راهکار و روش های جلوگیری از ریزش مو

راهکارها و روش های جلوگیری از ریزش مو

راهکار و روش های جلوگیری از ریزش مو: عوامل و دلایل متفاوتی می تواند باعث ریزش مو شود، از جمله عوامل طبیعی، ارثی، تعداد دفعات شستشوی مو و شیوه نظافت موها، مصرف داروهای خاص، کمبود ویتامین، عوامل شیمیایی، عوامل هورمونی، استرس و اضطراب و …!

اما روش ها و شیوه های متفاوتی است که شما می توانید با رعایت آن ها از ریزش و کچلی زودرس جلوگیری کنید. ذکر این نکته لازم است که ریزش روزانه 100 الی 150 تار مو در روز کاملا طبیعی است. چنانچه در پوست سر خود احساس خارش یا درد در ناحیه ریشه مو کردید، در کف پوست سر خود شوره و یا جوش دیدید لازم است که به پزشک متخصص مراجعه کنید و زیر نظر پزشک اقدام به درمان پوست سر خود کنید.

 

یکی از عوامل شکسته شدن و یا کنده شدن و ریزش موها، شانه کردن آنها در حالت خیس است که به همین منظور لازم است که آنها را در حالت خیس شانه نکنید همچنین جهت برطرف کردن شوره سر لازم است که از نرم کننده ها و لوسیون های شوره بر مناسب و ضد قارچ ها استفاده کنید.

جلوگیری از ریزش مو

درمان ریزش مو

چنانچه از برس چهت مرتب کردن موهای خود استفاده می کنید لازم است که برس مربوطه نرم باشد همچنین لازم است دقت کافی را داشته باشید تا دندانه های برس با پوست سرتان تماس نداشته باشد و از شانه کردن و برس زدن زیاد و سشوار های طولانی نیز پرهیز کنید.

نور و اشعه آفتاب می تواند برای پوست سر مضر باشد و در صورتی که ناچار هستید مدت زمان زیادی را در زیر آفتاب بمانید حتما از پوشش های مناسبی همچون کلاه و روسری استفاده کنید. اشعه زیاد خورشید باعث شکنندگی، تغییر رنگ و کاهش قوام موها میگردد.

جریان داشتن هوا در زیر کلاه و روسری بسیار مهم است و نحوه بستن و همچنین جنس آن باید به گونه ای باشد که مانع از رسیدن هوا به موها نگردد. بانوان بسیاری تمایل دارند که موهای خود را به حالت تحت کشش قرار دادن و یا حالت بافته و به اصطلاح دم اسبی ببافند که لازم به ذکر است این عملکرد می تواند باعث افزایش سرعت ریزش موهای شما شود.

پیشنهاد می شود به جای اینکه چندین بار موهای خود را در زیر دوش آب بشورید یک بار آن را به طور صحیح و اصولی و آرام شستشو دهید و در هنگام خشک کردن موها از چنگ زدن و حرکت های تند و خشن که باعث آسیب به موها می شود خودداری کنید. همچنین در کنار این موارد می توانید از روش ها تکمیلی و گیاهی جهت درمان ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =