تیغ زدن و تراشیدن موی سر از ریزش مو جلوگیری می کند؟

تیغ زدن و تراشیدن موی سر از ریزش مو جلوگیری می کند؟

تیغ زدن و تراشیدن موی سر از ریزش مو جلوگیری می کند : چنانچه موهای شما ریزش ندارد لازم است بدانید که کوتاه و یا بلند بودن موهای شما تاثیر مثبت یا منفی در ریزش موهای شما نخواهد داشت، لذا این امکان برای شما وجود دارد که بر حسب علایق خود موهای خود را کوتاه و یا بلند کنید و این تصور که داشتن موهای بلند باعث ضعیف شدن و یا ریزش موهای شما می شود یک تصور اشتباه است که این مورد هم در مورد مردان و هم در مورد زنان صادق است.

برخی از مردم که موهایشان ریزش دارد فکر می کنند که این علت این ریزش به دلیل این است که در دوره ای از زندگی خود موهای خود موهایشان را بیش از حد بلند گذاشته اند اما این مسئله یک تصور کاملا اشتباه است و ریزش مو می تواند به دلایل دیگری باشد.

 

درباره افرادی که دچار ریزش مو می باشند چطور؟

در مورد افرادی که ریزش مو دارند نیز اینکه موهایشان را بلند نگه دارند و یا کوتاه کنند تاثیری بر میزان ریزش موهایشان نخواهد داشت، البته لازم به ذکر است در صورتی که موهای شما شکننده است و یا دچار موخوره شده است کوتاه کردن موها می تواند مفید و کارامد باشد.

تیغ زدن موی سر

 

چرا بعضی از افراد تصور می کنند کوتاه کردن موها باعث کاهش ریزش مو می شود؟

زمانی که موهای شما کوتاه است، شما تصور می کنید که موهای ریخته شده کم تر است به عنوان مثال در زمان شستشوی سر و یا در کف خانه میزان موی کمتری مشاهده میشود و فرد تصور می کند که ریزش مویش کمتر شده اما در واقعیت چنین نیست و در میزان ریزش مو تغییری رخ نداده است.

در صورتی که از محلول های ضد ریزش استفاده می کنید، کوتاه بودن موها می تواند یک نکته مثبت به شما رود چرا که محلول مورد استفاده بیشتر جذب پوست سرتان خواهد شد. افرادی که موهای بلندی دارند، استفاده از محلول های ضد ریزش باعث خواهد شد که این محلول کمتر جذب پوست سر گردد چرا که بخشی از محلول مورد استفاده با موها تماس پیدا می کند و در واقع هدر می رود.

البته بیان این نکته بدین مفهوم نیست که در زمان استفاده از محلول های ضد ریزش حتما موهای شما باید کوتاه باشد، چرا که با صبر و حوصله می توانید با استفاده از قطره چکان محلول را به پوست سر رساند و به نتیجه مورد نظر رسید، البته پیشنهاد می شود که در زمان استفاده از محلول ها موهای خود را کوتاه کنید تا راحت تر بتوانید از محلول ها استفاده کنید.

 

تراشیدن آیا مانع ریزش مو و باعث تقویت مو می شود؟

نکاتی که در قسمت بالا به آن اشاره شد در مورد تراشیدن مو نیز صادق است و تراشیدن موها هیچ گونه تاثیر مثبتی بر روی وضعیت موها نخواهد گذاشت.

 

پس چرا بعضی از افراد بر این باورند که تراشیدن سر باعث پر پشتی موها می شود؟

بنا به گفته وب سایت راچه (Racheh ): این باور که تراشیدن موی سر باعث تقویت مو می شود یک تصور کاملا اشتباه است و ریشه در باور های قدیمی دارد. در گذشته اغلب والدین موی سر کودکان 1 تا 3 ساله خود را می تراشیدن و حتی در دوران مدرسه نیز این مسئله کاملا باب شده بود.

در کودکان و نوجوانان به افزایش سن، تغییرات هورمونی مختلفی صورت میگیرد و این تغییرات هورمونی باعث تکامل و رشد فرد خواهد شد، از طرفی هم این تغییرات باعث افزایش موهای سر و صورت می گردد به عنوان مثال در پسران موهای روی صورت شروع به جوانه زدن می کنند و چه موهای خود را کوتاه کنند و چه کوتاه نکنند به خاطر شرایط سنی شان موهای آنها در هر صورت افزایش خواهد داشت، اما در گذشته والدین تصور می کردند که کوتاه کردن موها باعث این افزایش رشد می شده است.

 

همچنین پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را نیز مطالعه بفرمایید:(  آیا با تیغ زدن و تراشیدن مو پر پشت می شود )

 

3 دیدگاه برای “تیغ زدن و تراشیدن موی سر از ریزش مو جلوگیری می کند؟

  1. رضا گفته:

    ممنون. مطالب بسیار آموزنده ای بود. از طرفی خود من هم فکر میکنم اصلا نباید سر رو تیغ زد، اخه لب های تیز تیغ میتونه باعث آسیب به پوست سر و یا باعث عفونت پوست سر بشه.

    • Mr_boss گفته:

      وای مامانمینا پوست سرتو که نمی خوای ببری میخوای موهاتو بزنی???

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =