معرفی 4 ماده غذایی مناسب برای تقویت مو

معرفی 4 ماده غذایی مناسب برای تقویت مو

معرفی 4 ماده غذایی مناسب برای تقویت مو : به منظور داشتن موهای سالم و زیبا باید از تغذیه مناسب برخوردار بود، در بسیاری از مواقع علت اصلی ریزش مو می تواند برنامه غذایی نامناسب باشد که با تامین نیاز های اصلی مو می توان شاهد رشد مجدد مو بود.

در ادامه 4 ماده اصلی که مغذی و مناسب برای مو هستند را مورد بررسی قرار می دهیم که لازم است آنها را به خوبی مد نظر داشته باشید.

مواد مناسب برای تغذیه مو

1- میوه و سبزی ها: میوها از جمله مناسب مغذی و غنی از ویتامین C، بتاکاروتن و پتاسیم هستند و همچنین سبزی ها نیز غنی از ویتامین های a، b، c و e‌ می باشند. ویتامین ها به عنوان یکی از منابع اصلی در زیبایی و سلامت مو محسوب می شوند. بهتر این است که پیش از رجوع به عنوان شامپو ها و ماسک های ویتامینه ابتدا به سراغ میوها و سبزیجات ضروری برای سلامت بدن بروید و از آنها استفاده مناسب کنید.

 

2- غلات: غلات از جمله موادی هستند که سرشار از هيدرات کربن کمپلکس،‌ فيبرها، ويتامين‌ها، نمک‌هاي معدني و فقير از لحاظ چربي می باشند. زمانی که به همراه سبزی ها غلات کامل مورد استفاده قرار می دهید آنگاه منبعی بسیار مناسب از پروتئین را در واقع بدست آورده اید. پیشنهاد در برنامه غذایی روزانه ی خود مصرف نان، حبوبات، برنج و ماکاروني و در کنار آن سبزي‌ها همچون نخودفرنگي و لوبيا را قرار دهید.

 

3- مصرف گوشت: گوشت ماهی، مرغ و دام از نظر تقسیم بندی به دو دسته کلی گوشت سفید و قرمز تقسیم می شوند و به عنوان منابع خوبی از پروتئین محسوب می شوند. گوشت مرغ و ماهی در مقایسه با گوشت دام دارای ویتامین A بالایی است و از چربی های اشباع کمتری برخوردار می باشد. این نکته را همواره به خاطر بسپارید که کمبود ویتامین به عنوان یکی از دلایل است ریزش مو به حساب می آید.

 

4- محصولات لبنی: محصولات لبنی سرشار از کلسیم، ویتامین D، B12 و A، ريبوفلاوين‌ها فسفر، زنيک و منيزيم می باشند. محصولات لبنی که کم چرب هستند ( بين 2/0 تا 5/0 درصد ) دارای کلسترول کمتری می باشند و غنی از پروتئین هستند. برای اینکه موهایی سالم داشته باشیم نیازمند پروتئین هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =