درمان لک ‌های پوستی با شیرین بیان

درمان لک ‌های پوستی با شیرین بیان

درمان لک ‌های پوستی با شیرین بیان: یکی از گیاهانی که برای موارد مربوط به پوست استفاده می شود گیاه شیرین بیان است که از جمله کاربرد های آن درمان لک های ایجاد شده بر روی پوست می باشد.

جهت کاربرد های مربوط به پوست از عصاره ی گیاه شیرین بیان استفاده می شود و بر طبق تحقیقات صورت گرفته استفاده از این عصاره نتایج بسیار مناسبی را به همراه داشته است و بدین ترتیب می توان از مزیت های این گیاه فوق العاده استفاده نمود اما پرسش که مطرح می شود این است که آیا واقعا این گیاه اثرات مناسبی را بر روی پوست دارد؟!

عصاره شیرین ضد لک

نکته ای که لازم است در اینجا بیان شود این است که یکی از بی خطرترین مواد قابل استفاده برای سلامت پوست که باعث روشن شدن رنگدانه های می شود و همچنین کمترین میزان ملانوم را دارد، عصاره شیرین بیان می باشد که از این گیاه در ترکیبات مواد زیبایی به عنوان شفاف کننده ی پوست استفاده می شود و از این گیاه می توان در ترکیبات مربوط به کرم های آرایشی استفاده نمود.

 

همچنین عصاره شیرین بیان به عنوان یکی از مشتقات ضد التهاب موضوعی مطرح است و با توجه به خواصی که دارد می تواند باعث کاهش قرمزی پوست و همچنین تیگری های پس از ایجاد التهاب گردد.

 

درمان لک های پوستی

  1. ماده فعالی که در گیاه شیرین بیان وجود دارد فلاونوئید است و باعث پراکنده شدن ملانین شده و به این ترتیب باعث روشن شدن پوست می گردد.
  2. برای اینکه اثرات بالینی این گیاه آشکار شود لازم است که دوز مورد استفاده از این گیاه یک گرم در روز و برای 4 هفته باشد.
  3. ماده هیدروفوبیک به دلیل عصاره گیری از شیرین بیان بدست می آید با نام گلابریدین شناخته می شود و بر روی پوست اثر گذاری مناسبی را دارا است.

 

بنا به گفته وب سایت راچه (Racheh ): آثار درمانی این گیاه از زمان های بسیار قدیم بر همگان ثابت شده از این گیاه همچنین جهت درمان انواع سرفه ها و جهت مسکن برای پوست استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این گیاه درمان اسپاسم و تورم مفاصل و به عنوان ماده‌ای ملین مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =