ماسک های گیاهی مناسب برای درمان ریزش مو

ماسک های مناسب برای درمان ریزش مو

ماسک های مناسب برای درمان ریزش مو: ماسک های بسیار زیادی در بازار می توان مشاهده کرد و یا اینکه دستور تهیه انواع ماسک ها را می توان در وب سایت ها و کتاب ها مشاهده کرد. لذا باید توجه داشت این ماسکها جادو نمی کنند اما درمان ریزش مو غیر ممکن نیست.

در ادامه چند نمونه ماسک را به شما معرفی می کنیم که تنها کافی است در روز 15 دقیقه از زمان خود را برای این مورد قرار دهید و از اثرات آن بهره مند گردید.

 

آب سیر و پیاز به منظور تحریک رشد مو: برای تهیه این مورد لازم است نصف یک پیاز قرمز را خرد نمایید و سپس آن را با چهار حبه سیر مخلوط نمایید. در مرحله بعدی به آنها دو لیوان آب و دو قاشق غذا خوری دارچین اضافه کنید و اجازه دهید این ترکیب به مدت زمان 15 دقیقه بجوشد. پس از پایان 15 دقیقه ترکیب مورد نظر را از روی حرارت بردارید و به مدت زمان چهار روز اجازه دهید در یک گوشه بمانند. در پایان چهار روز محلول را صاف کرده و در داخل شامپو بریزید و سپس سر خود را شستشو دهید.

 

ماسک شیر و جو ضد ریزش مو: برای ساخت این ترکیب یک قاشق غذا خوری آرد جو + یک قاشق غذا خوری بادام تلخ+ یک قاشق غذا خوری شیر را با هم مخلوط نمایید و سپس خمیر حاصل از این ترکیب را به پوست سر بمالید و سپس بعد از دو دقیقه با استفاده از شامپو اقدام به آب کشی آن کنید.

 

ماسك تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌كرده) به منظور افزایش جریان خون پوست سریک عدد تخم مرغ تهیه کنید و سپس آن را با استفاده از چنگال به طور کامل هم بزنید، سپس یک قاشق غذا خوری چای سبز دم کرده+ یک قاشق غذا خوری پودر خردل را به آن اضافه کنید تا مخلوط شوند و سپس ترکیب حاصل را به موها بمالید. در نهایت می توانید پس از 20 دقیقه موهای خود را با آب و شامپو بشورید.

 

ماسك تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی: ابتدا سه عدد سیب زمینی متوسط تهیه کنید و آب آنها را بگیرید، سپس یک عدد تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری عسل به آن اضافه کنید و آنها را به خوبی با یک دیگر مخلوط نمایید و به پوست سر بمالید، در نهایت می توانید پس از 15 دقیقه موهای خود را آبکشی کنید.

 

ماسك تخم‌مرغ و ماست: یک عدد تخم‌مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را  با یکدیگر مخلوط کنیدو روی موها بمالید. پس از 30 دقیقه با آب محلول را از روی سر خود بشویید.

این ماسک ها راهکارهایی را جهت درمان ریزش مو در اختیار شما قرار می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =