علت رشد بی رویه موهای زائد و روش درمان چیست

علت رشد بی رویه موهای زائد و روش درمان چیست

علت رشد بی رویه موهای زائد و روش درمان چیست: دکتز عزیزی یکی از پژوهشگران برجسته ی کشور و رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم در زمینه کم‌کاری و پرکاری تیروئید نظر به درمان سریع این بیماری داشتند و همچنین بر طبق مطالعات علمی بیان نموده اند که پرکاری تیروئید یکی از عوامل سفیدی مو است.

همچنین پرکاری تیروئید باعث ایجاد موهای زائد در افراد نیز می شود اما ذکر این نکته لازم است که در بانوان رشد موهای زائد تنها به دلیل پرکاری تیروئید نیست بلکه عواملی از جمله دلیل نژادی نیز می تواند باعث رشد موهای زائد شود. به عنوان مثال در برخی از نژاد ها همچون نژاد اسکاندیناوی شاهد پرموئی نیستیم، اما در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و همچنین جنوب اروپا خانوم ها پر مو می باشند.

علت رشد بی رویه موهای زائد و روش درمان چیست

بیشتر پرموئی‌ها ریشه بیماری ندارند
بر ارسال نظریه رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم مشاهده پر موئی معمولا منشاء بیماری ندارد و در بانوان یکی از شیوه های تشخیص این مورد منظم بودن دوره های ماهیانه آن ها است و در صورت منظم بودن دوره های ماهیانه می توان گفت که این پر مویی بر اثر اختلالات هورمونی نیست

این امکان می رود که رشد موهای زائد ریشه ی ارثی داشته باشد در این صورت با وجود ریشه های قوی و گیرنده های قوی حتی اگر پریود ماهانه منظم باشد موهای زائد رشد زیادی دارند .
دکتر عزیزی با بیان این مطلب که در شرایط مختلف خانم ها از جمله متاهل بودن یا باردار بودن و … با روشهای درمانی می توانند از رشد بی رویه ی موهای زائد جلوگیری کنند.
با تجویز یک سری داروها که ریشه ی موها را ضعیف می کند می توان سرعت رشد این موهای زاید را کم نمود اما لازم به ذکر است که این ریشه ها ممکن است کاملاً از بین نروند، برای از بین بردن کامل موهای زائد مرتب باید از لیزر استفاده شود

 

پرکاری تیروئید باعث می شود موها سفید شوند
دکتر عزیزی در ادامه ی سخنان خود به این موضوع اشاره کردند که پرکاری تیروئید باعث سفیدی موها می شود و اگر فرد در درمان آن جدی نباشد علاوه بر مشکلات دیگر موها تماماً سفید شده اما با مراجعه به پزشک و بهبود پیدا کردن و نرمال شدن غده ی تیروئید این مشکل نیز هم برطرف می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =