روش های داشتن موهای زیباتر و شاداب تر

روش های داشتن موهای زیباتر و شاداب تر

روش های داشتن موهای زیباتر و شاداب تر: در زمان شستشو و خشک کردن و برس کشیدن موها باید یکسری اصول خاصی را رعایت نماییم که رعایت این موارد باعث زیباتر شدن و شادابی بیشتر موها خواهد شد.

عدم رعایت برخی نکات ساده و در عین حال مهم می تواند باعث مشکلاتی برای مو شود، مشکلاتی از جمله خشکی و شکنندگی موها و در نتیجه ریزش آنها، که در ادامه به بررسی برخی از پارامترهای مهم می پردازیم.

رشد و تقویت مو

برس زدن موها

برس کشیدن موها باید به نحوی باشد که موها کشیده نشوند و انجام آن باید به آرامی باشد بدین ترتیب سبوم در تمام درازای مو کشیده خواهد شد. برس استفاده شده بهتر است که از جنس موی گراز باشد و برس های پلاستیکی یا فلزی پرهیز نمایید چراکه برس های پلاستیکی می تواند باعث ایجاد الکتریسیته در موها شود و این مسئله باعث آسیب به موها خواهد شد.

از بستن موها با کش های پلاستیکی اجتناب نمایید چرا که این کار باعث شکنندگی موها خواهد شد، بهتر است به جای این کار از کش پارچه ای و یا گیره سر استفاده نمایید و همچنین به طور مرتب مدل موهایتان را عوض نمایید به خصوص در هنگامی که می خواهید موهایتان را به سمت پشت بکشید. انجام این کار در دراز مدت باعث مو بری قسمت های جلویی سر خواهد شد.

در زمان سشوار نمودن موها، سشوار را به نحوی بگیرید که فاصله مناسبی با موها داشته باشد و دمای سشوار را بر روی مقدار کم تنظیم نمایید. همچنین بین رنگ کردن موها و فر کردن موها مدت زمان مناسبی را قرار دهید به طوری که بین آنها فاصله بیافتد.

 

شستشوی موها

از بین شامپو ها، شامپویی مناسب تر است که کمترین میزان کف را داشته باشد، و مناسب تر این است که از شامپوهایی استفاده کنید که روش مصرف معمولی دارند و یا برای موهای حساس مناسب هستند چرا که این محصولات آسیب کمتری را به موها و پوست سر وارد خواهند کرد. به منظور شامپو زدن سر بچه ها از شامپوی بزرگسالان استفاده نکنید چرا که این شامپو ها اصلا با موهای آنها سازگار نیست.

در زمان شامپو زدن مکث نکنید و نگذارید که شامپو بیش از 3 دقیقه بر روی موهای شما بماند، و پس از شامپو زدن سر خود را به خوبی شستشو دهید و با ماساژ دادن موها در زیر آب فورا شستشو را پایان دهید.

 

بسیاری از افراد تصویر می کنند که با دوبار شامپو زدن موهایشان تمیز تر می گردد در حالی که این یک تصور اشتباه است و این کار باعث آسیب به موها خواهد شد لذا یک بار شامپو بزنید آنهم به صورت اصولی.

در هنگام شروع به آبکشی موها از آب نسبتا داغ شروع کنید و با آب سرد شستشوی موها را پایان دهید. این عملکرد می تواند برای پوست هم مفید باشد، موهای خود را به طور کامل و به خوبی شستشو دهید تا هیچ گونه اثری از شامپو بر روی موهایتان باقی نماند، همچنین به منظور شستشو حتما از دوش حمام استفاده کنید تا حداکثر تمیزی برای موهای شما حاصل شود.

 

مشکل ریزش مو

ریزش مو در حالت عادی طبیعی می باشد چرا که تارهای مو عمر محدودی دارند و دچار ریزش می شوند و به جای آنها موهای جدیدی رشد خواهد کرد. ولی اگر ریزش موهای شما از حد معمول خود خارج شد و افزایش یافت دست روی دست نگذارید چرا که هر لحظه احتمال افزایش و بیشتر شدن ریزش مو وجود دارد و باید فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید. همواره به این نکته دقت داشته باشید که جلو ریزش مو را گرفتن بسیار ساده تر از دوباره رویانیدن مو است.

یکی از دلایل شایع ریزش مو مشکلات هورمونی و یا استرس است، و از دیگر دلایل ریزش مو مربوط به رفتاره های نادرست و عدم مراقبت از موها است از جمله استفاده از سشوار با دمای زیاد، استفاده نا مناسب از شامپو ها و … ). روش ها و درمان های گوناگونی برای ریزش مو وجود دارد که در این زمینه بهتر است که با پزشک متخصص خود مشورت نمایید تا درمان مناسبی را به شما پیشنهاد دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =