درمان های مناسب علیه ریزش مو

درمان های مناسب علیه ریزش مو

درمان های مناسب علیه ریزش مو: : یکی از پارامترهای بسیار مهم در زیبایی افراد برخورداری از موهای سالم و پرپشت است و ریزش مو می تواند تاثیر بسیار نامناسبی را بر روی وضعیت ظاهری داشته باشد.

یکی از راه حل های مناسب برای جلوگیری از ریزش مو، ماساژ پوست سر است که این عمل باعث گردش بیشتر خون در سر شده و در نتیجه تغذیه بهتر موها را به همراه خواهد داشت. البته این ماساژ باید کاملا اصولی صورت گیرد.

بهترین راه برای درمان ریزش مو

 

چرا موهای سر دچار ریزش می شوند:

عوامل و دلایل بسیاری می توانند باعث ریزش موی سر شوند، مواردی از قبیل پیری، تغییرات هورمونی بدن، تغییرات فصلی، استرس، آسیب دیدگی پوست سر، شوک های عاطفی، ریزش های موروثی، بیماری های پوستی و … که از جمله عوامل ریزش مو هستند.

 

چطور متوجه شویم که ریزش موی ما طبیعی است یا نه؟

یکی از ساده ترین روش ها جهت بررسی این مورد این است که هر روز صبح روی بالشت خود را نگاه کنیم، اگر بر روی بالشت بیش از 10 تار مو مشاهده کردید لازم است که با پزشک مشاور خود مشورت کنید و درباره این موضوع صحبتی داشته باشید.

موهای بدن و پوست هر روز در حال تازه شدن هستند از همین رو از دست دادن 50 تا 100 تار مو در طول روز به خصوص در هنگام شامپو زدن موی سر، برس زدن و در آوردن لباس امری کاملا طبیعی می باشد.

 

ماساژ پوست سر چطور می تواند باعث کاهش ریزش مو و یا جلوگیری از ریزش مو شود:

ماساژ منظم و آرام با استفاده از انگشتان دست و کف دست می تواند باعث فعال شدن میکرو جریانهای موضعی گردد. در واقع می توان گفت که با استفاده از این روش پوست سر ما توسط رگ های خونی آبیاری خواهد شد. رگ های خونی با خود مواد مغذی را حمل می کنند و ضایعات را می توانند ببرند، که از همین رو فعال کردن این جریان بسیار مناسب خواهد بود.

از دیگر فواید ماساژ پوست سر این است که باعث مرتب شدن تولید سبوم می شود و لازم به ذکر است که از رده خارج شدن خو به خود سبوم عامل بسیار مهمی در زمینه خفته کردن ریشه ی موها به شمار می رود. همچنین ماساژ دادن پوست سر به عنوان یک ضد استرس موضعی به شمار می رود و این عملکرد شرایط بسیار مناسبی را برای رشد و نمو موهای جدید ایجاد خواهد کرد.

نکته اخر در زمینه ماساژ دادن این است که مهم نیست شما در هنگام ماساژ دادن موهایتان شامپو زده باشد و یا اینکه خشک باشد، فقط نکته مهم این است که موهایتان را به آرامی و با نظم ماساژ دهید.

 

موهایتان را تغذیه هم بکنید

همراه با ماساژ موها باید تغذیه مناسب برای موها ایجاد نمود، جهت داشتن موهای زیبا و پرپشت لازم است که موها تغذیه مناسبی داشته باشند به خصوص اینکه لازم است ویتامین های مورد نیاز مو را تامین نمود از جمله: ویتامین های گروه b، ویتامین e، آهن، منیزیم، کلسیم، عناصر کمینه مانند سیلیس، گوگرد، اسیدهای آمینه و سازنده های پروتئین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =