تاثیر برخی مواد در ریزش و درمان ریزش مو

تاثیر برخی مواد در ریزش و درمان ریزش مو

تاثیر برخی مواد در ریزش و درمان ریزش مو: حنا در جلوگيري از ريزش مو تاثيري ندارد، حنا به عنوان یکی از گیاهان دارویی محسوب می شود که کاربرد زیادی در زمینه های پزشکی درمانی دارد و همچنین به عنوان یکی از گیاهان موثر در درمان ریزش مو محسوب می شود.

در ادامه یک گفتگو در زمینه این گیاه با دکتر سعید حبیبی صورت گرفته که وب سایت راچه ( Racheh ) از شما دعوت می کند آن را مطالعه بفرمایید تا اطلاعات کاملتری در مورد این گیاه بدست آورید:

درمان ريزش مو و استفاده از مواد مختلف

بنابر گفته های دکتر سعید حبیبی یکی از دلایل بسیار مهم در زمینه ریزش مو مربوط به بیماری های عصبی و روش های غیر علمی در زمینه کاهش وزن است که این موارد به عنوان عوامل محیطی تعیین کننده در ریزش مو محسوب می شود.

یکی از باورهای غلط در زمینه استفاده از برخی از گیاهان دارویی این است که مردم تصور می کنند که برخی از این گیاهان در زمینه جلوگیری از ریزش مو و رشد مو موثر هستند بلکه لازم به ذکر است که تنها گیاه سدر است که تاثیر بالایی در لطافت موهای سر دارد.

بنابر گفته های این پزشک و با توجه به تاثیر ترشح هورمونها، مسائل ژنتیکی و همچنین گذر زمان در افزایش میزان ریزش مو بیان داشتند که: علاوه بر موارد ذکر شده دیگر عواملی همچون کم خونی، بیماری دستگاه های عصبی، کاهش وزن، زایمان، استرس، انجام عمل های جراحی، استعمال برخی از داروها باعث ایجاد ریزش مو در افراد خواهند شد.

 

روش های درمان ریزش مو

وب سایت راچه ( Racheh ): روش های متعدد پزشکی جهت درمان بیماری های مربوط به ریزش مو وجود دارد که در این روش ها می توان به عنوان مثال با استفاده از تجویز داروهای مناسب میزان ترشح هورمون مردانه در زنان را کنترل نمود اما دقت داشته باشید که این روش در مردان به دلیل کارکرد متفاوت هورمون ها تاثیری نخواهد داشت.

این متخصص پوست و مو تاکید کردند که: برای درمان ریزش های مردانه معمولا از روش هایی همچون تجویز تحریک کننده های مو مانند ماینوکسیدیل استفاده می شود که می تواند به صورت مقطعی بر روی ترشح هورمون مردانه تاثیر بگذارد.
موی انسان با گذر زمان و افزایش سن دچار تغییراتی می گردد اما باید همواره از استرس دوری نمود چرا که این استرس می تواند باعث ریزش موهای جدید گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =