تاثیر کافئین بر روی ریزش مو

تاثیر کافئین بر روی ریزش مو

تاثیر کافئین بر روی ریزش مو: بر اساس تحقیقات صورت گرفته استفاده از کافئین به صورت موضعی می تواند باعث مهار عامل اصلی ریزش مو شود و این عامل اصلی هورمون هورمون دی هیدروتستوسترون و آنزیم فسفو دی استراز است که مصرف کافئین می تواند جلو این هورمون ها را بگیرد. که با مصرف موضعی کافئین می توانید جلو ریزش موی خود در صورتی که ناشی از این عوامل باشد را بگیرد

« آزمایش های زیادی تا کنون بر روی مدل های کاشت موی زنده و در محیط آزمایشگاهی صورت گرفته که نتایج حاصل از این آزمایش ها نشان از این بوده است که تماس موضعی و نه خوراکی کافئین بر روی ریشه موها سبب مهار شدن اثرات زیان آور هورمون دی هیدروتسترون می شود و به این ترتیب می تواند مانع ریزش مو گردد.»

اثر کافئین بر ریزش مو

 

به نقل از وب سایت راچه (Racheh ):

« در دوره ی کنونی یکی از رایج ترین دلایل ریزش مو مربوط به عوامل هورمونی است که به صورت وراثتی به نسل های بعد منتقل می گردد، این مدل از ریزش مو در مردان از سنین بلوغ آغاز شده و در زنان به رسیدن به سن یائسگی مشاهده می شود که نقش مهم در این نوع ریزش را شکل فعال  هورمون تستوسترون عهده دار است.

شما با مصرف موضعی کافئین بر روی ریشه موها می توانید باعث مهار اثرات زیان آور هورمون دی هیدروتسترون شوید و در نتیجه جلو ریزش مو را بگیرید.

 

این امید همواره وجود دارد که با تحقیقات بیشتر و یافتن اثرهای بسیار مفید استفاده موضعی از کافئین، بتوان آن را در ترکیبات کافئین دار به صورت داروهای موضعی و مواد شوینده به کار گرفت و از ریزش مو ها بر اثر ریزش های هورمونی جلوگیری به عمل آورد.

زمانی که ریزش موی شما به صورت ارثی باشد نمی توان جهت درمان آن راهکارهای خاصی را پیش گرفت اما می توان از میزان ریزش مو کاست، اما زمانی که ریزش موی شما بر اثر اختلالات هورمونی باشد می توان با تنظیم مناسب هورمون ها جلو این نوع ریزش را گرفت.

نکته: در تحقیقات انجام شده، مشخص گردیده است که استفاده موضعی مواد کافئین دار بر روی موها می تواند جلو ریزش مو را بگیرد، اما مصرف خوراکی مواد کافئین دار از جمله قهوه تاثیر بر روی جلوگیری از ریزش مو و درمان ریزش مو ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =