روش جلوگیری از فرسودگی مو

روش جلوگیری از فرسودگی مو

روش جلوگیری از فرسودگی مو: شیوها و راه حل هایی جهت جلوگیری از فرسودگی موها و ایجاد طراوت و شادابی در موها وجود دارد، یکی از مهمترین دلایلی که باعث ایجاد فرسودگی در موها می شود به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت موها در نور خورشید است که می تواند باعث ایجاد شکستگی و خراب شدن موها گردد.

تابش نور خورشید بر روی موها می تواند باعث ایجاد رادیکال های آزاد در ساقه مو گردد که این رادیکال های آزاد شبکه پروتئینی مو را تغییر داده و بدین ترتیب باعث ایجاد خرابی در موها می شود. که به منظور جلوگیری از این اثرات مخرب لازم است لازم است در هنگام حضور در نور مستقیم خورشید از کلاه مناسب استفاده کنید و همچنین از فراورده های ضد افتاب مخصوص مو استفاده کنید.

آسیب مو

بسیاری از افراد که موهای صاف دارند تمایل به این دارند که موهای خود را فر کنند و یا اینکه افراد دارای موهای فر ، موهای خود را صاف می کنند که برای این منظور معمولا از لوازمی همچون اتو مو و یا دستگاه های فر استفاده می کنند و این کار باعث شکسته شدن پیوندهای گوگردی در مو ها می شود ، که این مسئله باعث می شود موها قدرت و استحکام خود را از دست دهند که در این حالت به راحتی می شکنند و به این نکته دقت داشته باشید که پس از انجام این عمل قدرت موها دیگر قابل برگشت نیست و آسیب وارد شده به آن قسمت از ساقه ی مو به صورت دائمی خواهد بود.

 

اما در ادامه یکسری نکات در زمینه بی رنگ کردن موها خدمت شما بیان می شود:

برای این منظور که شما بتوانید موهای خود را دکلره یا بی رنگ کنید و یا اینکه رنگ جدید در آن ها به وجود آورید لازم است که رنگ مورد نظر به جدار مو نفوذ نماید و عمل خود را انجام دهد که این عمل معمولا توسط مواد مخربی همچون آب اکسیژنه انجام می شود، و از همین رو پس از رنگ کردن موها نباید این انتظار را داشت که موها به همچون حالت قبل استحکام خود را داشته باشند.

موها پس از انجام این عمل سست و شکننده شده و دیگر درخشش گذشته ی خود را نخواهند داشت، همچنین وجود الکتریسیته ساکن در موها می توان باعث شود که موها حالت و فرم مناسب نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =