رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو با آب سیب زمینی

رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو با آب سیب زمینی

رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو با آب سیب زمینی : در این قسمت یک ماسک بسیار کارامد را خدمت شما آموش می دهیم، این ماسک نه تنها باعث سرعت بخشیدن به رشد مو می شود بلکه مانع از ریزش مو ها شده و آنها را سالم و زیبا و براق نگه می دارد.

سیب زمینی یکی از مواد غذایی محبوب در سرتاسر دنیا محسوب می گردد و از این گیاه در غذاهای مختلف و به صورت های گوناگون استفاده می شود. همچنین لازم به ذکر است که از سیب زمینی علاوه بر استفاده در غذا در کاربردهای درمانی و سلامتی نیز استفاده می شود. از سیب زمینی می توان برای از بین بردن زگیل، از بین بردن لکه های ناشی از آفتاب سوختگی و … استفاده نمود. یکی از کاربردهای سیب زمینی که در این بحث به آن می پردازیم در زمینه تقویت و رشد مو است.

 

رشد مو با سیب زمینی

خواص آب سیب زمینی: سیب زمینی حاوی ویتامین B، ویتامین C، زینک، نیاسین و آهن است که این مواد باعث تغذیه فولیکول مو شده و رشد مو را بهبود می بخشند. سیب زمینی می تواند پوست سر را تمیز کنه و بدین ترتیب فولیکول های مو را از ناخالصی ها پاک کرده و باعث رشد بهتر مو شود. همچنین پاک شدن فولیکول های مو سبب می شود تا شوره سر از بین برود و از ریزش مو جلوگیری به عمل آید. استفاده از آب سیب زمینی باعث براق شدن مو ها و درخشش آنها می گردد.

 

روش تهیه ماسک سیب زمینی: به منظور استفاده از عصاره سیب زمینی می توانید تعداد 2 یا 3 عدد سیب زمینی بزرگ را پوست کنید و سپس رنده نمایید. سیب زمینی های رنده شده را در یک پارچه کتان جمع کنید و سپس دو طرف آن را ببندید. اکنون پارچه کتان را در قسمت های کم پشت مو به آرامی مالش دهید و اجازه دهید که حداقل به مدت 15 دقیقه بر روی پوست سر بماند، در نهایت می توانید با استفاده از یک شامپوی مناسب سر را شستشو دهید.

جهت افزایش اثر گذاری سیب زمینی می توانید به سیب زمینی رنده شده، عسل و زده تخم مرغ اضافه کنید و آنها را در یک کاسه به خوبی با هم مخلوط کنید و سپس این ماسک را به طور مستقیم بر روی پوست سر قرار دهید.

رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو با آب سیب زمینی

 

چگونه آب سیب زمینی را بگیریم؟
1- ابتدا سیب زمینی را به خوبی ستشو دهید و آن را پوست کنید.
2- سیب زمینی را به قطعات کوچکی خرد کنید و آن را در داخل مخلوط کنید بیاندازید تا بدین ترتیب پوره های یکنواختی بدست آید.
3- چنانچه پوره های بدست آمده زیاد غلیظ باشد می توانید به آن کمی آب اضافه کنید.
4- با استفاده از یک صافی، آب سیب زمینی را از پوره آن جدا کنید
5- از این آب می توانید برای استفاده در انواع ماسک های سیب زمینی بهره ببرید.

در این قسمت نیز راهکار دیگری برای درمان ریزش مو و رشد مو برای شما توضیح داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهار =