شکنندگی موها بر اثر استفاده زیاد رنگ مو

شکنندگی موها بر اثر استفاده زیاد رنگ مو

شکنندگی موها بر اثر استفاده زیاد رنگ مو: در طی تحقیقات و مطالعات صورت گرفته و بنا به گفته متخصصان پوست و مو، استفاده بیش از حد از رنگ مو سبب ایجاد شکنندگی مو ها می شود.

لازم به ذکر است که استفاده از رنگ مو به خودی خود باعث آسیب به موهای سر نمی شود بلکه استفاده زیاد و بیش از حد و به طوری که در یک ماه بیش چندین بار موها را رنگ کنید می تواند به آن ها آسیب بزند که لذا لازم است دوره های رنگ کردن موها را بیش از یک ماه کنید و از مواد دکلره کمتر استفاده نمایید.

خطرات رنگ کردن مو

یکی از عوارضی که به دلیل استفاده از رنگ موها مشاهده می شود حساسیت پوستی است که برای این منظور لازم است پیش از استفاده از رنگ مو حتما آنها را بر روی پوست بازوی خود تست نمایید. در بیشتر مواقع موهای رنگ شده خاصیت شکنندگی دارند و از همین رو نیازمند مراقبت های بیشتری می باشند و کارهای جانبی کمتری باید بر روی آنها صورت گیرد.

پس از رنگ کردن موها احتمال شکننده بودن موها زیاد است لذا از همین رو باید کمتر فر، سشوار، برس و گلت نمود چرا که در غیر این صورت موها دچار ریزش می گردند. همچنین در هنگام تهیه موارد آرایشی بهداشتی باید مارک هایی مطمئن که دارای برچسب مورد تایید وزارت بهداشت هستند استفاده نمود و این خرید باید از محل هایی باشد که دارای اطمینان بالایی باشند چرا که در این حالت می توان از کیفیت و اطمینان محصول مورد نظر مطمئن بود و سپس آن را مورد استفاده قرار داد.

رنگ موهای موجود در بازار یا گیاهی هستند و یا شیمیایی، اما در رنگ موهای گیاهی اندکی مواد شیمیایی وجود دارد لذا از همین رو تفاوت چندانی بین رنگ موهای گیاهی و شیمیایی وجود ندارد و در استفاده ی آن ها باید به یک اندازه دقت و توجه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هشت =