معرفی گیاهانی که از ریزش مو جلوگیری می کنند

معرفی گیاهانی که از ریزش مو جلوگیری می کند

معرفی گیاهانی که از ریزش مو جلوگیری می کند: امروزه شاهد این هستیم که مشکل ریزش مو بسیار گسترش یافته و این بیماری برای افراد بسیاری به صورت یک کابوس درامده، اما جهت درمان ریزش مو می توان از روش های طبیعی بسیاری استفاده نمود.

برخی از نمونه گیاهانی که می توان نام برد گیاهانی از قبیل صبر زد و گزنه هستند که باعث تصفیه خون و همچنین تحریک رشد مو می شوند.

 

بهترین گیاهان ضد ریزش مو

در ادامه به چند نمونه از گیاهان مفید که مناسب درمان ریزش مو هستند اشاره می کنیم که مطالعه آن می تواند بسیار مفید باشد.

صبر زرد: استفاده و مصرف این گیاه باعث رشد مو و همچنین جلوگیری از ریزش مو می شود. گیاه صبر زرد باعث بهبود گردش خون در پوست سر می گردد و بدین ترتیب می تواند رشد مو را تحریک کند.

غان: از درخت این گیاه می توان روغن تهیه نمود و این روغن می تواند کمکی برای جلوگیری از ریزش مو باشد. این گیاه را برای افرادی که از کم شدن مو رنج می برند توصیه می کنیم.

بابا آدم: گیاه بابا آدم این توانایی را دارد که برخی از مواد شیمیایی موجود در بدن که باعث ریزش مو می شود را از بدن دفع کند. عصاره روغن ریشه گیاه بابا آدم به عنوان یکی از موثر ترین گیاهان برای جلوگیری از ریزش مو محسوب می شود. گیاه بابا آدم سرشار از «phytosterols» و اسیدهای چرب طبیعی است که برای حفظ موی سر و رشد طبیعی آن لازم می باشد.

علف گربه: گیاه علف گربه دارای خاصیت ضد خارش است و باعث تقویت و رشد مو می گردد.

بابونهدر صورتی که دارای موهای چرب و شوره دار هستید استفاده از این گیاه را به شما پیشنهاد می کنیم. علاوه بر آن، این گیاه می تواند باعث ایجاد تعادل در پوست سر شود و از خشکی آن نیز جلوگیری کند. بابونه می تواند تک تک تارهای مو را تقویت و احیا کند و آسیب هایی که به موها وارد شد و بر اثر بیماری های داخلی بوده به حداقل مقدار ممکن برساند.

دم اسبی: گیاه دم اسب دارای ماده ای با نام  «silica» می باشد که می تواند باعث جوان سازی و در نتیجه رشد مجدد مو شود. نکته ی دیگر در مورد این گیاه این است که می تواند باعث رشد ناخن ها نیز گردد. شما می توانید روغن این گیاه را مستقیما بر روی پوست سر بزنید و یا اینکه این گیاه را به صورت خوراکی و کپسول مصرف کنید.

این گیاهان جزو مهمترین گیاهان جهت درمان ریزش مو و رشد مو  هستند، گیاهان دیگری که باعث رشد مو و جلوگیری از ریزش مو می شوند نیز بدین شرح می باشند: شیرین بیان، همیشه بهار، گزنه، جعفری، رزماری، مریم گلی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =