خواص روغن سیاه دانه برای رویش مو و پوست

خواص روغن سیاه دانه برای رویش مو و پوست

خواص روغن سیاه دانه برای رویش مو و پوست: سیاه دانه از جمله گیاهان دارویی بسیار مفید برای تقویت و رشد مو است و کاربرد های زیادی در این زمینه دارد و در صورتی استفاده صحیح از این گیاه شاهد رشد مجدد مو و تقویت مو خواهید بود.

امروزه استفاده از این گیاه و عصاره آن در کاربردهای سلامت مو و پوست بسیار گسترده شده است که در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های مفید این گیاه می پردازیم. نام سیاه دانه و روغن سیاه دانه ممکن است زیاد به گوش شما رسیده باشد و این روغن را به روش های مختلفی می توان تهیه نمود که هر کدام مزیتی نسبت به دیگری دارد، اما این نکته را همواره به خاطر بسپارید که روغنی که با استفاده از شیوه پرس سرد فراوری شده باشد از نظر کیفیت بسیار بهتر است، علاوه بر این انواع مختلفی از سیاه دانه در دنیا وجود دارد که باید بهترین نوع مورد استفاده قرار گیرد.

روغن سیاه دانه برای ابرو

 

روغن سیاه دانه برای مو

به جرات می توان بیان کرد که روغن سیاه دانه یکی از بهترین نمونه روغن هایی است که برای تقویت و رشد مو مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای گسترده ای جهت درمان بیماری های مربوط به پوست و مو دارد، به طوری که از این گیاه در بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. به عنوان مثال از سیاه دانه جهت تولید لوسیون های تقویتی مو و ابرو، تقویت کننده های گیاهی مو و … استفاده می شود. روغن سیاه دانه دارای قدرت بالایی است و حتی می تواند شرایط رشد مجدد مو را نیز فراهم کند. همچنین شما می توانید روغن  سیاه دانه را با پودر حنا ترکیب کنید و سپس ترکیب بدست آمده را در روغن سوسن مخلوط نمایید و در نهایت ترکیب بدست آمده را به سر بمالید.

روغن سیاه دانه می تواند باعث خشکی پوست سر نیز شود که در صورتی پوست شما چرب باشد می تواند پوست شما را به حالت نرمال برساند اما در صورتی که گرم مزاج هستید نباید زیاد از آن استفاده کنید.

 

روغن سیاه دانه برای پوست

سیاه دانه همچنین برای بیماری های پوست مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از جوهر سیاه دانه و ماساژ پوست صورت با آن باعث جوانی پوست صورت خواهد شد، همچنین در برخی از کتب طب سنتی سفارش زیادی برای استفاده از سیاه دانه شده به طوری که از آن می توان برای درمان جوش های پوستی استفاده کرد که برای این منظور می توانید روغن سیاه دانه را با روغن کنجد ترکیب کنید و سپس به صورت خود بمالید. این ترکیب می تواند برای درمان جوش های پوستی بسیار کارامد باشد.

از سیاه دانه همچنین می توان ماسک های صورت ساخت و از مزایای آن بهره مند شد، که برای این منظور می توانید پودر سیاه دانه را به روغن کنجد ترکیب کنید و سپس بر روی صورت قرار دهید. استفاده از این ترکیب را به صورت دو بار در هفته توصیه می شود و به مرور شاهد جوان شدن پوست خود خواهید شد و جوش های پوست شما به مرور محو خواهد شد.

 

نکته مهم: این ترکیب را برای مدت زمان زیادی بر روی پوست قرار ندهید چرا باعث بسته شدن منافذ تنفسی پوست می گردد

لطفا در همین زمینه مطالعه کنید:
خواص گیاه و روغن سیاه دانه چیست؟
گیاه سیاه دانه چیست؟

1 دیدگاه برای “خواص روغن سیاه دانه برای رویش مو و پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =