواند موها را نرم لخت و براق نماید، که زمانی که کار شما به پایان رسید می توانید از این اسپری استفاده کنید و در لابه لای موهایتان بزنید و سپس با دست بر روی آنها بکشید تا بدین ترتیب خورده موها و همچنین الکترسیته ی مو برطرف شود.

8- اکنون لازم است که از موپیچ درشت استفاده کنید و بعد از واکس یا شاینر زدن موها باید با سشوار گرم و ضربه های ممتد موها را به خوبی سشوار کنید و نوک آنها را حالت دهید. توجه داشته باشید که به منظور لخت نمودن موهای وز ممکن است لازم باشد دو یا سه بار موهای خود را سشوار بکشید.

9- بعد از اینکه موهایتان را باسشوار نسبتا گرم سشوار کردید آنگاه دمای سشوار را روی حالت سرد قرار دهید و لا به لای موها را سشوار کنید و آنها را خنک نمایید، بعد از انجام این کار از کلیپس دندانه دار درشت استفاده کنید و از زیر به بالای موها بزنید تا بدین ترتیب تا حد امکان از عرق کردن و در نتیجه برگشت مو به حالت قبلی جلوگیری نمایید.

10- موهای خود را بهتر است در زمانی هایی باز کنید و دور خود بریزید که در محیط خنکی قرار گرفته باشید و این اطمینان را حاصل کنید که موهایتان عرق نکند.

چنانچه تمام موارد گفته شده را به خوبی رعایت کنید آنگاه تا حمام و دوش بعدی موهایی صاف و لخت و خوش حالت خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =